آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

جاهای دیدنی کوالالامپور + عکس

غارهای باتو

جاهای دیدنی کوالالامپور
جاهای دیدنی کوالالامپور مکان های خاص تاریخی طبیعی و انسان ساز هستند که به دلیل دارا بودن ویژگی های بصری خاص همه ساله گردشگران را به آنجا می کشاند.

 

غارهای باتو به عنوان یکی از جاهای دیدنی کوالالامپور در حدود ۱۳ کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده اند و گروهی از غارهای سنگ آهک هستند و یک مکان مهم مذهبی برای هندو ها محسوب می شوند.
این مکان شامل زیارتگاه های هندو، آثار هنری شگفت انگیز، تصاویر تزئین شده، مجسمه ها و نقاشی های دیواری، علاوه بر مجسمه هایی است که مهمترین آنها مجسمه مورگان، خدای جنگ هندوها است نیز در ورودی غارها قرار دارد.

کاخ آبی

عمارت آبی یا کاخ Cheong Fatt Tzi، در ایالت پنانگ مالزی واقع شده است و این یک کاخ تاریخی باستانی است که در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و با معماری فوق العاده به سبک چینی و دیوارهای آبی جذاب از آن متمایز است. کاخ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

معبد سام په تانگ

معبد Sam Poh Tong یکی دیگر از جاهای دیدنی کوالالامپور در ایپوه واقع شده است و این یک معبد باستانی بودایی در این منطقه است؛ لازم به ذکر است که این بنا در داخل یک غار سنگی بزرگ ساخته شده است و به یک منطقه زیبا و دریاچه و پر از لاک پشت مشرف است.

شهر مالاکا

"شهر

شهر مالاکا (به انگلیسی: Malacca City) در منطقه اسپانیایی مالاکا واقع شده است و این یک شهر تاریخی و فرهنگی شگفت انگیز است؛ قدمت آن به قرن پانزدهم میلادی باز می گردد و شامل بازارها و ساختمان هایی با طراحی معماری فوق العاده است و بیانگر دوران طلایی فرهنگ مالایی است.
شاید مهمترین نشانه های این شهر، کلیسای سنت پل، قلعه آپاموسا و ساختمان Stadthuis است؛ این شهر شگفت انگیز در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

پارک ملی پنانگ

اگرچه پارک ملی پنانگ یکی از جاهای دیدنی کوالالامپور کوچکترین پارک ملی مالزی است، اما شامل مجموعه ای شگفت انگیز از مناظر زیبا، سواحل آرام و پوشیده از شن نرم طلایی است و فعالیت های مختلفی از جمله: ماهیگیری، لذت بردن از آفتاب گرفتن، پیاده روی در جنگل و مواردی از این قبیل در آن صورت می گیرد.

قلعه کلی

قلعه Kellie در ۵ کیلومتری شرق باتو گاجه واقع شده است و یک قلعه تاریخی است این مکان نیز به عنوان یکی از جاهای دیدنی کوالالامپور شناخته می شود که با معماری چشمگیر و ترکیبی هماهنگ از سبک های موریتی و گوتیک متمایز است.

 

منابع:

  1. Gregory Rodgers (27-12-2018), ” The Batu Caves in Malaysia “، www.tripsavvy.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  2.  Sarah Anne Lee (3-5-2017), “۲۰ Must-Visit Attractions in Malaysia”، theculturetrip.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  3.  Sam Bedford (31-5-2018), “The 10 Most Beautiful Places to Visit in Malaysia”، theculturetrip.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  4.  “Penang National Park”www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  5.  “Kellie’s Castle”www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا