جاذبه های گردشگری قطر مانند موزه ملی و بازار های سنتی

جاذبه های گردشگری قطر به عنوان مدرن ترین جاذبه های گردشگری محسوب می کنند چراکه بیشتر آنها تازه تاسیس هستند البته مناطق تاریخی نیز در میان آنها وجود دارد.
موزه ملی قطر یکی از جاذبه های گردشگری قطر
موزه ملی قطر یکی از جاذبه های گردشگری قطر

موزه هنرهای اسلامی (به انگلیسی: Museum Of Islamic Art) در شهر دوحه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری قطر است.
این موزه در منطقه مشرف به خلیج فارس واقع شده است. این منطقه یکی از مهمترین جاذبه های منطقه محسوب می شود. ساختمان موزه یک شاهکار معماری شگفت انگیز است که توسط معمار معروف Eu Ming Bei طراحی شده است. از زمان افتتاح آن در سال ۲۰۰۸ میلادی این ساختمان یکی از مهمترین مجموعه آثار هنری جهان را در خود جای داده است و سبک های هنری را در خاورمیانه و آسیای میانه، مانند: نسخ خطی عتیقه، منسوجات، سرامیک، فرش، شیشه و غیره را در معرض دید بازدید کنندگان قرار می دهد.

موزه هنرهای اسلامی
موزه هنرهای اسلامی جاذبه های گردشگری قطر

سوق واقف یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قطر

سوق واقف  مهمترین بازار در دولت قطر است. این بازار شامل طیف گسترده ای از کافه ها، رستوران ها، مغازه ها و کیوسک های تخصصی در فروش کالاها و محصولات مختلف مانند: لباس، سوغاتی، ادویه جات، پارچه و … می باشد.

مروارید قطر

قطر مروارید (به انگلیسی: The Pearl Qatar) یکی از مناطق مجلل در قطر محسوب می شود که مجموعه ای از جزایر مصنوعی کوچک است که در سطح خود مجموعه ای چشمگیر از هتل ها، ویلاها، آبگرم و آپارتمان های لوکس را شامل می شود. علاوه بر آن کافه ها، رستوران ها و مغازه های وابسته. مارک های معروف بین المللی نیز در مروارید قطر وجود دارند.

موزه ملی قطر یکی از مهمترین جاذبه های قطر

موزه ملی قطر یکی از جاذبه های گردشگری قطر
موزه ملی قطر یکی از جاذبه های گردشگری قطر

موزه ملی قطر در دوحه واقع شده و موزه ای فوق العاده است. این بنا علاوه بر داشته های ارزشمند خود، یک شاهکار معماری شگفت انگیز است. این طرح توسط معمار معروف Jean Nouvel نظارت شد و این طرح به صورت دیسک های بهم پیوسته، در اندازه های مختلف، شبیه سازی گلبرگهای گلهای رز بیابانی ظاهر می شود.

بازار شاهین

یک بازار میراثی شگفت انگیز یکی از جاذبه های گردشگری قطر است که شامل بسیاری از بناهای سنتی تزئین شده با طاق های بزرگ است.  انواع مختلفی از شاهین های عرب را به نمایش می گذارد و یک نمای کلی از میراث کشور قطر و اهمیت جامعه قطر ارائه می دهد با استفاده از شاهین در عملیات شکار.

 


 

منابع:

  1.  Graziano Scaldaferri (29-9-2016), “Doha’s 10 Best Art Galleries and Museums: Qatar’s Thriving Art Scene”، theculturetrip.com, Retrieved 25-5-2019. Edited.
  2.  ” Qatar Map”www.mapsofworld.com,۲-۹-۲۰۱۷، Retrieved 25-5-2019. Edited.
  3.  “Falcon Souq”www.lonelyplanet.com, Retrieved 25-5-2019. Edited.
عارف قهرمانزاده
کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی