برلین زیباترین شهر آلمان

برلین زیباترین شهر آلمان از بسیاری جهات به عنوان هیجان انگیزترین ترین شهر آلمان رتبه بندی می شود. به عنوان هنر، موزه، معماری و تاریخی
برلین زیباترین شهر آلمان
برلین زیباترین شهر آلمان

برلین زیباترین شهر آلمان از بسیاری جهات به عنوان هیجان انگیزترین ترین شهر آلمان رتبه بندی می شود. به عنوان هنر، موزه، معماری، و تاریخ، علاوه بر این، برلین دارای نقاط دیدنی بسیاری است که نماد همه کشورها هستند و منحصر به برلین نیستند. ساختمان دولتی (رایشستاگ)، برج تلویزیون (فرنسهتورم)، کلیسای یادبود قیصر ویلهلم (به انگلیسی: Gedächtniskirche)، و جاذبه‌های دیگر. 

تاریخ شهر برلین

برلین زیباترین شهر آلمان تاریخچه ای غنی از رویدادها دارد، زیرا به طور رسمی در قرن سیزدهم تأسیس شد، اما با توجه به کاوش هایی که در سال ۲۰۰۸ پس از میلاد انجام شد، مشخص شد که وجود این شهر ممکن است به حدود سال ۱۱۸۳ پس از میلاد بازگردد. یعنی یک قرن قبل از آن با کشف یک دسته چوب بلوط که قدمت آن به آن تاریخ می رسد و ذکر می شود که این شهر در طول تاریخ خود در معرض حوادث زیادی قرار گرفته و دوره های تاریک زمانی زیادی را پشت سر گذاشته است اما در نهایت موفق شد با غلبه بر وضعیت تفرقه و آنچه گذشت و در نتیجه رشد اهمیت آن به یکی از شهرهای سرزنده در قلب اروپا تبدیل شود.

 

جاذبه های گردشگری برلین زیباترین شهر آلمان

برلین زیباترین شهر آلمان
برلین زیباترین شهر آلمان

دیوار برلین

دیوار برلین زیباترین شهر آلمان در آگوست ۱۹۶۱ بر اساس فرمانی از دولت آلمان شرقی با هدف جلوگیری از فرار جمعیت آلمان شرقی از روشنفکران، متخصصان و کارگران ماهر به آلمان غربی پس از از دست دادن حدود ۲.۵ میلیون نفر ساخته شد. مردم بین سالهای ۱۹۴۹-۱۹۶۱. دیوار در آلمان غربی و در ابتدا از بلوک های شنی و سیم خاردار تشکیل شده بود و با گذشت سالها، دیوارهای بتنی زرهی، سیم خاردار و برج های دیده بانی با ارتفاع حداکثر ۵ متر جایگزین شدند و تا ۱۲۰ کیلومتر در اطراف برلین غربی گسترش یافت، دیوار تا سال ۱۹۸۹ پس از میلاد باقی ماند.

ساختمان رایشستاگ در برلین زیباترین شهر آلمان

این ساختمان دولتی یکی از مشهورترین بناهای دیدنی برلین است و محل برگزاری جلسات مجلس فدرال تشکیل دهنده پارلمان قانونگذاری در آلمان بوده و در سال ۱۸۹۴ پس از میلاد ساخته و تجهیز شده است و همان رویدادهایی که در طول سال‌های بعد آلمان را تحت تأثیر قرار داد، در مقطعی متروک شد، اما پس از اتحاد مجدد آلمان با بخش‌های غربی و شرقی آن در سال ۱۹۹۰ میلادی، بازسازی و گسترش یافت و به هتلی تبدیل شد که هزاران نفر را به خود جذب می‌کند.

 

منابع
↑ BIRGE AMONDSON (8-2-2018), “The 10 Best Cities to Visit in Germany”، www.tripsavvy.com, Retrieved 24-3-2018. Edited. ↑ “Berlin in Brief”, www.berlin.de, Retrieved 24-3-2018. Edited. ↑ “Berlin Wall”, www.britannica.com,20-10-2017، Retrieved 24-3-2018. Edited. ↑ “Reichstag”, www.britannica.com,26-11-2014، Retrieved 24-3-2018. Edited.
پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند