استانبول بهترین شهر برای مسافرت های اقتصادی و سیاحتی

شهر استانبول
استانبول بهترین شهر برای مسافرت های اقتصادی و سیاحتی

استانبول

شهر استانبول با تعدادی از نام های شناخته شده در طول تاریخ شناخته شده است ، زیرا این شهر را بیزانس، قسطنطنیه، قسطنطنیه و اسلامبول می نامیدند و استانبول پایتخت مالی، اقتصادی و فرهنگی ترکیه محسوب می شود .

استانبول با سابقه ای طولانی در لیست میراث جهانی یونسکو از سال ۱۹۸۵ میلادی قرار داده شده است این است که به عنوان تنها شهرستان بزرگ در جهان در نظر گرفته شده است که دهانه دو قاره، آسیا و اروپا است و در میان بسیاری از ویژگی های مهم آن:

  • پل بسفر: این پل یکی از پل هایی است که اروپا را با قاره آسیا وصل می کند ، طول آن تقریباً ۱۵ کیلومتر است و از نظر طول در لیست پل های معلق جهان در رتبه ۱۴ قرار دارد.
  • مسجد سلطان احمد: مسجد کبود نیز نامیده می شود؛ دلیل نامگذاری آن این است که در پوشش داخلی آن رنگ آبی مسلط است و در آن مقبره سلطان احمد اول وجود دارد که وی آن را بین سالهای ۱۶۰۹ میلادی تا ۱۶۱۶ میلادی بنا نهاد و امروزه این یک شاهکار فوق العاده از شاهکارهای مهندسی ترک محسوب می شود.
  • ایاصوفیه: (به انگلیسی: Hagia Sophia) این سایت یکی از مهمترین مکانهای گردشگری در جمهوری ترکیه و حتی یکی از مهمترین مکانهای گردشگری شهر استانبول در جهان محسوب می شود، زیرا این یک شاهکار معماری بسیار چشمگیر است. که فتح اسلامی به آن رسید
  • میدان تقسیم: این میدان پر جنب و جوش و پر از فعالیت و حرکت است و مرکز مناطق توریستی استانبول است که بسیاری از امکانات روزانه استانبول در اطراف آن متمرکز است، از جمله رستوران ها، کافه ها، هتل ها، بازارها و سالن های استراحت، جایی که کسی نمی تواند از استانبول دیدن کند اما از آنجا عبور می کند. نام آن از ایستگاه توزیع آب قدیمی استانبول گرفته شده است، که نزدیک به یک قرن است غیر فعال است.
    شهر استانبول ترکیه
  • کاخ توپکاپی: این بنای دیدنی یکی از برجسته ترین بناهای تاریخی استانبول و یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگران است که توسط سلطان مهمد فاتح ساخته شده است و در حال حاضر به موزه ای فوق العاده تبدیل شده است که شامل بسیاری از بالهای مهم مانند بال اسلحه، مجموعه جواهرات و مجموعه است. تکه پارچه ای از خوشبختی که برخی از قطعات تاریخی و مقدس را نشان می دهد، مانند شمشیر پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) و برخی از اشیا شخصی و جلوه های شخصی وی و برخی از آثار خلفای هدایت شده به درستی. این کاخ بسیار شگفت آور و شگفت انگیز است، زیرا یک جهانگردان می تواند چندین ساعت را در آن بگذراند و خسته نشود.

علاوه بر این، بسیاری از ویژگی های متمایز وجود دارد، از جمله: اوبلیسک توتموس سوم، کاخ یلدیز، کاخ سلاطین و سایر بازارها و بناهای تاریخی.

شهر آنتالیا در ترکیه مقصد سفر بعدی من خواهد بود چون …

دیزنی لند بزرگترین پارک تفریحی جهان که گردشگران را شیفته خود میکند

توکیو را بهتر بشناسید

بهترین زمان برای سفر به ترکیه

بهنام محمدی
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند