آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری ترکیه و مکان های مورد توجه جهانگردان

ترکیه شاهد حضور گردشگران زیادی است. زیرا این کشور مقصدی برای بسیاری از بازدیدکنندگان برای لذت بردن از استراحتگاه های ساحلی بسیاری است که در سواحل مدیترانه و دریای اژه واقع شده اند. ترکیه همچنین یکی از مشهورترین کشورهای غنی از نظر تاریخی به حساب می آید. جاذبه های گردشگری ترکیه مسافران را به خود جذب می کنند. از جمله صومعه ها و شهرهای باستانی، سایت تخریب شده، علاوه بر موزه ها، بازارها، و شهرهای زیبا مانند پایتخت آنتالیا، تعداد بازدیدکنندگان ترکیه در سال ۲۰۱۴ به ۴۱.۲ میلیون نفر رسید و این تعداد شروع به افزایش کرد.

 

اصلی ترین جاذبه های گردشگری ترکیه

کاخ توپقاپی استانبول یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه و مکان های مورد توجه جهانگردان
کاخ توپقاپی استانبول یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه و مکان های مورد توجه جهانگردان

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری ترکیه است که می توان از آن دیدن کرد که در دکوراسیون مجلل کاشی کاری و منجوق کاری شده ظاهر می شود، علاوه بر این امکان بازدید از کاخ توپکاپی و آشنایی با باغ های عمومی اطراف نیز وجود دارد. برای عموم آزاد هستند.

 

قلعه پاموکاله

قلعه پاموکاله یا همان قلعه پنبه ای یکی از معروف ترین عجایب طبیعی ترکیه است. این قلعه از سنگ تراورتن ساخته شده است که یکی از ویرانه های وسیع و جذاب شهر رومی هیراپولیس است.

 

شهر آنی

آنی در قلب از مناظر زیبا از واقع استان قارص یکی از مهمترین مقصد های معروف به سفر در ترکیه است، به عنوان این تاریخ شهرستان به قرون وسطی عقب و آثار تاریخی آن معروف برای جذب گردشگران هستند،

قلعه بدروم

قلعه بدروم یکی از بهترین آثار حفظ شده در جهان است، زیرا تاریخچه ساخت این قلعه به قرون وسطی و به طور خاص به قرن پانزدهم باز می گردد، توسط صلیبیون به عنوان قلعه ای برای سنت پیتر ساخته شده است. این قلعه امروزه به عنوان موزه شناخته می شود و سالانه پذیرای بازدیدکنندگان زیادی است و بارزترین ویژگی آن موزه باستان شناسی زیر آب است.

 

موزه ایاصوفیه

 جاذبه های گردشگری ترکیه و مکان های مورد توجه جهانگردان
جاذبه های گردشگری ترکیه و مکان های مورد توجه جهانگردان

موزه آیا صوفیه یکی از مشهورترین بناهای دیدنی استانبول است و تاریخچه ساخت این موزه به دوران بیزانس باز می‌گردد، زیرا ساخت این بنا به سفارش امپراتور بیزانس ژوستینیانوس ساخته شد و به عنوان یک موزه وقف شد. کلیسا در سال ۵۳۷، سپس این کلیسا توسط محمد فاتح در سال ۱۴۵۳ میلادی به مسجد تبدیل شد و بعداً در سال ۱۹۳۵ میلادی به عنوان موزه معرفی شد، موزه ایاصوفیه به دلیل تاریخ غنی و اهمیت استثنایی مذهبی، زیبایی‌شناسی و مهندسی آن مشهور است.

 

همچنین بخوانید:

جاذبه های گردشگری جهان که همه ساله توریست ها به بازدید آنها می روند
مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه
بهترین مکانها در استانبول برای مسافرت های کوتاه مدت و سفر های نوروزی
زیباترین مناطق استانبول که هنگام سفر باید از آنها بازدید کنید
استانبول و بهترین جاذبه های گردشگری استانبول

 

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا