پیارنددانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

تاثیر جزر و مد بر زندگی اهالی زمین و موارد استفاده اقتصادی از آن

تاثیر جزر و مد در زندگی دریایی

منطقه جزر و مدی و جزایر یکی از مناطق برای بسیاری از موجودات دریایی زندگی می کنند، مانند مهم: خرچنگ، راب، حلزون ها، جلبک دریایی و دیگر موجودات دریایی، بدون تاثیر جزر و مد ای که به طور منظم نباشند می میرند به دلیل برخورداری کمتر منابع غذایی، این مساله علاوه بر این واقعیت است که جزر و مد بر فعالیت های تولید مثل ماهی و گیاهان دریایی تأثیر می گذارد، زیرا جریان های حاصل علاوه بر کمک به از بین بردن آن، به گیاهان و حیوانات شناور در سطح کمک می کند تا بین مناطق تولید مثل و آبهای عمیق حرکت کنند. آلاینده ها و مواد مغذی مورد نیاز موجودات دریایی را برای زنده ماندن توزیع می کند.

ماهیگیری را تسهیل کنید

روند جزر و مد بر روی ماهیگیری تأثیر می گذارد، زیرا ماهیگیران از جزر و مد و جریانات جزر و مدی برای کمک به بهبود ماهیگیری استفاده می کنند. انواع خاصی از ماهی ها ممکن است در یک منطقه خاص، در عمق خاصی از آب هنگام خروج از آب یا در هنگام جریان های جزر و مدی متمرکز شوند، به تمرکز طعمه و ماهی های جوان؛ برای جذب ماهی های بزرگتر در برخی مناطق، ماهیگیران تجاری نیز جزر و مد را دنبال می کنند و ماهیگیری را در هنگام جزر زیاد یاد می گیرند. برای بهبود سرمایه گذاری های اقتصادی خود و استفاده م موثر از وقت آنها.

تسهیل عملیات حمل و نقل دریایی

حرکت کشتی ها از طریق بندرهای آب کم عمق، آبراهه ها و مصب ها مستلزم آگاهی از زمان و طول جزر و مد است، علاوه بر دانش در مورد سرعت و جهت جریان های جزر و مدی، که دریانوردان به سطح آب بستگی دارند، عرض کانالها و جهت جریان آب؛ برای تعیین بهترین زمان برای حرکت دریایی، ممکن است جریان جزر و مد به حرکت کشتی ها کمک کند یا مانع پیشرفت آنها شود. در بعضی موارد، کشتی ها در بعضی مواقع در هنگام جزر و مد نیاز به حرکت در آب ها دارند، در حالی که بعضی از آنها به علت تاثیر جزر و مد هنگام برگشت جزر و مدی حرکت می کنند.

منبع انرژی تجدید پذیر

دو جزر و مد زیاد و کم در هر ۲۴ ساعت اتفاق می افتد و می تواند توانایی پیش بینی جزر و مد و حرکت سریع آب در هنگام ورود و خروج را فراهم کند، منبعی از منابع انرژی تجدید پذیر برای جوامع ساکن در امتداد ساحل، و این و نیروی برق آبی گیاهان می توانند از جریان آب به روشهای مشابه برای رودخانه ها استفاده کنند.

 

مریم گلی برای لاغری نحوه استفاده و مقدار تاثیر آن بر روی لاغری

گردشگری در مصر و عوامل رشد این صنعت

پروتئین بالا در خون

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا