آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

زیباترین مکان های گردشگری الجزایر

کاخ الرئیس

کاخ الرئیس، واقع در الجزایر، یکی از زیباترین مکان های گردشگری در آن محسوب می شود. این کاخ عظیم عثمانی است که قدمت آن به سال هزار و هفتصد و نود و هشت به دستور دی موستافا پاچا، که از آن به عنوان محل اقامت خود استفاده می کرد، برمی گردد. این مکان میزبان بسیاری از نمایشگاه های هنری شگفت انگیز، هنرهای نمایشی و هنرهای گرافیکی است.

مسجد جامع الجزایر

مکان های گردشگری الجزایر
مکان های گردشگری الجزایر

مسجد جامع واقع در شهر تلمسن یکی از مهمترین مکان های گردشگری الجزایر و مشهورترین آنها محسوب می شود. این بنا نمونه ای از معماری Almoravid است. در سال هزار و هشتاد و دو توسط سلطان یوسف بن تاشفین ساخته شد و پس از صد سال دوباره ساخته شد و در قرن سیزدهم گنبد و مناره به آن اضافه شد.

موزه باردو یکی از مکان های گردشگری الجزایر

موزه باردو یکی از بهترین موزه های الجزایر است. این موزه تاریخ و مردم نگاری است. این نمایشگاه علاوه بر فیلم ها، مدل ها و نمودارها، شامل نمایشگاه های بسیار قدیمی است که مربوط به دوران ماقبل تاریخ است و همچنین این موزه شامل مجموعه ای از فسیل ها، سفال های مربوط به دوران سنگ و مجسمه های سنگی و سایر آثار است.

آزمایشات باغ و موزه طبیعت

باغ آزمایشی یکی از بهترین مکانهای توریستی کشور به حساب می آید. این یکی از بزرگترین گلخانه های طبیعی در سطح جهان است و فرانسوی ها این پروژه را تاسیس کرده اند. به منظور آزمایش محصولات، برای انتخاب بهترین ها برای رشد آنها، پس از استقلال الجزایر، این پروژه توسعه یافت. این باغ به یکی از زیباترین باغها تبدیل شد.

موزه چرچیل

مکان های گردشگری الجزایر
مکان های گردشگری الجزایر

موزه چرچیل (به انگلیسی: Cherchell Museum) یکی از بهترین موزه هایی است که شامل موزاییک و مجسمه در الجزایر است. این مکان متشکل از گروهی از تندیس ها و قطعات هنری است، از جمله: نیم تنه ساخته شده از سنگ مرمر، که متعلق به خانواده دوم جوبا است، مجسمه ای از آپولو ساخته شده از سنگ مرمر سفید، قطعات هنری کلئوپاترا مصر و سایر آثار.

 


منابع

  1. “کاخ رئیس” ، www.lonelyplanet.com ، برگرفته ۲۶-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
  2. LAUREN COCKING (9-2-2017)، “زیباترین ساختمانها و معماری الجزایر” ، theculturetrip.com ، بازیابی شده در ۵-۲۶-۲۰۱۹ . ویرایش شده.
  3. “موزه باردو پیش از تاریخ و فرهنگ شناسی” ، www.lonelyplanet.com ، برگرفته ۲۶-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
  4. b “Map of Algeria to “ ، Www.mapsofworld.com ، بازیابی شده در ۲۶-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.
  5. “موزه Cherchell” ، www.lonelyplanet.com ، برگرفته ۲۶-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.

 

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا