آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

زیباترین مکان های سوئیس از قلعه های تاریخی تا اماکن باستانی

قلعه شیلون

زیباترین مکان های سوئیس
زیباترین مکان های سوئیس

قلعه شیلون (سوئیسی: Château Chillon) یک قلعه تاریخی باستانی است که در جزیره ای کوچک مشرف به دریاچه معروف ژنو واقع شده است و با معماری فوق العاده ای که دارد باعث شده تا با چشم اندازهای فوق العاده از کوه های آلپ زیبا به زیباترین قلعه سوئیس و یکی از زیباترین مکان های سوئیس تبدیل شود.

دریاچه ژنو

دریاچه ژنو (به انگلیسی: Lake Geneva) در مرز سوئیس و فرانسه واقع شده و بخشی از حوضه رودخانه رون است و منطقه جغرافیایی آن ۵۸۰.۰۳ کیلومتر مربع را اشغال می کند و بنابراین بزرگترین دریاچه سوئیس است، و یکی از زیباترین مکان های سوئیس و بزرگترین دریاچه های قاره اروپا است.

دریاچه کنستانس

دریاچه کنستانس در مرزهای سوئیس با اتریش و آلمان واقع شده است و دومین دریاچه بزرگ سوئیس است. مساحت آن ۴۷۳ کیلومتر مربع است و از سطح دریا تقریبا ۳۹۵ متر ارتفاع دارد.

شهر قدیمی برنز

شهر قدیمی برن یکی از زیباترین مکان های سوئیس است و این یک شهر تاریخی شگفت انگیز است که علاوه بر آبنماهایی که در قرن شانزدهم به سبک رنسانس ساخته شده اند، ساختمانها و گالری های زیادی به قرن پانزدهم میلادی برمی گردد.

آبشارهای ترومل باخ

زیباترین مکان های سوئیس
زیباترین مکان های سوئیس

آبشارهای ترومل باخ در دره Lauterbrunnen یا دره آبشارها واقع شده اند و بزرگترین مجموعه از آبشار های زیرزمینی قاره اروپا به حساب می آیند و آبهای آن از ذوب شدن یخ های کوه یونگفراو و جریان این منابع تامین می شود.

کتابخانه صومعه سنت گال

کتابخانه صومعه سنت گال یکی از قدیمی ترین کتابخانه های جهان است و با معماری فوق العاده خود به سبک هنری روکوکو متمایز است و تعداد زیادی اسناد، نسخه های خطی و کتابهای مربوط به موضاعات مختلف را در آن گنجانده است؛ به همراه بر نقاشی دیواری، پارکت و سایر موارد.

گذرگاه Jungfraujoch

گردنه کوه Jungfraujoch در کوه یخ Aletsch واقع شده است و به عنوان یکی از زیباترین مکان های سوئیس شناخته می شود.
این گذرگاه ایستگاه قطار  یکی از مرتفع ترین مکان ها در قاره اروپا است. این ایستگاه با ۳ هزار و ۴۵۴ متر ارتفاع، این امکان را برای بازدیدکنندگان و گردشگران فراهم می کند که سوار قطاری شوند که از ایستگاه Klein Scheidegg به ایستگاه Sphinx در بالای کوه می رود.

 

منابع:

  1. Sean Mowbray (17-7-2018), “۲۰ Must-Visit Attractions in Switzerland”، theculturetrip.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  2. Oishimaya Sen Nag (11-6-2018), “The Largest Lakes In Switzerland”، www.worldatlas.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  3. Stiftsbibliothek”www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  4. Jungfraujoch”www.lonelyplanet.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا