آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

توریستی ترین مکانهای جهان که گردشگران را به خود جذب می کنند

آبشار Svartivos

توریستی ترین مکانهای جهان
توریستی ترین مکانهای جهان

آبشار Svartifoss ایسلند در قسمت جنوبی آن واقع شده است و یکی از توریستی ترین مکانهای جهان محسوب می شود. در جایی که آب از ارتفاع زیادی پایین می ریزد و به سنگهای سیاه نفوذ می کند که مانند ستون ها دیده می شوند و منظره ای طبیعی و خیره کننده را تشکیل می دهند.

دوازده حواری

برج دوازده حواری استرالیا در منطقه مقابل پارک ملی بندر کمبل واقع شده است و نمایانگر تشکیلات صخره ای است که به طور طبیعی وجود دارد. به دلیل عوامل خوردگی، به عنوان یک شاهکار شگفت انگیز ظاهر شد.

دریاچه مورین

دریاچه مورین (به انگلیسی: Moraine Lake) در کانادا و در پارک ملی بانف واقع شده است و یک دریاچه شگفت انگیز با مناظر خیره کننده است، زیرا به رنگ لاجوردی ظاهر می شود. به دلیل انعکاس نور از سنگ ها، و رسوبات یخ در کف دریاچه، در نتیجه ذوب شدن یخچال های طبیعی اطراف.

تاج محل

تاج محل یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری جهان
تاج محل یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری جهان

تاج محل، واقع در ایالت هند، یک شاهکار معماری شگفت انگیز است که در سال ۱۶۵۳ میلادی به دستور امپراتور شاه جهان تکمیل شد. این مجموعه همچنین با هدف آغوش گرفتن مقبره همسرش ممتاز محل که در سال ۱۶۳۱ میلادی درگذشت، مقبره شاه جهان را پس از مرگ وی در سال ۱۶۶۶ میلادی نیز در آغوش گرفت. از ویژگی های ساختمان تاج محل یک طراحی معماری خیره کننده است و بسیاری آن را زیباترین ساختمان جهان و یکی از توریستی ترین مکانهای جهان می دانند. این هتل دارای مناره های سفید، تخته سنگ های مرمر عظیم، گنبدهای باشکوه، باغ های زیبا و غیره است.

ماچو پیچو

ماچو پیچو در ایالت پرو واقع در ۸۰ کیلومتری شمال غربی کوسکو و در ارتفاع ۲۳۵۰ متری از سطح دریا واقع شده است که یک مکان تاریخی باستانی و توریستی ترین مکانهای جهان است و به عنوان توریستی ترین مکانهای جهان نیز شناخته می شود.
که توسط مردم اینکا طی دو قرن ساخته شده است: قرن میلادی، زیرا شامل بسیاری از ویرانه های ساختمان ها، خانه ها، کاخ ها و بالکن ها است. این سایت شگفت انگیز در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

 

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا