سفر هوایی با بچه ها و کودکان با ۱۵ نکته قابل اجرا

سفر هوایی با بچه ها و کودکان
15 نکته مهم برای یک سفر هوایی مناسب با بچه ها و کنترل کودکان

سفر هوایی با بچه ها می تواند بسیار سخت و دشوار باشد. اگر والیدن نکات مربوط به سفر هوایی با کودکان را رعایت نکنند
با شما صادق خواهم بود: بردن کودک در سفر با هواپیما به معنای بیرون رفتن با او به پارک برای پیاده روی نیست.
ممکن است اوقات سختی را با تمام معنی کلمه بگذرانید. مخصوصاً اگر به سفر هوایی با کودکان فکر نکرده‌ ‌اید و برای آن آماده نشده ‌‌اید و ممکن است گاهی خوش شانس باشید و سفری لذت بخش و شاد را سپری کنید.
اما در هر صورت، پرواز در راهروی بین کابین خلبان و دم هواپیما انجام می ‌شود.

اما اگر نمی ‌خواهید یک اتفاق را برای انجام امور سفر فراهم کنید، باید به مطالعه مقاله با ما ادامه دهید، زیرا ما بهترین توصیه را برای گذراندن یک پرواز شگفت انگیز با بچه ها شما ارائه خواهیم داد.

من در طول پرواز هایی که کودکان با من همراه بودند، چیزهای زیبا، بد و چیزهای وحشتناک دیده‌‌ام و با انتقال از یک شهر به شهر دیگر و از یک کشور به کشور دیگر در طول سال، به سرعت در این سفرها به عنوان یک متخصص در برخورد با بچه ها تبدیل خواهید شد.
همانطور که در برخی موارد داشته‌‌ام مسافرت به کشور دیگری و به تنهایی و با هر سه فرزندم، اما من خوش شانس بودم و اوضاع آنچنان که ممکن است بد نبود زیرا یاد گرفتم که چگونه از طریق سفرهای قبلی با این شرایط کنار بیایم.

خوشبختانه کارهای زیادی می‌ توانید انجام دهید تا سفر هوایی با کودکان برای شما و بچه هایتان راحت باشد. در اینجا بهترین نکاتی است که والدین باید در طول سفر رعایت کنند:

سفر هوایی با بچه ها و کودکان
۱۵ نکته مهم برای یک سفر هوایی مناسب با بچه ها و کنترل کودکان

۱- همیشه زود به فرودگاه برسید:

عدم آمادگی و کمبود وقت دو راه مطمئن برای احساس عصبی شدن قبل از شروع سفر هوایی با کودکان است. وقتی سفر تنش آغاز می‌کند، این امر احتمالاً تا پایان ادامه خواهد داشت. و اگر والدین کودک خردسالی هستید، می‌دانید که والدین عصبی مانند بچه ها هستند و این می‌تواند باعث دردسر شود و سفر هوایی با کودکان را به یک کابوس تبدیل کند.
بنابراین احساس فشار اضافی را بر دوش خود نگذارید.

اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای ورود به سیستم، غذا خوردن، تغییر پوشک و انجام سایر کارهای تصادفی و ناگهانی را که کودک در دامان شما انجام می ‌دهد، داشته باشید.
مهم نیست که چه زمانی فکر می‌ کنید به آن نیاز دارید، یک ساعت دیگر اضافه کنید یا امور خود را مرتب کنید تا قبل از پرواز یک وعده غذایی بخورید، زیرا این همیشه برای من خوب بوده و بهتر از فکر کردن در مورد پرواز است.

۲- بگذارید بچه‌ها قبل از پرواز هواپیما انرژی خود را خالی کنند:

کودکان به خصوص پس از سفری که در ماشین و نشستن به سمت فرودگاه گذرانده‌‌اند، باید انرژی خود را خالی کنند، زیرا این حتی اگر به معنای هزار بار پیاده روی در مسافت ‌های طولانی در داخل فرودگاه یا عبور از یک فرش متحرک باشد، مفید است.

بچه ها باید انرژی خود را بگذارند و تخلیه آن در فرودگاه بسیار بهتر از هواپیما است.
پس از پایان فعالیت‌ها و ماجراهای خود آماده گذراندن ساعاتی آرام خواهند بود.

این مسئله به ویژه درصورتی که از کشوری به کشور دیگر سفر کرده باشید بسیار مهم است زیرا قبل از سوار شدن به هواپیما باید در ایستگاه‌ های بازرسی و گمرک به صف بیاستید.

۳- آخرین نفری باشید که سوار هواپیما می ‌شوید:

اگر در سفر هوایی با بچه ها بلافاصله با بچه ها خود سوار هواپیما شوید، شخصیتی هستید که دوست دارید با مشکل روبرو شوید، زیرا ایستادن در صف مسافران کودکان را خسته کننده می ‌کند، و پس از سوار شدن به هواپیما، باید منتظر بمانید تا سایر مسافران نیز سوار شوند و سپس، بیش از همه، منتظر اتمام بازرسی‌ های کابین توسط خدمه باشید.

بسیار دشوار است که از بچه ها بخواهیم صبر کند تا زمانی که اکنون برای اداره آن آماده نیست.

۴- بسته فعالیت را آماده کنید:

قبل از سفر با هواپیما، یک کوله پشتی کوچک تهیه کنید و آن را با وسایلی پر کنید که کودکان می ‌توانند در فعالیتهای مختلف از آنها استفاده کنند.
زیرا باید آن را در حالت عادی قرار دهید اسباب بازیها و اسباب بازیهای جدید و جالب زیرا سرگرمی بچه ها با چیزهایی که قبلاً آنها را کشف نکرده‌‌اند، علاقه آنها را برای مدت زمان بیشتری حفظ می ‌کند. عروسک ‌های قدیمی که قبلاً استفاده می ‌کردند باعث حفظ آن می ‌شود.

کتابهایی که دارای پوستر هستند، مانند کتابهای رنگی و سایر مواردی که بچه ها می‌ توانند با آنها فعالیت دستی داشته باشند، گزینه مناسبی هستند. عجله نکنید و هزینه ‌های زیادی را صرف خرید چند عروسک کنید زیرا به نظر می ‌رسد ساده‌ ترین کارها بهترین نتیجه را خواهد داشت.

همچنین بخوانید: موزه اسرار آمیز مصر و راز های پنهان آن

۵- خمیر بازی:

من خمیر بازی را دوست دارم زیرا بچه‌ ها آن را دوست دارند و با این نوآوری هوشمندانه ساعت ‌ها مشغول هستند. این خمیر بهترین دوست والدین است، بنابراین بدون آن سفر هوایی با بچه ها دشوار خواهد بود.

۶- اطمینان حاصل کنید که غذاهای کافی دریافت می‌کنید:

سفر هوایی با بچه ها و کودکان
۱۵ نکته مهم برای یک سفر مناسب با بچه ها و کنترل کودکان در طول سفر برای راحتی آنها و خودتان

بچه گرسنه کودکی است که روحیه بدی دارد و والدین نیز ممکن است متوجه شوند که آنها به غذا احتیاج دارند.
بنابراین مطمئن شوید که مقدار زیادی غذای مورد علاقه بچه ها خود را دارید. و سعی کنید غذاهای سالم را انتخاب کنید که منجر به افزایش سطح قند خون نشود، این به معنای پرهیز از شیرینی و غذاهای کارخانه ای است.

شیر (چربی کامل از چربی کم بهتر است)، موز، سیب، تخم مرغ آب پز و پوست کنده و چیپس پنیر غذاهای ایده آل و مغذی هستند که بچه ها از خوردن آنها بدشان نمی ‌آید. اگر سن کودک به او اجازه می ‌دهد بدون خفگی بخورد، بادام سرشار از مواد مغذی دریافت کنید.

وعده‌ های غذایی سالم زیادی وجود دارد، بنابراین قبل از بیرون رفتن غذای خود را میل کنید.
با پولی بیش از آنچه فکر می‌ کنید نیاز دارید، بخرید زیرا خرید وعده ‌هایی که در هواپیما فروخته می ‌شود بسیار گران است.
ناگفته نماند که آنچنان که باید دلپذیر نیستند.
و قطعاً به همراه داشتن آب کافی برای همه و نوشیدن منظم فراموش نکنید. زیرا آب از خستگی، ضعف و کم آبی بدن جلوگیری می ‌کند.

۷- مقدار زیادی بافت برای کودکان بیاورید:

در سفر های هوایی و هنگامی که با بچه ها در هواپیما شده اید  کودکان در اطراف هستند، بهم ریختگی و خرده‌ های غذا مسلم است و مقابله با خاک چسبناک یا استفراغ مواد غذایی بدون اینکه چیزی در دست شما باشد برای تمیز کردن بسیار خسته کننده خواهد بود.
بنابراین مطمئن شوید که یک دستمال بچه با اندازه مناسب در کیف خود قرار داده اید.

همچنین می‌ توانید از این دستمال ‌ها برای پاک کردن ظروف استفاده شده در هواپیما استفاده کنید زیرا مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از کثیف ‌ترین محیط ها فضای هواپیما است.
همچنین، بیشتر از انتظار خود برای مواقع بروز هرگونه تصادف یا تاخیر، پوشک با خود داشته باشید.

۸- اگر هنوز شیر می‌ دهید به کودک خود شیر دهید:

تغییر فشار جو در هنگام پرواز و فرود می‌ تواند برای گوش‌ های جوان مضر باشد. باعث ایجاد اشک و ناراحتی شود و در این موارد شیردهی مفید است.
و اگر در سفر هوایی با بچه ها شبانه هستید، شیردهی می‌ تواند به کودک کمک کند تا خواب بهتری داشته باشد. در واقع احساس راحتی در این مکان عجیب را ایجاد می‌ کند.

۹- صندلی اضافی برای کودک رزرو کنید:

هنگامی که بچه ها به دو سالگی می ‌رسد، داشتن یک صندلی ویژه ضروری است. بنابراین ممکن است در ابتدا فکر کنید که دیگر نیازی به پرداخت پول برای یک صندلی اضافی نیست. اما اگر کودک به سن دو سالگی رسیده است، شما واقعاً به این فضا برای کیف ‌های دستی خود، یا برای کودکی که تصمیم گرفت می ‌خواهد تنها بنشیند، خواه برای لحظاتی که بچه ها می‌ خواهد از روی شما بالا برود و فوبیای فضای تنگ را احساس کند.
ارزشمند است که هزینه اضافی برای آن پرداخت کنید. به خصوص اگر این بدان معناست که کل ردیف صندلی ‌ها برای شما مناسب است تا در هنگام سفر هوایی با بچه ها هزاران بار که می ‌خواهید از راهرو پایین بروید، تا از ترس از اذیت شدن شخصی که در کنار شماست ترس نداشته باشید.

۱۰- تقسیم بار با دیگران:

کمک به دیگران هنگام داشتن کودکان بسیار مفید است. اگر همسر یا کودبزرگتر شما را در این سفر همراهی کنند، می‌ توانند به شما کمک کنند کمی از پریشانی خلاص شوید. زیرا آنها می ‌توانند با شما گپ بزنند و شما را از دوش کمبود فضای شخصی راحت می ‌کنند. بنابراین مطمئن شوید که از دیگران کمک می‌ گیرید تا این کار را نکنید.
اگر با کودکان تنها هستید، نگران نباشید، می‌ توانید شرایط را کنترل کنید. اما از هر کمکی که می ‌توانید بکنید بهره مند شوید.
زیرا در این هواپیما اغلب افرادی پیدا می‌ شوند که با خوشحالی به شما دست یاری می‌ دهند، مخصوصاً اگر ببینند که تنها هستید.

نکته مفید دیگر این است که شرکت ‌های هواپیمایی همیشه نشستن بچه ها در پشت هواپیما را انتخاب می‌ کنند و این به کودکان فرصتی برای تعامل با یکدیگر می ‌دهد.

۱۱- صندلی‌ های خود را با دقت انتخاب کنید:

اگر کودکی بسیار تحرک دارید، بهتر است در سفر هوایی با بچه ها صندلی مجاور راهرو را انتخاب کنید تا با بیرون آمدن همیشه از صندلی و ورود به آن مزاحمتی برای افراد ایجاد نشود.

در حالت ایده آل بهتر است حداقل سه صندلی (نزدیک پنجره، مرکز و نزدیک راهرو) داشته باشید تا بچه ها بتواند از بیرون نگاه کردن، راهروی پایین و پریدن بین دو صندلی لذت ببرد. صندلی‌ های کنار راهرو اما می‌ توانند کار را برای والدین بسیار آسان کنند.

همچنین بخوانید:سفر در طول بارداری و مراقبت های مورد نیاز

۱۲- زمان پرواز خود را با دقت انتخاب کنید:

در اولین سفر هوایی با بچه ها بین المللی خوش شانس بودیم زیرا پرواز نزدیک به نیمه شب را انتخاب کردم، که به چند دلیل مفید بود.
در ابتدا ما توانستیم زودتر به فرودگاه برسیم، استراحت کنیم و شام بخوریم. پدر من توانست با دوست خود به فرودگاه بیاید، با ما غذا خورد و خداحافظی کرد.
این کار نه به این دلیل که خیلی دوست داریم او را ببینیم و نه اینکه فقط دلم برای او تنگ خواهد شد. بلکه به دلیل ورود او به فرودگاه بچه ‌ها کمی سرگرم کننده و مشغول بودند.
بعد از شام، مراحل تحویل چمدان را کامل کردیم و به هواپیما رفتیم و تا رسیدیم به گیت، بچه‌ ها خسته شده بودند. بنابراین سوار هواپیما شدیم و بچه ‌ها خوابیدند.

بچه ‌ها خواب بودند تا اینکه صبح زود به مقصد رسیدیم و گرچه من نمی ‌توانستم بخوابم، اما اوضاع خوب پیش رفت.
با این حال، مطمئنا کودکان در هنگام اوایل شب خواهند خوابید، اما اگر آنها را با لباس‌ های مناسب بپوشانید.
اگر از هیچ مشکلی رنج نمی ‌برند، حال آنها خوب است. اما شما کسی هستید که کودکان خود را بیشتر ‌بشناسید، بنابراین آنچه را که برای آنها مفید است پیدا کنید.
سفرهای طولانی (بیش از ۶ ساعت) که در طول روز انجام می ‌شود می‌ تواند از دشوارترین سفر هوایی با کودکان باشد که شما به بیشتر ترفند های که در نظر دارید نیاز خواهید داشت.

۱۳- لباسهای جایگزین برای خود و فرزندان خود بردارید:

اگر بچه ‌ها غذای خود را روی شما بریزند و روی لباس‌ های شما خراب شوند، داشتن لباس جایگزین و پوشیدن آنها بسیار بهتر و راحت‌ تر خواهد بود.
با حضور بچه ها تعجب آور نیست که می‌ بینید شخصی در حال پرتاب یک فنجان چای با پای خود یا بشقاب غذا را در دست خود می ‌اندازد، بنابراین لباس‌ های سبک، راحت و آسان را با خود بپوشانید تا عوض شوند، و فراموش نکنید که احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

۱۴- به هیچ نگاه معطوف به خود توجه نکنید:

سفرهای هوایی در بین خانواده‌ های دارای کودکان خردسال بیشتر متداول شده است.
به همین دلیل قیمت ‌ها بسیار ارزان شده و رقابت زیادی بین شرکت‌ ها وجود دارد، بنابراین سوار شدن به هواپیما با بچه ها آسان ‌تر شده است.

در نتیجه، شما ممکن است گاه به گاه با مسافرانی روبرو شوید که احساس رضایت نمی‌ کنند.
کودکان ممکن است هنگام مسافرت مشکلی ایجاد کنند و دیگران از این موضوع احساس نارضایتی کنند.
اما شما نمی‌توانید در این زمینه کار زیادی انجام دهید و بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که در اسرع وقت از حالت حمل و نقل به حالت دیگر بروید آنها فارغ از اینکه از کدام کشور می ‌آیند در آخر روز بچه ها می‌ مانند و همه رفتارهای یکسانی دارند و به یک شکل زیاد می شوند.

توجه خود را بر روی کودکان خود متمرکز کنید و اجازه ندهید اضطراب شما را کنترل کند.
اگر افراد اطراف شما احساس ناراحتی کنند، این هیچ تغییری نمی ‌کند.  به یاد داشته باشید، کودکان سعی نمی‌ کنند دیگران را دچار مشکل کنند. خود کودکان نیز دوران سختی را پشت سر می‌ گذارند.

در سفر هوایی با کودکان قبل از اینکه احساس کنید به پایان خواهد رسید و از اینکه فرزندتان احساس دوست داشتن و آرامش می ‌کند.
پشیمان نخواهید شد اما ممکن است از احساس اضطراب و اضطراب پشیمان شوید. زیرا سعی کردید بچه هارا برای شخص دیگری ساکت نگه دارید.

۱۵- در آخر، به iPad یا سایر دستگاه‌ها متوسل شوید:

وقتی همه توصیه ‌های دیگر به نتیجه نرسید، iPad خود را بیرون بیاورید، مخصوصاً در سفرهای طولانی که باید انواع وسایل را در جیب خود نگه دارید.

در تلفن ‌ها طیف گسترده‌‌ای از بازی ‌های پازل، ریاضیات و شخصیت‌ ها وجود دارد و می ‌توانید برخی از فیلم‌ ها و بازی‌ های مورد علاقه را به آنها اضافه کنید.
بنابراین نمی‌ توانید انتظار داشته باشید که کودک در پایان کار ۱۰ ساعت به صندلی مقابلش خیره شود. بنابراین استفاده از iPad یا سایر دستگاه ‌ها در صورت نیاز به آنها مشکلی ندارد.
به شرطی که تنها راه حل نباشد، به خصوص در ساعت قبل از زمانی که می‌ خواهید بخوابند. زیرا صفحه نمایش‌ ها مغز آنها را هوشیار نگه می‌ دارند و خواب آنها را خراب می‌ کنند.

نوزادان ممکن است در هنگام خواب احساس راحتی بیشتری داشته باشند و در کنار والدین یا مادران خود نشسته باشند و کتابی با داستان برای کودکان بیاورند تا هنگام بروز علائم خستگی برای آنها بخوانید.
قبل از رفتن به سفر، ببینید آیا ممکن است علاوه بر فیلم ‌ها یا برنامه‌ های مورد علاقه بچه ها، برخی از برنامه ‌های آموزشی جدید و مهیج را پیدا کنید و در طول سفر هوایی با کودکان به آنها نشان دهید

 

 

بهنام محمدی
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند