آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

جزیره سیسیل در ایتالیا

پالرمو پایتخت سسیل است

پالرمو پایتخت جزیره سیسیل در ایتالیا است. این منطقه در شمال غربی سیسیل در دریای Tyrrhenian در حاشیه دشت حاصلخیز واقع شده است و بزرگترین شهر سیسیل و بندر اصلی آن است.
به دلیل فعالیت بسیاری از صنایع مهم مشهور است به عنوان مثال: منسوجات، محصولات غذایی و مواد شیمیایی علاوه بر مواد چاپی، سیمان و این شهر همچنین مکان هایی برای ساخت کشتی دارند.

تاریخچه پالرمو

جزیره سیسیل در ایتالیا
جزیره سیسیل در ایتالیا یکی از زیبا ترین مناطق جهان

شهر پالرمو توسط بازرگانان فنیقی در قرن هشتم قبل از میلاد تأسیس شد و بعداً به یک شهرک کارتاژی تبدیل شد. تا اینکه در سال ۲۵۴ قبل از میلاد تحت کنترل رومیان درآمد و در آنجا تحت کنترل رومیان عقب نشینی کرد. اما بعداً هنگامی که بیزانسی ها رونق گرفتند، رونق گرفت.
آن را از گوتها پس گرفتند و در سال ۸۳۱ بعد از میلاد عربها را اشغال کردند و در آن زمان به عنوان مرکز تجارت غنی با آفریقای شمالی شکوفا شدند و در سال ۱۱۳۰ میلادی پادشاهی نورمن در جزیره سیسیل در ایتالیا تأسیس شد و پالرمو پایتخت آن شد.

حکومت نرمان ها در سال ۱۱۹۴ میلادی با حکومت سلسله هانهوون آلمان جایگزین شد و امپراتور مقدس روم فردریک دوم مرکز سیاست شاهنشاهی را به سیسیل منتقل کرد و دربار او در پالرمو دارای یک مرکز فرهنگی مهم در سراسر اروپای غربی بود و در سال ۱۲۶۶ میلادی توسط فرانسویان فتح شد. سپس آراگونی نیز مدتها تحت سلطه اسپانیا قرار گرفت و در سال ۱۸۶۰ میلادی توسط جوزپه گاریبالدی تصرف شد و پس از آن به انگلیس به ایتالیا پیوست و نیروهای متفقین آن را در سال ۱۹۴۳ تصرف کرد، و آن را بمباران کرد و بسیاری از ساختمانهای آن را در طول جنگ جهانی دوم تخریب کرد.

برجسته ترین بناهای دیدنی پالرمو

پالرمو جزیره سیسیل در ایتالیا در لبه اروپا و در میانه جهان باستان واقع شده است، جایی که شامل بسیاری از موزاییک های بیزانس، گنبدهای عربی، صومعه ها، کلیساها و مغازه های قدیمی، علاوه بر بزرگترین سالن اپرای ایتالیا ، و بسیاری از رستوران ها، و برجسته ترین ویژگی ها موارد زیر است:

  • نمازخانه پالاتین.
  • کاخ نورمن
  • کلیسای جامع پالرمو.
  • گالری منطقه ای سیسیل.
  • بازار بالارو.
  • موزه تفتیش عقاید.

 

 


منابع:

  1. , www.infoplease.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  2.  Adam Augustyn, ، www.britannica.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  3. , www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا