آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

بهترین مکانها در استانبول برای مسافرت های کوتاه مدت و سفر های نوروزی

اگر بخواهید یک سفر کوتاه به کشور ترکیه داشته باشید، قطعاً به دنباله بهترین مکان های گردشگری در این کشور خواهد بود. بهترین مکانها در استانبول، از جمله جاذبه‌ های گردشگری کشور ترکیه محسوب می شود که همه ساله تعداد قابل توجهی از گردشگران ایرانی و خارجی برای بازدید از آنها به کشور ترکیه سفر می‌ کنند. آشنایی بیشتر با این محیط ها می تواند با سفری آسان و دلپذیر شما را همراه کند.

 

کاخ توپکاپی

کاخ توپقاپی استانبول
کاخ توپقاپی استانبول یکی بهترین مکانها در استانبول و ترکیه

کاخ توپکاپی (به انگلیسی: The Topkapi Palace) یکی از مهمترین مکانها در شهر استانبول ترکیه و یکی از جذاب ترین کاخ ها برای بازدید کنندگان در جهان است. این یک کاخ تاریخی قدیمی است که برای اولین بار به دستور سلطان عثمانی محمود فاتح در سال ۱۴۵۹ میلادی ساخته شده است. در قرن های بعدی بار ها مرمت شده است.
اما در شکل فعلی خود یک شاهکار معماری شگفت انگیز ظاهر شده و تا ۱۹۲۳ م محل اقامت سلاطین عثمانی بود. سپس به موزه ای تبدیل شد که در معرض دید بازدیدکنندگان و گردشگران قرار دارد و مجموعه ای از آثار باستانی، دست نوشته ها، گوهرها و اسلحه ها را در آن به نمایش می گذارد.

مسجد آبی یکی از بهترین مکانها در استانبول

زیباترین مکانهای استانبول- مسجد آبی
بهترین مکانها در استانبول- مسجد آبی

مسجد آبی (به انگلیسی: The Blue Mosque)، یا مسجد سلطان احمد، یکی از مهمترین مکانهای تاریخی استانبول است. این یک مسجد قدیمی است که به دستور سلطان احمد اول عثمانی در دوره (۱۶۰۹-) ساخته شده است. با تأکید بر قدرت و هژمونی امپراتوری عثمانی، این بنا به عنوان یک بنای معماری با زیبایی عالی و مخلوطی شگفت انگیز بین معماری بیزانس مسیحی و معماری سنتی اسلامی ظهور کرد. با شش مناره بلند، پنج گنبد اصلی و هشت گنبد ثانویه و تزئینات مجلل آن متمایز می شد.

عیا صوفیا یکی از بهترین مکانها در استانبول

شهر استانبول
استانبول بهترین شهر برای مسافرت های اقتصادی و سیاحتی

مسجد ایاصوفیه یا کلیسای مقدس حکمت، به عنوان یکی از مهمترین و آثار باستانی مهم در جهان است. این بنا به دستور امپراتور ژوستینیان اول در دوره (۵۳۲-۵۳۷ میلادی) ساخته شده است. به عنوان یک کلیسا و یک مکان عبادی برای آیین مسیحی، و باقی مانده بود تا زمانی که سلطان عثمانی محمد دوم در سال ۱۴۵۳ میلادی شهر را فتح کرد و کلیسا را ​​به یک مسجد برای نماز گزاران تبدیل کرد و مناره چوبی، منبر و محراب را به آن اضافه کرد.
با اشاره به اینکه دو مناره سفید و قرمز بعداً اضافه شدند. ایاصوفیه تا سال ۱۹۳۵ میلادی به عنوان مسجد باقی ماند. این بنا به موزه ای تبدیل شده است که بازدیدکنندگان و گردشگران از آن بازدید می کنند. لازم به ذکر است که این ساختمان که از نظر تاریخ و معماری شگفت انگیز غنی است، در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

 

 

 


منابع:

  1.  Oishimaya Sen Nag (25-2-2019), “The 10 Most Visited Palaces In The World”، www.worldatlas.com, Retrieved 26-5-2019. Edited.
  2.  Feride Yalav-Heckeroth (12-2-2018), “The History Of Istanbul’s Blue Mosque In 1 Minute”، theculturetrip.com, Retrieved 26-5-2019. Edited.
  3.  The Editors of Encyclopaedia Britannica , ” Hagia Sophia “، www.britannica.com, Retrieved 26-5-2019. Edited

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 4 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا