دفع موش از خانه با استفاده از مواد دور کننده موش و حیوانات موذی

وجود موش ها در خانه بسیار آزار دهنده است و سلامتی را به خطر می اندازد، برای دفع موش از خانه می توان از چند ترفند ساده و کاربردی استفاده کرد
دفع موش از خانه
دفع موش از خانه

برای دفع موش از خانه می توانید از مواد شیمیایی و طبیعی خاصی استفاده کنید؛ باید گفت موش ها از وجود برخی مواد در اطراف خود تلاش می کنند از آن محیط دوری کنند؛ به همین دلیل نیز می توان محیط امن تر و بهداشتی تری را در خانه یا محل کار تجربه کرد.

 

روغن نعناع برای دفع موش از خانه

روغن نعناع برای موش بوی دفع کننده دارد، بنابراین می توانید کمی روغن(اسانس) نعناع را با آب مخلوط کنید، مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید، سپس راهروها و مناطقی را که ممکن است موش در آن وجود داشته باشد اسپری کنید یا گلوله های پنبه آغشته به روغن نعناع در اتاق ها و راهروها برای خلاص شدن از شر موش ها قرار دهید. [۱]

آمونیاک برای بیرون کردن موش

دفع موش از خانه
دفع موش از خانه

از آمونیاک می توان برای دفع موش از خانه استفاده کرد، به دلیل بوی دفع کننده آن که یک ماده دفع کننده موثر موش است و با قرار دادن مقدار کمی آمونیاک در یک فنجان در نزدیکی کمدها، درها و مکان هایی که موش ها در آن قرار دارند می توان از شر وجود موش در مکان های مختلف خلاص شد؛ یا با پاک کردن سطوح با احتیاط لازم هنگام استفاده از آمونیاک، یعنی تهویه مناسب اتاق، باز کردن پنجره ها و استفاده از دستکش، در حالی که حیوانات خانگی یا کودکان را از اتاق حاوی آمونیاک دور نگه دارید. [۲]

ترفند های موثر برای دفع موش

در اینجا چند روش برای کمک به دفع موش از خانه وجود دارد: [۳]

خانه را به خوبی تمیز کنید:

موش ها جذب غذا می شوند و به دنبال غذاهای باقیمانده غذا وارد خانه می شوند و بنابراین باید به نظافت خانه توجه داشته باشید و پس از اتمام ظرف های باقی مانده را بشویید و باقی مانده مواد غذایی را در محل مناسب و در بسته قرار دهید.
قفسه ها و هر مکان کثیف در خانه را پاک کنید و تمیز کنید، مانند لکه ها و پاک کردن آب روی سقف ها، خرده مانده های باقیمانده روی زمین و گاهی اوقات انبار را تمیز کنید.

پوشش مواد غذایی:

باید در نگهداری مواد غذایی در ظروف مخصوص هوا مانند: غلات و مغزها دقت شود و همچنین در صورت نبود ظروف یا جعبه هایی که می توان آنها را محکم بست.
از بسته بندی های پلاستیکی نیز استفاده می شود تا از گسترش بوی غذاهایی که ممکن است موش را مجذوب خود کنند جلوگیری شود، نان یا میوه ها را بیش از یک یا دو روز روی میزها یا قفسه های بیرون نگذارید و بهتر است آنها را در یخچال نگهداری کنید.

نگهداری یک گربه در خانه:

می توان گربه ای را برای تعقیب موش بزرگ کرد و احساس نا امنی در آنها ایجاد کرد که مانع از نزدیک شدن آنها به خانه می شود؛ بنابراین به گربه اجازه داده می شود کمی وقت در اتاق بگذراند، به طوری که موش ها احساس کنند که گربه ها در آن مکان حضور دارند، بنابراین آنها از منطقه دور می شوند.


هرگونه شکاف در خانه را ببندید
 :

ممکن است موش از طریق شکاف دیوارهای خانه وارد شوند؛ بنابراین باید سوراخ هایی را در داخل و خارج از خانه محکم ببندید و بپوشانید و باید مطمئن شوید ورودی های خانه یا از دودکش ها یا لوله هایی است که به بیرون منتهی می شوند.

ساناز بهمنش
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند