آتار باستانیپیارندتازه های گردشگریگردشگری

جاذبه های گردشگری جهان که همه ساله توریست ها به بازدید آنها می روند

کلیسای ساگرادا فامیلیا

جاذبه های گردشگری جهان
جاذبه های گردشگری جهان

باسیلیکا The Sagrada Familia در پادشاهی اسپانیا واقع شده است و یکی از مشهورترین بناهای دیدنی این کشور است و از جاذبه های گردشگری جهان محسوب می شود.

سالانه میلیون ها بازدید کننده و گردشگر از آن بازدید می کنند. از دیدن طراحی معماری شگفت انگیز این ساختمان که زیر نظر معمار معروف کاتالان آنتون گائودی اداره می شود، لذت می برند. لازم به ذکر است که کار ساخت و بازسازی امروز نیز ادامه دارد و قرار است در سال ۲۰۲۶ میلادی پایان یابد و خاطرنشان شود این کلیسای شگفت انگیز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

برج ایفل

برج ایفل واقع شده است در پاریس، فرانسه، و به عنوان یکی از مهمترین نشانه های معروف در کشور است. توسط شرکت گوستاو ایفل در سال ۱۸۸۹ میلادی ایجاد شده است و ارتفاع آن تقریباً ۳۲۴ متر است و مورد استفاده قرار می گیرد. این سیگنال ها را منتقل می کند ، مانیتور می کند و منظره شگفت انگیزی از بقیه پاریس را ارائه می دهد.

کولوسئوم

کولوسئوم یا آمفی تئاتر فلاویان در شهر رم ایتالیا واقع شده است و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایتالیا است. این آمفی تئاتر عظیم رومی در سال ۸۰ میلادی به دستور Vespasian امپراطور روم ساخته شد و به عنوان مکانی برای نمایش جنگ بین حیوانات مورد استفاده قرار گرفت و ساختمان آمفی تئاتر با دیوارهای عظیم خارجی متشکل از سه سطح قوس ظاهر می شود که با ستون های تزئینی، و فضای داخلی شامل یک مربع بزرگ ، یک سکو و پله ها است.

پارک مرکزی

یک پارک مرکزی (به انگلیسی: Central Park) در منهتن در شهر نیویورک وجود دارد که یک فضای سبز زیبا است که شامل یک گروه عالی از سایت ها و مکان های دیدنی جذاب است ، مانند: استخر آب باشکوه ، مجسمه فواره بتسدا ، موزه هنر متروپولیتن و سوزن کلئوپاترا (کلوپاترا ابلیسک) که هدیه ای از خدیو مصر در سال ۱۸۸۰ میلادی بود و باغ وحش پارک مرکزی که شامل انواع پرندگان و حیوانات است و قلعه بلدیر که در سال ۱۸۶۹ میلادی ساخته شده است ، که توسط معمار Calvert Fox طراحی شده است. 

 

 

مکان های دیدنی ایتالیا و اسراری که سالها در دل خود نگه داشته اند

استانبول بهترین شهر برای مسافرت های اقتصادی و سیاحتی

استانبول و بهترین جاذبه های گردشگری استانبول

مشهور ترین جاذبه های گردشگری جهان، اسرار آمیز ترین و قدیمی ترین مکان های دنیا

پویا رادفر

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 19 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا