آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

برج پیزا یکی از مرتفع ترین و جذاب ترین مکان های ایتالیا

ارتفاع برج پیزا

ارتفاع برج پیزا در ضلع پایین تقریباً ۵۵.۸۶ متر و در ضلع فوقانی ۵۶ متر است و این برج با شیب تخمین زده شده در حدود ۳.۹۹ درجه شناخته می شود. ساخت آن از سال ۱۱۷۳ میلادی آغاز و در سال ۱۳۹۹ پایان یافت.
بعد از میلاد، برج پیزا در شهر پیزا در ایتالیا، به ویژه در (Piazza del Duomo)، همراه با کلیسای جامع و تعمیدگاه شهر واقع شد، این سومین ساختمان قدیمی در میدان کلیسای جامع پیزا است و به نمادی از ایتالیا تبدیل شده است. برج پیزا از هشت طبقه تشکیل شده است، از جمله یک تراس مشاهده در بالای برج، و وزن کلی آن ۱۴،۵۰۰،۰۰۰ کیلوگرم تخمین زده شده است.

برج کج پیزا

برج پیزا
برج پیزا

این برج از سنگ مرمر سفید ساخته شده است و سه طبقه از هشت طبقه، تکمیل شد و پس از آن جنگ بین شهرستانها ایتالیایی ساخت و ساز آن را متوقف کرد، تا حدود یک قرن؛ این اجازه می دهد تا ساختمان تثبیت شود و از ریزش زودهنگام آن جلوگیری کرد، داخل آن پله های مارپیچ دوتایی قرار دارد، علاوه بر ۲۹۴ پله که می تواند از طریق آن به اتاق ناقوس رفت و هفت زنگ برج.

تاریخچه برج پیزا

ساخت برج پیزا از قرن دوازدهم آغاز شد و این برج سفید استوانه ای با الهام از معماری عربی با اشکال هندسی تزئین شده و این بنا به همراه سه ساختمان موجود در این سایت، یکی از بهترین نمونه های معماری روم به حساب می آید. در تمام قسمتهای توسکانی.
ساخت آن بیش از ۲۰۰ سال طول کشید، و شیب برج مدتها قبل از سنگ اندازی آخرین سنگ آغاز شده بود. این به دلیل زمین نرم در زیر آن بود، علاوه بر عدم وجود پی ریزی مناسب ساختمان.
برای جبران شیب آشکار برج و وزن نابرابر، طراحان در قرن سیزدهم تصمیم گرفتند طبقه های پی در پی را در یک طرف طولانی تر بسازند، اما فرو رفتگی برج اصلی با سرعت حدود دو میلی متر در سال، ادامه می یابد تا زمانی که زنگ های سنگین برداشته شوند تا شاید بتوان وزن برج را کمتر کرد. مهندسان به ایمنی و ثبات برج در حال حاضر اشاره می کنند، همچنین از توقف حرکت و فرو رفتگی بیشتر آن اطمینان می دهند.

گردشگری به برج پیزا

برج پیزا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری قابل بازدید در ایتالیا به حساب می آید، زیرا سالانه به دلیل معماری جذاب خود میلیون ها بازدید کننده را به خود جلب می کند، البته اگر می خواهید با شلوغی بازدید مواجه نشوید ساعات صبح بهترین زمان برای بازدید از برج است. آب و هوای شهر پیزا، تابستان بسیار گرم و مرطوب است، در حالی که در فصول پاییز و زمستان باران می بارد.

 

 

المراجع

  1. “Leaning Tower of Pisa in Italy”www.mapsofworld.com,۴-۴-۲۰۱۷، Retrieved 22-5-2019. Edited.
  2.  “Leaning Tower of Pisa”www.britannica.com, Retrieved 22-5-2019. Edited.
  3. ELIZABETH HEATH (5-4-2019), “The Leaning Tower of Pisa: The Complete Guide”، www.tripsavvy.com, Retrieved 22-5-2019. Edited.

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا