آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگریمعرفی هتل ها

جونو پایتخت ایالت آلاسکا

جونو

جونو پایتخت ایالت آلاسکا یک شهر آمریکایی واقع در ایالت آلاسکا است، این شهر از سال ۱۹۰۶ پایتخت اداری آن بوده است، علاوه بر این که مقر اکثر ادارات و موسسات دولتی این ایالت است. همچنین یک مرکز مهم اقتصادی و گردشگری است. تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و گردشگران به ویژه در تابستان از آن دیدن می کنند. فعالیت های ماهیگیری و صادرات محصولات ماهی وجود دارد که به حمایت از اقتصاد ملی کمک زیادی می کند.

جونو پایتخت ایالت آلاسکا
جونو پایتخت ایالت آلاسکا

موقعیت و منطقه شهر جونو

جونو در ایالت آلاسکا در ایالات متحده واقع شده است، به ویژه در گوشه جنوب شرقی آن، در وسط بزرگراه دریای آلاسکا، در منطقه مشرف به کانال جاستینیو، که از اقیانوس آرام توسط مجموعه ای از جزایر تا عرض ۱۲۰ کیلومتر. این شهر در پای ژونائو قرار دارد با ارتفاع ۱۰۹۰ متر، تراموای کوه رابرتز ۱۱۶۴ متر ارتفاع دارد.
در مرزهای خود، جونو یک منطقه جغرافیایی تقریباً ۸،۴۳۰ کیلومتر مربع را اشغال می کند. جونو پایتخت ایالت آلاسکا از نظر نجومی در طول جغرافیایی (۵۱/۱۳۴ درجه) از غرب و عرض جغرافیایی (۵۸/۳۵ درجه) واقع شده است.

ساکنان جونو پایتخت ایالت آلاسکا

بر اساس آخرین برآوردهای آماری برای سال ۲۰۱۹، شهر جونو تنها ۳۲۴۶۸ نفر سکنه دارد. بنابراین از نظر جمعیت بزرگترین شهر ایالت آلاسکا محسوب نمی شود و تراکم جمعیت آن کم است. فقط ۱۰ نفر در هر مایل مربع است. با نگاهی به جمعیت شناسی، اکثریت قریب به اتفاق جمعیت جونو سفیدپوست هستند،  جمعیت بومیان آمریکا  از تبار آسیایی، حدود ۵ از اجداد اسپانیایی و ۹.۵ of از اجداد ترکیبی، و کمتر است. بیش از ۱ درصد سیاه پوستان هستند.

جونو پایتخت ایالت آلاسکا
جونو یکی از شهرهای گردشگر پذیر آمریکا 

مهم ترین مکان های دیدنی جونو پایتخت ایالت آلاسکا

جونو دارای جاذبه های فراوان و مکانهای توریستی فوق العاده است که در زیر به مهمترین آنها اشاره می شود:

  • مرکز بازدیدکنندگان یخچال Mendenhall.
  • تراموی مونت رابرتز.
  • موزه ایالتی آلاسکا
  • موزه معدن.
  • زیارتگاه سنت ترز
  • کلیسای ارتدکس سنت نیکلاس روسیه

 

 

منابع
↑ Chelangat Faith (23-8-2017), “What Is the Capital of Alaska?”، www.worldatlas.com, Retrieved 19-5-2019. Edited. ↑ The Editors of Encyclopaedia Britannica , ” Juneau “، www.britannica.com, Retrieved 19-5-2019. Edited. ↑ “Juneau City Map”, www.mapsofworld.com,8-9-2017، Retrieved 19-5-2019. Edited. ↑ “Juneau, Alaska Population 2019”, worldpopulationreview.com, Retrieved 19-5-2019. Edited. ↑ “Juneau attractions”, www.lonelyplanet.com, Retrieved 19-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا