پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبسرگرمیگردشگری

باقلوا شیرینی محلی ترکیه

معرفی باقلوا شیرینی محلی ترکیه

معروف ترین شیرینی های مرتبط با غذاهای ترکیه عبارتند از “لوکوم” (شیرینی محلی ترکیه) و “باقلوا”، قیافه این محصولات این تصور را ایجاد می کنند که این شیرینی ها ممکن است دسر های معمولی باشند که بعد از غذا خورده می شوند.


البته این درست نیست. اول از همه، خانواده دسر ها بسیار گسترده تر از فقط این دو هستند.
ثانیاً، این خوراکی های ترکیه دسر های معمولی نیستند که به عنوان بخشی از غذای اصلی سرو می‌ شوند.
به عنوان مثال،  باقلوا  و انواع متفاوت آن را معمولاً با قهوه، میان وعده یا بعد از صرف کباب می ‌خورند.
بنابراین، در ادامه معرفی شیرینی های ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

بهار  با توت فرنگی شروع می ‌شود و پس از آن گیلاس و زردآلو.
تابستان  با هلو، هندوانه و خربزه مشخص می ‌شود.
سپس انواع انگورها در اواخر تابستان رسیده و به دنبال آن انجی رهای سبز و بنفش، آلو، سیب، گلابی می‌ آیند.
پرتقال، نارنگی و موز از جمله  میوه‌های زمستانی هستند.
اکثرا در بهار و تابستان، میوه ‌ها به صورت تازه مصرف می ‌شوند. بعداً، ممکن است از آن به صورت تازه یا خشک، در کمپوت ‌ها، یا مربا و مواد نگهدارنده استفاده شود.
از جمله این نگهدار ی‌ها، مزه ‌های منحصر به فرد مزه، مارمالاد کبک، شیرینی آلبالو و گل رز (ساخته شده از گلبرگ ‌های گل رز، که میوه نیست!) هستند.

داستان واقعی "باقلوا" شیرینی محلی ترکیه
داستان واقعی “باقلوا” شیرینی محلی ترکیه

شگفت انگیز ترین سهم شیرینی محلی ترکیه در خانواده دسر ها ،  دسر های شیر است.

اینها از انواع نادر پود ینگ های هستند که با نشاسته و آرد برنج درست می شوند و در اصل بدون هیچ گونه تخم مرغ و کره ای تهیه می شوند.

هنگامی که حتی یک دسر سبک تر احتیاج دارید، می توان شیر را نیز حذف کرد.
در عوض، ممکن است پودینگ با مرکبات مانند لیمو یا پرتقال طعم دار شود. دسر های شیر شامل انواع پودینگ ها است، از انواع بسیار سبک و ظریف گلاب گرفته تا پودینگ شیر که با رشته های سینه مرغ پوشانده شده است.

دسرهای پایه غلات ترکیه شامل شیرینی های پخته شده

شیرینی های خمیری سرخ شده و دسر های تفت داده شده هستند.

از  شیرینی های پخته شده  می توان به  خانواده باقلوا نیز اشاره کرد . باقلوا ها ورقهای شیرینی پا مغزی پر هستند که بعد از پر شدن از پسته چرخ شده ، گردو یا خامه سنگین، سطح آن را با کره چرب می کنند، لایه بعدی را اضافه می کنند، یا می غلتانند و سپس می پزند ، بعد از آن شربت روی آنها می ریزند.
انواع مختلف آن مانند  سلطان،  لانه بلبل یا  عمامه پیچ خورده  با توجه به مقدار و نحوه قرارگیری مغزها از لحاظ اندازه و شکل قطعات جداگانه و خشکی محصول نهایی متفاوت است.

داستان واقعی "باقلوا" شیرینی محلی ترکیه
داستان واقعی “باقلوا” شیرینی محلی ترکیه

“lokma” یکی از شیرنی های محلی ترکیه است که از سرخ کردن قطعات نرم خمیر در روغن و فرو بردن آنها در شربت ساخته شده است. لب بانوی ،  ناف بانوی ، و  انگشت وزیر  از نمونه ‌های خوب هستند.

حلوا  قبل از افزودن شکر و شیر یا آب، توسط تفت دادن آرد یا سمولینا و مغزها در کره تهیه می ‌شود، سپس مدت کوتاهی آن را می‌ پزید تا جذب شود.

  برای گذراندن شبهای طولانی زمستان از مردم برای حلوا خوران دعوت می ‌شود. حلوای تاهینی آشناتر در قفسه ‌های مغازه ‌های مواد غذایی فروشی خیابانی فروخته می ‌شود.

یکی دیگر از شیرینی ‌هایی که قابل ذکر است  “Ekmek Kadayıfı” ، یک تکه نان مخصوص که در شربت پخته شده، با مقدار زیادی گردو و خامه سنگین روی آن قرار گرفته است. این احتمالاً ملکه همه دسر ها است، بنابراین طعم آن را امتحان کنید.

مغازه ‌هایی وجود دارد که باقلوا، بورک یا شیرنی محلی ترکیه را به طور انحصاری یا همراه با چیزهای دیگر می فروشند.
مردم برای بردن یا نشستن در یکی از میزهای جمع شده در گوشه ‌ای از مغازه می ‌آیند.
در مغازه ‌های باقلوا معمولاً  چای گرم” تهیه می‌ شود ، چراکه پخت خانگی این نوع از شیرنی های محلی ترکیه دشوار است.
بیشتر مغازه‌ های بورک نیز پودینگ شیر تهیه می‌ کنند. این مکانها مکانهای بسیار خوبی برای خوردن صبحانه یا ناهار در هر زمان از روز هستند.
در بسیاری از مغازه‌ های پودینگ سوپ مرغ نیز سرو می‌ شود. در هر صورت، می‌ توان با یک بورک و شیر پودینگ برای کل تعطیلات، از افرادی با بودجه محدودی پذیرایی کرد.

برای گرفتن طعم واقعی و بهتر دسر های فوق باید در ترکیه باشید.
با این حال، علاوه بر انواع دلمه ‌های ترکی، یک نوع دسر کمتر شناخته شده وجود دارد که می‌ توان آن را در یک جعبه شیرینی به خانه برد. آن معجون خمیر های آجیل است –
مارسیپان ساخته شده از بادام و پسته. خوردن چند جعبه معمولاً یک ماه یا بیشتر طول می‌ کشد و بعد از شام لذت قابل توجهی را ایجاد می کند.
یکی دیگر از طعم ‌های شیرین بی  نظیر “akide şekeri” ، یکی از قدیمی ‌ترین غذاهای شیرین  آشپز خانه ‌های عثمانی است . این همچنین نمادی از وفاداری  و اعتماد Janice ها به امپراتوری بود. سرانجام،  شاه بلوط‌های شیرین ، یکی از غذاهای خاص  بورسا ، از جالب ‌ترین دسر های مغز دار هستند.

باقلوا شیرینی محلی ترکیه
باقلوا شیرینی محلی ترکیه
باقلوا شیرینی محلی ترکیه
باقلوا شیرینی محلی ترکیه
باقلوا شیرینی محلی ترکیه
باقلوا شیرینی محلی ترکیه
شیرینی محلی ترکیه
باقلوا شیرینی محلی ترکیه

بهنام محمدی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا