پیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

در مورد قطر و پایتخت آن چه می دانید

در مورد قطر باید گفت این کشور به عنوان یک امارت مستقل شناخته می شود، با مساحت حدود ۱۱۴۰۰ کیلومتر مربع. دوحه پایتخت این کشور است، دوحه یک شهر کوچک بود که ساکنان آن قبل از کشف روغن در مروارید و ماهیگیری کار می کردند. ۱۹۴۹ میلادی، و تبدیل دوحه به یک شهر شهری با یک بندر، فرودگاه بین المللی و یک دانشگاه شد.

در مورد قطر باید گفت: طبق آمار سال ۲۰۱۹، جمعیت قطر به ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۵۸۲ میلیون نفر رسیده است، به طوری که در نسبت تراکم جمعیت قطر کمتر از ۱۵ درصد هست، در حالی که هندی ها ۲۴ درصد، نپالی ها ۱۶ درصد هستند، و فیلیپینی ها با ۱۱٪، سریلانکا ها با ۵٪، و همین امر در مورد بنگلادشی ها وجود دارد، و سرشماری نفوس در امارت در ۱۴۲ جهانی و آخرین آمار سازمان ملل متحد از هفدهم ژوئن ۲۰۱۹ میلادی رتبه بندی شده است، نشان می دهد که طبق آمار همان سال، تراکم جمعیت در کشور به ۲۳۶ نفر در هر کیلومتر مربع رسیده است و جمعیت مناطق شهری در این کشور به ۲،۵۰۵،۶۹۲ نفر رسیده است.

در مورد قطر
در مورد قطر

سیستم حکومتی در قطر

حکومت وراثتی امارت قطر به خانواده آل الثانی بر می گردد، جایی که امیر و اعضای خانواده حاکم بیشتر مناصب اداری و وزیری را دریافت می کنند و یک نهاد مشورتی واحد تشکیل می دهند و امیر اخیراً مشارکت سیاسی را این کشور، به عنوان اولین انتخابات شهرداری در سال ۱۹۹۹ برگزار شد، و زنان طبق قانون اساسی حق رأی دارند. در سال ۱۹۷۲، از طرف خود، امیر با مشورت با شورای شورا و شورای وزیران قدرت را به دست گرفت و اجرای قانون اساسی جدید در سال ۲۰۰۵ تصویب کرد .

زندگی اجتماعی در قطر

شهروندان قطری با توجه به آداب و رسوم محافظه کارانه خود در لباس و پوشش متمایز هستند، زیرا مردان لباس های سفید و کفیه ای را می پوشند و برخی از زنان لباس سنتی خود را که توسط عبایا نشان داده می شود، حفظ می کنند، در حالی که برخی دیگر فقط روسری به سر می گذارند و سنت های قطر جدایی زنان و مردان را دنبال می کند به عنوان یک غذای مورد تأیید در آشپزخانه قطر، وعده های غذایی کبابی ماهی را در بشقاب برنج و سیب زمینی ادویه دار با کاری سرو می کنند.

قهوه یک نوشیدنی شناخته شده برای قطری ها است، و آن را گرم و بدون شیرین کردن سرو می کند. در مورد قطر  چای اولین نوشیدنی محبوب است که برای مردم کشور محسوب می شود.
ماه رمضان به عنوان بازارها یک فصل شگفت انگیز برای خرید در امارات است. در ساعات آخر شب فعال هستند. خانواده و دوستان در این ماه از بازار بازدید می کنند.

سایر اطلاعات در مورد قطر

همچنین در مورد قطر باید گفت  با وجود اینکه کشوری کوچک به حساب می آید با میراث تاریخی باستانی متمایز است. اطلاعات ذکر شده در زیر برخی از جزئیات مربوط به این کشور را نشان می دهد که بسیاری از آنها نمی دانند و به شرح زیر است:

  • اتباع و خارجی از قطر لازم نیست مالیات بر درآمد پرداخت.
  • مالکین زمین در قطر توسط خارجیان ممنوع است.
  • درصد سرمایه گذاری مجاز برای سرمایه گذاران خارجی از سهام تجاری تعیین می شود، زیرا آنها باید با سرمایه گذاران قطری که سهام آنها به ۵۱٪ می رسد شرکت کنند.
  • مراکز بهداشتی قطر به طور رایگان به مردم بومی خدمات ارائه می دهند و آنها را با قیمت های مقرون به صرفه به غیر قطری ها ارائه می دهند.

بزرگترین آبهای داخلی جهان در ۸ منطقه متفاوت

استانبول بهترین شهر برای مسافرت های اقتصادی و سیاحتی

منابع

  1. ↑ “قطر” ، www.infoplease.com ، برگرفته ۲۵-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
  2. ↑ “دوحه” ، www.infoplease.com ، برگرفته ۲۴-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + سه =

دکمه بازگشت به بالا