سریعترین راه جلوگیری از آبریزش بینی چیست؟

سریع ترین راه برای جلوگیری از آبریزش بینی شامل تعدادی دارو و روش های طبیعی برای درمان این مشکل در موارد مختلف مانند بیماری های ویروسی می شود
جلوگیری از آبریزش بینی
جلوگیری از آبریزش بینی

سریع ترین راه برای جلوگیری از آبریزش بینی : آبریزش بینی باعث افزایش ترشحات مخاطی از بینی می شود که ممکن است ماهیت آن بین ترشحات شفاف آبکی و ترشحات مخاطی متراکم متفاوت باشد. تعدادی دارو وجود دارد که به تسکین سریع آبریزش بینی کمک می کند و ما به آنها اشاره می کنیم. موارد زیر:

  • داروهای ضد احتقان: که به باز شدن مجاری هوا کمک می کنند. که به شکل کپسول، قرص یا اسپری بینی موجود است.
  • آنتی هیستامین ها: آنتی هیستامین ها که علائم آلرژی را که ماهیت مشابه علائم سرماخوردگی دارند، تسکین می دهند.
جلوگیری از آبریزش بینی
جلوگیری از آبریزش بینی

درمان های خانگی برای جلوگیری از آبریزش بینی

مایعات داغ بنوشید

نوشیدن نوشیدنی های گرم مانند چای تهیه شده از برخی گیاهان مانند زنجبیل ، بابونه یا نعناع به تسکین علائم آبریزش بینی کمک می کند. زیرا حاوی ترکیباتی است که به عنوان ضد التهاب و آنتی هیستامین عمل می کند. همچنین بهتر است بخار این گیاهان را استنشاق کنید. قبل از نوشیدن آن.

بخور

طبق یکی از مطالعات مشخص شد استنشاق بخار آب داغ علاوه بر کاهش یک هفته ای از مدت بیماری، به خلاص شدن از شر آبریزش بینی کمک می کند. در ادامه مراحل تهیه بخور توضیح داده شده است.]

  • آب را در ظرف تمیزی گرم کنید تا بخارها شروع به بلند شدن کنند.
  • چند قطره از اسانسی که خاصیت رفع احتقان دارد مانند روغن درخت چای، نعناع یا مریم گلی به آن اضافه کنید. شایان ذکر است که این مرحله اختیاری است و فقط آب می تواند بدون هیچ افزودنی سیر شود.
  • صورت را به بخارهای در حال افزایش نزدیک کنید و با تنفس عمیق به مدت بیست یا سی دقیقه شروع به استنشاق بخارات کنید.
  • برای از بین بردن مخاط بینی را باد کنید.
جلوگیری از آبریزش بینی
جلوگیری از آبریزش بینی

شستشوی بینی

شستشوی بینی با استفاده از یک دستگاه قوری مانند، برای شستن بینی و خلاص شدن از شر مخاط، فرد به سینک نزدیک می شود، سر خود را به یک طرف کج می کند و شروع به فشار دادن آب به یکی از سوراخ های بینی می کند و آب قرار است از سوراخ بینی دیگر خارج شود و سپس این روند را با شروع از سوراخ دوم تکرار کنید، برخی مطالعات نشان داده اند که شستشوی بینی موثرتر از اسپری بینی در رفع گرفتگی های ناشی از سینوزیت است.

 

 

منابع
↑ Mayo Clinic Staff (21-3-2019), “Runny nose”، www.mayoclinic.org, Retrieved 17-5-2019. Edited. ↑ Yvette Brazier (12-7-2017), “Cough and cold medications: Use them safely”، www.medicalnewstoday.com, Retrieved 17-5-2019. . ^ أ ب Adrian White (14-5-019), “How to Stop a Runny Nose at Home”، www.healthline.com, Retrieved 17-5-2019. Edited. ↑ Dan Wessels (22-2-2018), “What home remedies can help with a runny nose?”، www.medicalnewstoday.com, Retrieved 17-5-2019. .
ساناز بهمنش
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند