پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبسرگرمیگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

زیباترین جنگل‌ های جهان و ویژگی های خاص آنها

زیباترین جنگل‌ های جهان گروهی از جنگل ‌ها هستند که در سراسر جهان پخش شده ‌‌اند. جذابیت زیبایی خاص خود را دارند. که به تأمین طبیعت شگفت انگیز کمک می‌ کنند

زیباترین جنگل‌ های جهان گروهی از جنگل ‌ها هستند که در سراسر جهان پخش شده ‌‌اند.
جذابیت زیبایی خاص خود را دارند. که به تأمین طبیعت شگفت انگیز کمک می‌ کند، که از طریق سبزی و آب و هوا ، حیات وحش، درختان و درختچه ‌ها به اشکال مختلف و فضای مناسب برای سفرهای مختلف گردشگری شناخته شده است. که زیبایی خاصی از خود به ما نشان می ‌دهد.
اطلاعات زیر در مورد گروهی از زیباترین جنگل ‌های جهان است:

جنگل بامبو

جنگل بامبو در ژاپن، به ویژه در منطقه Arashiyama، یکی از زیباترین جنگل ‌های جهان است.
زیرا شامل یک گروه از فضاهای  کاشته شده با درختان بامبو است. ده گونه و بیشتر از درختان بامبو در این جنگل وجود دارد.

جنگل آمازون

جنگل آمازون یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان
جنگل آمازون یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان

جنگل آمازون در قلمرو آمریکای جنوبی واقع شده است.

در سطح جهان به عنوان بزرگترین جنگل طبقه بندی شده، و یک ثروت بزرگ گیاهان و حیوانات به شمار می رود.
زمین ‌های خاص جنگل آمازون پوشش مشترک نه کشور است. جنگل آمازون با مساحت ۵. ۵ میلیون کیلومتر مربع، هنوز هم نیمی از جنگل ‌های بارانی جهان را به خود اختصاص می‌ دهد.

جنگل‌ های سیاه

جنگل‌ های سیاه یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان در قلمرو کشور آلمان واقع شده ‌‌اند و رومی ‌ها آنها را جنگل ‌های سیاه می‌ نامیدند. زیرا درختان کاج موجود در آنها باعث جلوگیری از تابش اشعه خورشید به سرزمین آنها می ‌شد.
در نتیجه، آنها همیشه و در طول روز به جنگل ‌های تاریک تبدیل می ‌شوند و جنگل‌ های سیاه را نیز شوارتزوالد می ‌نامند و حاوی دره‌‌ای به نام دره راین هستند.

جنگل بلگراد

جنگل بلگراد
جنگل بلگراد یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان

جنگل‌ های بلگراد در خاک ترکیه به ویژه در استانبول واقع شده‌‌اند و این جنگل‌ ها منبع اصلی اکسیژن را تشکیل می‌ دهند و مساحت جنگل‌ های بلگراد به ۵۳۰۰ هکتار می ‌رسد.
جنگل بلگراد یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان حاوی ۷ دریاچه است و با مجموعه‌‌ای از پل ‌های روی آب با استانبول مرتبط است و حدود ۷۰۰ هزار متر مربع از این مناطق به افراد اختصاص یافته است.
هدف بازدیدکنندگان نشستن و پیاده روی است و جنگل‌ های بلگراد شامل مسیرهای پیاده روی، ورزش ‌های مختلف، دوچرخه سواری و چندین کافه و رستوران است.

پارک تامبلر

پارک تامبلور در ضلع شمالی کوالالامپور، پایتخت مالزی واقع شده است و شامل گروهی از جنگل‌ های طبیعت گرمسیری و درختان و گیاهان مختلف و مختلف است و موجودات زیادی در این جنگل‌ ها زندگی می‌ کنند.
مانند پروانه‌ها، حشرات و حیوانات، و همچنین با وجود ارتفاعات زیاد با اجزای سنگ آهک سنگی و گروهی از آبشارهای واقع در ارتفاع ۱۰۰ متری مشخص می‌ شود و این جنگل ‌ها همچنین توانایی راه رفتن در جاده ‌های باریک، صعود از فلات تاکیون به قله خود در ارتفاع ۳۵۰ متر و دیدن غارهای موجود در آن را دارند.
این پارک نیز به عنوان یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان شناخته می شود.

جنگل مامورا

جنگل مامورا یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان در ضلع غربی رباط، پایتخت مراکش، به طور خاص در یکی از تپه ‌های آن واقع شده است و حدود ۱۲ کیلومتر با شهر فاز مراکش فاصله دارد.
منطقه جغرافیایی آن به ۱۳۳ هزار هکتار می ‌رسد و گروهی از درختان بلوط حدود ۶۳ هزار هکتار از مساحت آن را تشکیل می‌ دهند، همانطور که برای سطح فلات برای این جنگل ‌ها، چون از خاک رس ماسه‌‌ای ساخته شده است، و علفزار های زیادی وجود دارد که در زمستان و پاییز بارش های زیادی روی آنها می‌ بارد.

جنگل Jiuzhaigou

جنگل Jiuzhaigou یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان، از نظر جغرافیایی در جمهوری خلق چین واقع شده است، به ویژه در دره‌‌ای که دریاچه‌ ها و آبشار های مشخصه این جنگل را پوشانده است و توسط درختانی که بر اساس ارتفاعات مختلف رشد می‌ کنند، از حدود ۲۰۰۰ متر تا ۴۵۰۰ متر از سطح دریا گسترش می ‌یابد.

جنگل بولونیا

جنگل بولونیا پارکی است که به عنوان یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان شناخته می شود.
این مجموعه واقع در فرانسه، به ویژه در ضلع غربی پاریس، پایتخت فرانسه، و از این نظر متمایز است که بسیاری از فعالیت‌ ها را برای گردشگران فراهم می‌ کند، از جمله: دویدن در اطراف، و تمرین پیاده روی که توسط افراد جامعه اعمال می ‌شود، زیرا دارای شرایط آب و هوایی خوبی است و در داخل آن دریاچه عاشقان قرار دارد. مشخصه آن عبور رود سن در سرزمین آن است و مساحت آن ۸. ۵ کیلومتر مربع است.

جنگل شروود

جنگل شروود یکی از جاذبه‌های طبیعی و یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان است که گردشگران را به انگلستان جذب می‌ کند.
به دلیل تأثیر گذاری آن در داستان خاص رابین هود، یکی از قهرمانان داستان ‌های عامیانه، حدود یک میلیون بازدید کننده برای دیدن زیبایی درختان آن از جنگل شروود دیدن می‌ کنند، اما به عنوان یک جنگل کوچک با مساحت حدود ۱. ۵ کیلومتر مربع طبقه بندی می‌ شود.

جنگل‌های ملی تونگاس

جنگل‌های ملی تونگاس یکی از بزرگترین جنگل‌ هایی است که جز زیباترین جنگل‌ های جهان شناخته می شود و در قلمرو ایالات متحده آمریکا واقع شده و به طور خاص در آلاسکا واقع شده است و مردم بومی آلاسکا از آنها مراقبت می ‌کنند و در سرزمین خود زندگی می ‌کنند.

جنگل خزه‌‌ای جنگل موسی

جنگل خزه‌‌ای جنگل موسی در مالزی واقع شده است و شامل بسیاری از درختان میوه و جلبک‌های سبز است و این جنگل را به یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان شناخته می شود.
زیبایی های این مجموعه آن را به یکی از جنگل ‌های مورد بازدید گردشگران تبدیل کرده است. برای دیدن بوته های چای سبز در آنها، حتماً به قله بلندی به نام Gunung Brinchang صعود کنند.

جنگل تمام نگارا

جنگل Tamam Negara در مالزی واقع شده است، و به عنوان یک جنگل بارانی باستانی در سطح کره زمین طبقه بندی می‌شود.
از آنجا که تخمین زده می‌شود حدود ۱۳۰ میلیون سال سن داشته باشد، یکی از پارک های ملی مالزی است و به عنوان یکی از زیباترین جنگل‌ های جهان شناخته می شود و با تنوع بیولوژیکی شناخته می ‌شود، در حدود ۱۴۰۰۰ گونه گیاه، حدود ۲۴۰ نوع درخت که به عنوان نادر طبقه بندی می ‌شوند و ۴۰۰ نوع گونه جانوری وجود دارد، قلمرو آن رود تمپلینگ است و پیمایش در جنگل تمام نگارا به استفاده از قایق بستگی دارد.

زیباترین کشورهای جهان و دلایل سفر به این کشور ها

۱۰ نکته عالی برای بستن چمدان و گنجاندن لوازم بیشتر

بهترین زمان سفر به آذربایجان و مناطق گردشگر پذیر این کشور

 

 

بهنام محمدی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا