آتار باستانیپیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگری

ساخت دیوار بزرگ چین توسط چه کسی و کدام سلسله انجام شد؟

دیوار بزرگ چین در طول قرن های مختلف در بخش هایی ساخته شد. در حالی که هر استان در چین بخشی از دیوار را برای محافظت از قلمرو خود در برابر حمله ایجاد کرد. امپراتورهای کین و هان شروع به اتصال بخش‌ های دیوار برای امنیت چین کردند. در زمان سلسله مینگ، ساخت ساخت دیوار بزرگ چین به شکل کنونی اش شناخته می شود به پایان رسید. ساخت این مجموعه باستانی از آغاز دوره ۴۷۶ قبل از میلاد تا ۲۲۱ قبل از میلاد در سلسله هان، تا سلسله مینگ از ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ پس از میلاد حدود ۲۰۰۰ سال طول کشید. دوره های زمانی بر روی دیوار به شرح زیر گذشت:

  • سلسله کین: آنها گل و سنگریزه را در بین تخته های چوبی جمع می کردند تا اینکه ساخت دیوار بزرگ چین را انجام دهند.
  • سلسله هان: مردم چین توانستند از سنگ های بیشتری استفاده کنند. تا شروع به ساختن سنگ های بزرگ و ساختمان های سنگی کردند. برای استفاده به عنوان برج مراقبت در امتداد دیوار.
  • امپراتور مینگ: مردم یاد گرفته بودند که چگونه در کوره آجر بسازند. همچنین می توانستند گرانیت و سنگ مرمر را برش دهند، بنابراین از این مواد برای ساختن دیوارهای مستحکم بسیار بلند و بسیار گسترده استفاده کردند.
ساخت دیوار بزرگ چین
ساخت دیوار بزرگ چین

 

آشنایی با دیوار بزرگ چین

دیوار چین دیواری بسیار طولانی است که در چین باستان به عنوان یک قلعه عریض ساخته شده است، ساخت دیوار بزرگ چین در واقع از چندین دیوار به موازات یکدیگر تشکیل شده و از شمال چین امتداد یافته است و یکی از باشکوه ترین سازه های روی زمین است. دیوار بزرگ در سال ۱۹۸۷ میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شد.
دیوار بزرگ چین یکی از قابل تشخیص ترین سازه های بشری است. این دیوار هشتمین عجایب هفتگانه است و گفته می شود تنها اثر انسانی است که از ماه دیده می شود که البته درست نیست.

 

منابع
↑ “all of China Project Wall of China Project “, antiquitynowdotnet.files.wordpress.com, Retrieved 29-5-2019. Edited. ^ أ ب “Chinese History wanli changcheng 萬里長城 The Great Wall”, www.chinaknowledge.de,16-9-2010، Retrieved 16-5-2019. Edited. ↑ Gloria Lotha (11-2-2019), “Great Wall of China”، www.britannica.com, Retrieved 16-5-2019. Edited.

همچنین بخوانید:

کاهش کلسترول بد خون با مواد غذایی
راه حل رشد سریع ریش و سبیل چیست؟
تفاوت فرسایش و هوازدگی چیست؟
گیاهان دارویی موثر در افزایش تمرکز کدامند؟
غذا های مفید برای جنین کدامند؟

 

 

 

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − سیزده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا