آشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

استانبول و بهترین جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول را می توان یکی از شهر هایی محسوب نمود که به دلیل دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان همه ساله بازدید کنندگان زیادی به آن مراجعه می کنند.

استانبول را می توان یکی از شهر هایی محسوب نمود که به دلیل دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان همه ساله بازدید کنندگان زیادی به آن مراجعه می کنند.

 برج گالاتا استانبول
برج گالاتا استانبول

ایا صوفیا

ساختمان ایاصوفیه (به انگلیسی: Hagia Sophia) یکی از زیباترین مکانها در استانبول ترکیه است و این یک بنای تاریخی است که برای اولین بار در قرن ششم میلادی ساخته شده است و پس از آن نمایندگی یک کلیسا و کلیسای جامع است، پس از تسخیر شهر توسط محمود دوم (فاتح) به مسجد تبدیل می ‌شود، امروز، این موزه است که شامل مجموع ه‌های چشمگیر از هنرهای اسلامی و مسیحی است.

بازار بزرگ

گراند بازار (به انگلیسی: Grand Bazaar) بزرگترین و قدیمی ‌ترین بازار سرپوشیده در جهان است که در استانبول واقع شده است؛ تعداد زیادی مغازه مخصوص فروش محصولات مختلف را در خیابان ‌های پر پیچ و خم خود شامل می ‌شود.

کاخ سلاطین

کاخ سلاطین (به انگلیسی: Dolmabahce Palace) یک کاخ تاریخی قدیمی است که به دستور عبدالمجید امپراطور عثمانی در استانبول ساخته شده و محل استقرار بسیاری از سلاطین عثمانی بوده است.

کاخ توپکاپی

کاخ توپقاپی استانبول
کاخ توپقاپی استانبول یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه

کاخ توپکاپی در استانبول ترکیه (به انگلیسی: Topkapi Palace) کاخی تاریخی است که به دستور سلطان محمد الفتی در طول قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است و در طول تاریخ خود فرآیندهای گسترش بسیاری داشته است. این اتاق شامل اتاق‌ های مجلل، حیاط‌ های زیبا و برج‌ های بلند بود.

مسجد آبی

مسجد آبی در شهر استانبول ترکیه (به انگلیسی: مسجد آبی) در میدان سلطان احمد در استانبول، به طور خاص در تپه مشرف به طور مستقیم در دریای از مرمره، و تاریخ به عقب آغاز از قرن شانزدهم، که است مشخص شده توسط درخشان Bamarth، و دارای شش مناره‌ های بلند است.

کلیسای چورا

Chora Church یک کلیسای قدیمی است که در قرن چهارم میلادی در استانبول ساخته شده است، و به یک موزه تبدیل شده و مجموعه‌‌ای چشمگیر از نقاشی ‌های دیواری و موزاییک ‌های بیزانس را در داخل خود به نمایش می‌ گذارد.

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه در تپه شاخ طلایی در استانبول واقع شده است و این یک مسجد تاریخی قدیمی است که در دوره (۵۵۷-۱۵۵۰ میلادی) ساخته شده است و خاطرنشان می ‌کند که با معماری باشکوه، باغ‌ های زیبا و آبنمای شگفت انگیز وضو متمایز است، بنابراین یکی از زیباترین مساجد عثمانی است.

آب انبار باسیلیکا

این یک مخزن باستانی بیزانس است که در زیر کلیسای استوآ در سال ۵۳۲ میلادی ساخته شده است. برای تأمین آب قصر بزرگ؛ برای ذخیره ۸۰۰۰۰ متر مکعب آب استفاده می‌شد و با وجود سابقه طولانی، امروزه نیز وجود دارد.

موزه پرا

موزه پرا شامل مجموعه ‌های زیادی از نقاشی ‌ها و آثار هنری است که جهان عثمانی را از قرن هفدهم تا قرن بیستم بیان می ‌کند.

موزه باستان شناسی

موزه باستان شناسی استانبول شامل سه ساختمان، شاهکارهای باستانی، تندیس ‌های کلاسیک و گنجینه‌های شگفت انگیز از دارایی ‌های معروف کاخ توپکاپی است.

شهر یالووا در ترکیه را برای تعطیلات تابستانی انتخاب کنید

معرفی هتل Naumpaşa Konağı در استانبول ترکیه

۱۰ غذای خوشمزه خیابانی استانبول

پویا رادفر

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا