انجیر خشک با روغن زیتون چه فوایدی دارد و ارزش غذایی آنها چقدر است

انجیر خشک با روغن زیتون را می توان به عنوان دو معجزه افزایش سطح سلامتی بشمار آورد و در رژیم غذایی روزانه از آنها استفاده نمود.
انجیر خشک با روغن زیتون
انجیر خشک با روغن زیتون را می توان به عنوان دو معجزه افزایش سطح سلامتی بشمار آورد و در رژیم غذایی روزانه از آنها استفاده نمود

فواید انجیر خشک با روغن زیتون

انجیر خشک با روغن زیتون حاوی ریز مغذی های مفید برای بدن هستند، چنانکه انجیر حاوی مقدار زیادی فیبر غذایی است، روغن زیتون نیز حاوی چربی های اشباع نشده سالم و ترکیب پلی فنول است که یک باکتری مفید ضد میکروبی است.
هنگامی که انجیر را در روغن زیتون خیس کنید، این دستورالعمل به افزایش سلامت بدن کمک می کند، زیرا انجیر خشک موجود در روغن زیتون منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و ضد میکروب ها است.

انجیر خشک با روغن زیتون

انجیر خشک با روغن زیتون
انجیر خشک با روغن زیتون

روغن زیتون از میوه زیتون استخراج می شود و یکی از انواع چربی های سالم محسوب می شود. همچنین در ناحیه مدیترانه که روغن زیتون در پخت و پز، مواد آرایشی و دارویی استفاده می شود و به طور گسترده ای در تولید صابون مورد استفاده قرار می گیرد و در گذشته برای روشن کردن لامپ ها استفاده می شد.
روغن زیتون حاوی بسیاری از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و ضد باکتری ها است و می توان با وارد کردن آن به غذا یا استفاده مستقیم از آن روی پوست از فواید آن استفاده کرد  انجیر خشک نیز یکی از میوه های خشک است که توسط مردم بسیار شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا با خشک کردن میوه انجیر تازه تهیه می شود و انجیر خشک حاوی درصد بالایی از فیبر غذایی است که برای سلامت دستگاه گوارش مفید است و یک جایگزین عالی برای شیرینی جات است، این محصول می تواند به عنوان میان وعده خورده شود و یا در صنعت شیرینی سازی خانگی معرفی شود، انجیر خشک حاوی کالری کم و ارزش غذایی بالایی است زیرا حاوی ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای بدن است.

ارزش غذایی انجیر خشک

جدول زیر مهمترین مواد مغذی موجود در یک فنجان انجیر خشک ۱۴۹ گرمی را توضیح می دهد:

 اجزا غذایی ارزش غذایی
انرژی ۳۷۱ کالری
کربوهیدرات ها ۹۵.۱۷ گرم
چربی ها ۱.۳۹ گرم
پروتئین ۴.۹۲ گرم
فیبر ۱۴.۶ گرم
کلسیم ۲۴۱ میلی گرم
اهن ۳.۰۲ میلی گرم
منیزیم ۱۰۱.۰ میلی گرم
فسفره ۱۰۰.۰ میلی گرم
پتاسیم ۱۰۱۳.۰ میلی گرم
سدیم ۱۵.۰ میلی گرم

ارزش غذایی روغن زیتون

جدول زیر مهمترین مواد مغذی موجود در یک فنجان با وزن ۲۱۶ گرم روغن زیتون را توضیح می دهد:

اجزا غذایی ارزش غذایی
انرژی ۱۹۰۹ کالری
کربوهیدرات ها ۰.۰ گرم
چربی ها ۲۱۶.۰ گرم
پروتئین ۰.۰ گرم
ویتامین E ۳۱.۰ میلی گرم
ویتامین K. ۱۳۰ میکروگرم
کلسیم دو میلی گرم
اهن ۱.۲۱ میلی گرم
پتاسیم دو میلی گرم
سدیم ۴.۰ میلی گرم
عارف قهرمانزاده
کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی