آتار باستانیپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

زیباترین مکان های توریستی در جده

 

مسجد شناور

مسجد شناور در جده عربستان
مسجد شناور در جده عربستان

مکان های توریستی در جده با تنوع زیادی که دارند میزبان گردشگران و مسافرانی هستند که به این کشور سفر می کنند.
مسجد شناور (به انگلیسی: Floating Mosque) که به مسجد فاطمه الزهرا (س) معروف است، یکی از زیباترین مکانهای مذهبی و گردشگری شهر جده محسوب می شود. میلیون ها بازدید کننده از آن بازدید می کنند، به ویژه هنگامی که مسافر در عربستان زیاد است و این مسجد با ساخت آن بر روی ستون های نصب شده در زیر آب شناخته می شود که نمای زیبایی دارد. همانطور که روی آب شناور است، یک مسجد کاملاً مجهز برای اقامه نماز است.

بازار علاوی

بازار العلاوی یکی از مکان های توریستی در جده و زیباترین بازارهای پادشاهی عربستان سعودی به حساب می آید، با عبور از خیابان گلد می توان به آن دسترسی پیدا کرد باید خاطرنشان کرد که مغازه های این بازار در شهر قدیمی واقع شده است که در ایام حج شلوغ است. این بازار شامل بازار جواهرات اسلامی عرب، لباس های سنتی و هنر است.

جده کورنیش

جده کورنیش (به انگلیسی: Corniche)، که یکی از مکان های توریستی در جده است، در ضلع شمالی جده واقع شده است و یک منطقه تفریحی پر جنب و جوش و شگفت انگیز به شمار می رود. مناظر زیبا و چشم نواز آن برای بسیاری جذاب است و شامل رستوران ها، کافه ها، مکان های بازی کودکان و سایر موارد است.

موزه عبدالرئوف خلیل

مکان های توریستی در جده
مکان های توریستی در جده – موزه عبدالرئوف خلیل

موزه عبدالرئوف خلیل (به انگلیسی: Abdul Raouf Khalil Museum) یکی از پر بازدید ترین موزه های جده است و یکی از قدیمی ترین موزه ها است. این موزه شامل بقایای یک قلعه تاریخی باستانی و یک مسجد، علاوه بر گروهی از بناهای قدیمی است که با آثار هنری شناخته می شود. که تاریخ قدیمی شهر، فرهنگ و فرهنگ آن را نشان می دهد.

پارک آبشار

پارک الشلال یکی از مکان های توریستی در جده است که می توان از آن در جده بازدید کرد. این مکان صدها گردشگر را از داخل شهر جذب می کند. این پارک شامل یک شهربازی، و بسیاری از رستوران ها، علاوه بر آبشارها و دریاچه های مصنوعی شگفت انگیز است و این پارک با چشم انداز فوق العاده دریا، از نقطه بالایی بازی ها متمایز می شود.

آکواریوم فاکیه

آکواریوم Fakih یکی از حوضه های شگفت انگیز آب است که فرصتی را برای بازدید کنندگان فراهم می کند. برای یادگیری در مورد زندگی دریایی در دریای سرخ ؛ این مکان شامل بسیاری از ماهی های متنوع است که به همراه سایر حیوانات دریایی مانند اسب های دریایی، کوسه ها و سایر گونه ها به بیش از دویست گونه می رسد. شایان ذکر است که آکواریوم Fakih تنها آکواریوم است که به همه اجازه ورود به آن را می دهند.

 

جاذبه های گردشگری آلمان

زیباترین دریاچه های اتریش

استانبول و بهترین جاذبه های گردشگری استانبول

 

منابع

 RABIYA JAFFERY (7-6-2018)، “بهترین کارها برای انجام در جده” ، Theculturetrip.com ، بازیابی شده در ۲۳-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.

 

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − بیست =

دکمه بازگشت به بالا