پیارنددانستنی های جالب

سخت ترین زبان دنیا: ماندارین، زبان قسمت قابل توجهی از مردم کشور چین

زبان چینی یکی از زبان های دنیا

به این گروه از زبانهای مردم چین زبانهای چینی گفته می شود (به انگلیسی: Chinese) و این زبان سخت ترین زبان دنیا هست. از جمله ماندارین که در این گروه طبقه بندی می شود.
رایج ترین و پرکاربردترین زبان در چین “ماندارین” به عنوان یک زبان موسیقی و یک زبان دیده می شود. این زبان غنی از کلمات سازگار با عبارات آنها و متفاوت از نظر معنایی است. با عبارات و ضرب المثل های طولانی مدت غنی شده است. تاریخ چین، که باعث می شود بسیاری از انگلیسی زبان ها یادگیری آن را دشوار کنند، و آن را به عنوان سخت ترین زبان توصیف می کنند.

شاخه های زبان ماندارین

ماندارین سخت ترین زبان دنیا
ماندارین سخت ترین زبان دنیا

زبان ماندارین سخت ترین زبان دنیا، که در زبان چینی شمالی خوانده می شود،  زبان مادری دو سوم جمعیت چین است. این زبان به چهار زیر بخش تقسیم می شود:

  • ماندارین شمالی: توسط مردم پکن، شمال چین و استانهای شمال شرقی صحبت می شود.
  • ماندارین شمال غربی: توسط مردم در مناطق کششی شمال بائوجی و بیشتر شمال غربی چین صحبت می شود.
  • ماندارین جنوب غربی: مردم حوالی چونگ کینگ، مردم سیچوان و مناطق مجاور جنوب غربی چین متمرکز هستند.
  • ماندارین جنوبی: در منطقه نانجینگ متمرکز هستند.

تاریخچه زبان ماندارین سخت ترین زبان دنیا

چین همیشه سرزمین بسیاری از زبان ها و گویش ها بوده است. ماندارین به دلیل مساحت وسیع جغرافیایی، در دوره حکومت آخرین سلسله سلسله مینگ در دوره بین سالهای ۱۳۶۸ میلادی تا ۱۶۴۴ میلادی به عنوان زبان طبقه حاکم ظاهر شد و در زمان سلطنت آنها پایتخت چین از نانجینگ به پکن، و پکن در طول سلسله مینگ در دوره بین ۱۶۴۴ میلادی و ۱۹۱۲ میلادی به عنوان پایتخت باقی ماند.
به دلیل وابستگی زبان ماندارین سخت ترین زبان دنیا به لهجه پکن، با ادامه استفاده از بسیاری از آنها زبان رسمی دادگاه های چین شد. سایر گویش های ناشی از هجوم گسترده مقامات از مناطق مختلف چین، و لازم به ذکر است که زبان ماندارین تا سال ۱۹۰۹ میلادی به عنوان زبان ملی چین طبقه بندی نمی شد، اما چین حتی بعد از سقوط آن را به عنوان زبان رسمی کشور نگه داشت از سلسله چینگ در ۱۹۱۲ م.

نوشتن ماندارین

سیستم نوشتاری در چین بسیار پیچیده است، که دشواری زیادی را برای زبان آموزان ماندارین ایجاد می کند، منبع آنها وجود هزاران شخصیت است که نیاز به حفظ دارند و آنها را برای تسلط بر زبان نوشتاری تمرین می کنید؛ زیرا این زبان از حروف چینی استفاده می کند برای سیستم نوشتاری خاص خود، که با حروف باستانی قدمت آن به دو هزار سال قبل متمایز می شود، علاوه بر آنچه شکل آنها از نظر تصویر از چیزهای واقعی بیان می شود که بعداً برای شفاف سازی و ارائه ایده ها ایجاد شد.

 


منابع

  1.  کنت Kimutai خیلی (۲۵-۴-۲۰۱۷)، “سخت ترین زبان ها برای یادگیری در جهان ، ” www.worldatlas.com ، برگرفته ۲۰۱۹/۰۵/۲۶. ویرایش شده.
  2.  کاتلین کویپر،  “زبان ماندارین” ، www.britannica.com ، بازیابی شده در ۵-۲۶-۲۰۱۹. ویرایش شده.
  3. b Qiu Gui ‘s the Su (13-10-2017)، “Of History of Mandarin Mandarin” ، Www.thoughtco.com ، بازیابی شده در ۲۶-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.

پویا رادفر

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا