پیارنددانستنی های جالب

ایده های سرگرم کننده برای کودکان

ایده های سرگرم کننده برای کودکان، روش های ساده و کم هزینه ای هستند که خلاقیت و یادگیری آنها را به همراه می آورد. کودکان بیشتر دانش مورد نیاز در آینده را از طریق بازی در دوران خردسالی به دست می آورند.

بازی با گل رس

ایده های سرگرم کننده برای کودکان
ایده های سرگرم کننده برای کودکان

بازی با گل رس یکی از ایده های سرگرم کننده برای کودکان است. که از طریق آن خلاقیت در ایجاد اشکال مختلف در رنگ های مختلف ایجاد می شود، زیرا کودکان از برش آن با چاقوی پلاستیکی لذت می برند و آن را با طرح ها و مدل هایی که دوست دارند شکل می دهند.

ساختن داستان

کودکان را می توان با ترغیب آنها به نوشتن داستان سرگرم کرد. داستان به طور کامل توسط آنها نوشته شده است و به آنها اجازه می دهد تا پایان را مطابق میل خود تصور و بنویسند. یکی دیگر از ایده های سرگرم کننده برای کودکان، روش نوشتن داستان به اشتراک گذاشتن نوشتن آن با تعدادی از دوستان است. به طوری که هر یک از آنها یک پاراگراف می نویسد و فقط آخرین خط را برای نوشتن نوبت به دوستان بعدی می گذارد. تا در پایان بتوانند با صدای بلند بخوانند جملات انباشته شده که معمولاً برای آنها خنده دار است.

از مداد رنگی به عنوان یکی از ایده های سرگرم کننده برای کودکان استفاده کنید

والدین می توانند با استفاده از مداد رنگی، چسب و ابزارهای زرق و برق، علاوه بر رنگ آمیزی،  فرزندان خود را از صفحه تلویزیون دور نگه دارند تا کودکان بتوانند کارهای روزانه خود را از طریق این ابزارهای موجود در محصولات خانگی انجام دهند. تا زمانی که آنها برای فعالیت ها و پروژه های جنبشی الهام بخش پیدا کنند. این راهکار یکی از ایده های سرگرم کننده برای کودکان محسوب می گردد.

بازی راهنمای جاده

این فعالیت را می توان در جاده یا خیابانی امن که کودکان انتخاب می کنند انجام داد. به عنوان مثال، راه رفتن به مدرسه، و فلش جهت ها روی کارت های رنگی کشیده می شود،  نمادهای خاصی نیز روی کارت های فردی که قصد بازی با آنها را دارد کشیده می شود.
هنگامی که کودکان به دوراهی می رسند، به آنها اجازه داده می شود برای انتخاب یک کارت جهت آگاهی از مسیر بعدی که باید انجام دهند. از طریق نوبت در مورد کارت بعدی حدس بزنید تا راه را به آنها نشان دهد، ممکن است نقاشی از صندوق پستی، یک در سیاه یا سبز، یا هر نشان خیابان متمایز دیگر باشد.

بازی خرس مخفی

بازی خرس استتار شده یکی از بازی های سرگرم کننده وانمودی است که کودکان می توانند بازی کنند. در این روش از یکی از آنها خواسته می شود که وانمود کند به خواب رفته است و سه چیز از آنچه می خواهد زیر پتو پنهان می کند. بنابراین کودکی که خود را شبیه خرس استتار می کند،  دزدکی حرکت می کند. داخل و شیئی را که زیر پتو پنهان شده است می برد، پنهان می کند و بیدار می شود شخصی که نقش خواب را بازی می کند و به او می گوید “بیدار شو”، به نوبه خود چیزی را که از وسایل او برداشته شده حدس می زند، و اگر وجود دارد تعداد زیادی از افراد شرکت کننده در بازی، بازیکن می تواند حدس بزند که چه کسی این لباس مبدل را انجام داده است، و شی را برای بقیه و تقسیم نقش ها بین آنها در نظر گرفته است.

ساناز بهمنش

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا