خواص گل بابونه

بسیاری از بیماری ها را می توان با استفاده از خواص گل بابونه به بهترین شکل ممکن درمان نمود. یا از بروز آنها پیشگیری کرد.
خواص ضد افسردگی گل بابونه
خواص ضد افسردگی گل بابونه

بسیاری از بیماری ها را می توان با استفاده از خواص گل بابونه به بهترین شکل ممکن درمان نمود. یا از بروز آنها پیشگیری کرد. در ادامه برخی از خواص جادویی آن و تاثیراتش را مورد بررسی قرار می دهیم.

خواص گل بابونه
بسیاری از بیماری ها را می توان با استفاده از بابونه  درمان نمود.

خواص گل بابونه برای خواب

گل بابونه حاوی ترکیب آنتی اکسیدانی به نام آپیژنین است. که به گیرنده های خاصی در مغز متصل می شود که باعث تحریک خواب آلودگی، کاهش بی خوابی و ناتوانی در خواب می شود.
یک مطالعه که زنان در دوره پس از زایمان را شامل شد، نشان داد که نوشیدن چای بابونه به مدت دو هفته بهبود می یابد. کیفیت خواب آنها در مقایسه با کسانی که بابونه ننوشیده بودند و علائم افسردگی ناشی از مشکلات خواب برای آنها کاهش یافته بود و با وجود آن، این مطالعات هنوز تایید نشده است و هنوز برای اثبات آنها به شواهد بیشتری نیاز است. به طور کلی به افراد مبتلا توصیه می شود یکی از مشکلات خواب این است که قبل از خواب یک فنجان چای بابونه بنوشند تا تاثیر آن را بر روی خود ببینند.

خواص ضد افسردگی گل بابونه
خواص ضد افسردگی گل بابونه

درد قاعدگی طب سنتی

چندین مطالعه نشان می دهد که درد خواص گل بابونه با کاهش شدت درد قاعدگی همراه است. در یک مطالعه، مشخص شد که زنانی که چای بابونه را به مدت یک ماه می نوشند، درد و گرفتگی قاعدگی را کاهش می دهد و شرکت کنندگان در این مطالعه به کاهش استرس و اضطراب مرتبط با چرخه قاعدگی اشاره کردند.

گل بابونه و اضطراب

چندین مطالعه نشان داده اند که بابونه در کاهش اضطراب موثر است. در مطالعه ای که شامل افرادی بود که از اضطراب خفیف تا متوسط ​​رنج می بردند، مشخص شد که نوشیدن عصاره بابونه اضطراب آن ها را به میزان کمی کاهش می دهد. در مطالعه ای دیگر مشخص شد که خوردن ۵۰۰ عدد میلی گرم عصاره بابونه سه بار در روز، به مدت ۸ هفته، علائم متوسط ​​تا شدید اختلال اضطراب فراگیر را که شایع ترین اختلال اضطرابی است، به طور قابل توجهی کاهش داد و شایان ذکر است که برخی از مطالعات نشان داده اند که خواص گل بابونه ممکن است دارای خواص ضد افسردگی نیز دارای اختلال باشد. 

 

منابع
↑ Brianna Elliott (18-08-2017), “5 Ways Chamomile Tea Benefits Your Health”، www.healthline.com, Retrieved 26-05-2019. . ↑ Zawn Villines (15-11-2017), “What are the benefits of chamomile tea?”، www.medicalnewstoday.com, Retrieved 26-05-2019. . ↑ Cathy Wong (30-03-2019), “The Health Benefits of Chamomile”، www.verywellhealth.com, Retrieved 26-05-2019. .

 

 

سفر با کودک : چرا و کجا باید با شیرخوار خود سر و کله بزنید
نحوه درمان آفتاب سوختگی صورت با استفاده از روش های آسان
کم کاری تیروئید در مردان با چه علائمی ظاهر می شود
ساناز بهمنش
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند