زیباترین مکان های مراکش و مشهور ترین جاذبه های گردشگری مراکش

مشهور ترین و زیباترین مکان های مراکش دارای قدمت تاریخی و معماری خاصی هستند که جاذبه های گردشگری مراکش را متمایز کرده اند
شهر آبی یکی از زیباترین مکان های مراکش
شهر آبی یکی از زیباترین مکان های مراکش

میدان جاما ال فنا

میدان جماا ال فنا در شهر مراکش واقع شده است و یک میدان مرکزی پر جنب و جوش به حساب می آید؛ که به دلیل وجود تعداد زیادی مغازه و دکه غرفه در زمینه فروش محصولات، کالاها و غذاهای مختلف و همچنین نوازندگان و هنرمندان حنا که لباس سنتی مراکشی می پوشند رقصندگان مشهور است.

چرم سازی ها

دباغخانه هایی در شهر فاس یکی از زیباترین مکان های مراکش هستند که دارای چاله های عظیمی هستند که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و پر از رنگ های مختلف هستند.
چرم در این چاله ها قرار داده شده است. برای رنگ آمیزی و دادن رنگ مناسب به آن؛ این فرآیند اغلب همان روشی است که صدها سال پیش در دوران باستان استفاده می شده است؛ گردشگران می توانند از این چرم فروشی ها دیدن کنند و رنگ های روشن و شاد را تماشا کنند.

خیابان های آبی Chefchaouen

شهر آبی یکی از زیباترین مکان های مراکش
شهر آبی یکی از زیباترین مکان های مراکش

شهر Chefchaouen در کوههای Rif مراکش واقع شده است، این یک دهکده تاریخی باستانی یکی از زیباترین مکان های مراکش است که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است. پناهگاهی برای ساکنان در دوره استعمار اسپانیا، این ساختمان با ساختمان های آبی و شکوهمند، خیابان ها، مسیرهای سنگفرش شده، کافه های شگفت انگیز، بازارهای صنایع دستی سنتی و چشم اندازهای فوق العاده قله های کوهستانی اطراف آن متمایز می شود.

باغ های ماژورل

باغ های ماژورل (به انگلیسی: The Majorelle Gardens) یکی دیگر از زیباترین مکان های مراکش در شمال غربی مراکش واقع شده اند و در سال ۱۹۱۹ توسط نقاش فرانسوی ژاک ماژورل طراحی شده است، درباره هنر اسلامی و همچنین این منطقه دارای مناطق سایه دار برای نشستن و استراحت است.

مدرسه علی بن یوسف

مدرسه علی بن یوسف (به انگلیسی: Ali Ben Youssef Medersa) یک دانشکده الهیاتی و یک مرکز آموزشی قدیمی قرآنی وابسته به امکانات مسجد علی بن یوسف در نزدیکی آن نیز به عنوان یکی دیگر از زیباترین مکان های مراکش محسوب می شود.
این مرکز برای اولین بار در قرن چهاردهم میلادی ساخته شد و گروه زیبایی از تزئینات در دوران سعدیان در سال ۱۵۶۵ میلادی به آن افزوده شد و سپس با بازسازی بسیاری، با افزودن آثار جدید، سرانجام یک شاهکار معماری شگفت انگیز با تزئینات مجلل امروزه به میراث مانده است.

 

منابع:

  1. Sarah Williams (12-5-2017), “۲۰ Unmissable Attractions in Morocco”، theculturetrip.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.
  2. Jessica Macdonald (4-3-2019), ” The Top 15 Things to See and Do in Morocco “، www.tripsavvy.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.
  3. Ali Ben Youssef Medersa”www.lonelyplanet.com, Retrieved 24-5-2019. Edited.
عارف قهرمانزاده
کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی