آتار باستانیپیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبسرگرمیگردشگری

سایت باستانی Gobeklitepe (گوبکلی تپه)

Sanliurfa را کشف کنید و از معبد باستانی Gobeklitepe بازدید کنید

نقطه صفر در زمان

Gobeklitepe، نقطه صفر در زمان، قدیمی ‌ترین معبد جهان. این نقطه، Gobeklitepe، جایی است که جامعه انسانی مدرن از آنجا آغاز شده است، معبد مذهبی باستانی که جهان تاریخ را به هرج و مرج کشاند. بیایید و از این سایت تاریخی منحصر به فرد در Sanliurfa بازدید کنید.

سایت باستانی Gobeklitepe (گوبکلی تپه)
سایت باستانی Gobeklitepe (گوبکلی تپه)

سایت باستانی Gobeklitepe (گوبکلی تپه)

Gobekitepe، یکی از قدیمی ‌ترین و چشمگیر ترین مکان ‌های باستانی جهان، در نزدیکی روستای Orencik، ۱۵ کیلومتری شمال شرقی استان Sanliurfa در منطقه جنوب شرقی آناتولی ترکیه واقع شده است. این سایت منحصر به فرد تاریخی به نادرست دانستن حقایق قبلاً پذیرفته شده درباره تاریخ بشر کمک می‌ کند.

تاریخچه Gobeklitepe به هزاران سال بر می‌ گردد. این شهر ۵۰۰۰ سال از اولین شهرهای بین النهرین، ۷۰۰۰ سال از استون هنج در انگلیس، ۷۵۰۰ سال از اهرام در مصر و ۶۵۰۰ سال از اولین معابد در مالت بزرگتر است. مهم‌ ترین اکتشاف باستان شناسی در تاریخ. قدیمی ‌ترین مرکز مذهبی که تاکنون کشف شده است.

 

چه کسی سایت باستانی Gobeklitepe را ساخته است؟

چه کسی Gobeklitepe را ساخته است؟ چگونه ایجاد شده است؟ و چرا؟ بعضی از فرهنگهای ماقبل تاریخ اشیا آسمانی را می‌ پرستیدند در حالی که دیگران حیوانات را بت می ‌کردند. دلیل اینکه انسان اصلاً عبادت را شروع کرده هنوز یک راز است، اما سرانجام به کجا و چه زمانی پاسخ داده شده است. همه چیز از Gobeklitepe آغاز شد، معبدی ۱۲۰۰۰ ساله که درک ما از تمدن را تغییر داد.

اولین معبد جهان Gobeklitepe (گوبکلی تپه)

کشف و شگفتی. Gobeklitepe یک شگفتی قدیمی در بالای تپه‌ای در جنوب شرقی ترکیه است.

۱۱۶۰۰ سال پیش توسط انسانهای اولیه ساخته شده است. قبل از ابزار فلزی، قبل از چرخ. قبل از نوشتن و مهندسی. معابد ستونهای ۱۴ تنی برش خورده. با توتم ‌ها، مجسمه‌ های حیوانات و نمادهای مرموز آراسته شده است. همچنین، اولین تصاویر سه بعدی که به سنگ تراشیده شده‌ اند. یک مکان بسیار پیچیده و بسیار با ارزش که دید ما را نسبت به جهان باستان متحول می‌ کند.

سایت باستانی Gobeklitepe (گوبکلی تپه)
سایت باستانی Gobeklitepe (گوبکلی تپه)

میراث جهانی یونسکو

Gobeklitepe در سال ۲۰۱۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. به عنوان قدیمی ‌ترین معبد جهان، این مکان تاریخی منحصر به فرد توسط معتبرترین مجلات مسافرتی جهان به عنوان یکی از ۵۰ مکان خارق العاده برای دیدن در جهان تعیین شد.

بازدید از معبد باستانی معروف Gobeklitepe در جنوب شرقی ترکیه تجربه بی‌ سابقه ‌ای برای گردشگران و دوستداران تاریخ است.
• نام رسمی: Gobeklitepe
• نوع معماری: پناهگاه
• تاریخ کتیبه: ۲۰۱۸
• دسته بندی: فرهنگی
• مرجع: ۱۵۷۲
• مکان: Sanliurfa، ترکیه

 

خانه آلبرشت دورر نورنبرگ

مسافرت کودک: چرا و کجا باید با شیرخوار خود سر و کله بزنید

بهنام محمدی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا