آداب و رسوم جالب ازدواج در دنیا

با بررسی رسوم جالب ازدواج در دنیا می توان به موارد جالبی برخورد که ریشه آنها در فرهنگ حاکم در آن منطقه باز می گردد.
آداب و رسوم ازدواج در نیجریه
آداب و رسوم ازدواج در نیجریه

با بررسی رسوم جالب ازدواج در دنیا می توان به موارد جالبی برخورد که ریشه آنها در فرهنگ حاکم در آن منطقه باز می گردد. در ادامه به بررسی مهمترین آنها می پردازیم.

آداب و رسوم ازدواج در پاکستان

مراسم عروسی در پاکستان شاهد آداب و رسوم و موقعیت های خنده دار است، شوهر پاکستانی باید برای نگه داشتن کفش هایش پول بدهد، وقتی مراسم عروسی تمام می شود، تازه دامادها به خانه خود می روند تا مراسمی به نام «نشان دادن چهره» را آغاز کنند تا خانواده و دوستان شال سبزی را روی سر عروس می گذارند، در حالی که تازه دامادها مشغول صحبت با یکدیگر هستند، اقوام زن عروس کفش های داماد را می گیرند و پنهان می کنند و از داماد خواسته می شود تا پول را بپردازد تا بتواند کفش ها را پس بگیرد.

رسوم جالب ازدواج در دنیا در پاکستان
رسوم جالب ازدواج در دنیا در پاکستان

آداب و رسوم ازدواج در هند

کتیبه روی دست و پا با حنا یکی از مهم ترین مراسم و سنت های ازدواج در هند و یکی از رسوم جالب ازدواج در دنیا است که عروس و دوستانش و زنان خانواده اش دست و پای خود را با جزئیاتی تزئین می کنند. طرح ها از رنگ گیاهی حنا ساخته می شوند و تا چند هفته دوام می آورند. برای اجرای آن، نیز مراسم ازدواج عجیبی در هند وجود دارد، اما عجیب ترین آنها اتفاقی است که در شهر «پوندا یورگاس» می افتد.

فرهنگ عروسی هندی ها
فرهنگ عروسی هندی ها

آداب و رسوم ازدواج در آلمان

عروس و داماد آلمانی انبوهی از ظروف چینی را که میهمانانشان برای بیرون راندن و منحرف کردن هر گونه ارواح شیطانی روی زمین انداخته اند را تمیز می کنند که نمادی از کار با هم و با هم بودن است و به عنوان رسوم جالب ازدواج در دنیا نیز شناخته می شود. زندگی آنها برای رویارویی با چالش هایی که می تواند با آنها روبرو شود بعداً در زندگی با آنها روبرو می شود.

آداب و رسوم ازدواج در ترکیه

در ادامه بررسی رسوم جالب ازدواج در دنیا باید گفت: دوستان داماد در روز عقد پرچم ترکیه را که شامل هلال احمر و ستاره است در مقابل خانه او در زمین می کارند و گاهی اوقات چیزهای مختلفی بالای پرچم می گذارند و این در مناطق مختلف متفاوت است. مانند: میوه ها و سبزی ها و آینه ها که نشان دهنده شروع مراسم و مراسم عقد است، زمانی که نامزد حلقه ازدواج را با روبان سفید بسته است، پدر عروس آن را برش می دهد و زمانی که زمان می رسد. می آید تا دختر از خانه پدری به خانه شوهر برود، پدر عروس به نشانه پاکدامنی و پاکی، نوار قرمزی به کمر او می بندد.

رسوم ازدواج در ترکیه
رسوم ازدواج در ترکیه

دیگر آداب و رسوم ازدواج در سراسر جهان

آداب و رسوم ازدواج دیگری در سراسر جهان وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اقیانوس آرام: به طور مشخص در بین مردم جزیره هاوان به یک زن زیبا جهیزیه موش تعلق می گیرد و تعداد موش ها متناسب با میزان زیبایی عروس است.
  • اندونزی: عروس در روز عروسی از پا گذاشتن روی زمین با شوهرش جلوگیری می کند، به خصوص وقتی از خانه خانواده به خانه شوهرش نقل مکان می کند، بنابراین پدرش مجبور می شود او را روی دوش از خانه تا خانه دامادش حمل کند. مهم نیست چقدر فاصله است.
  • تبت: کشوری در آسیای مرکزی است که در آن دختر بر شاخه درختی بزرگ می شود و خانواده اش با چوب زیر درخت می ایستند.
پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند