سفر به استانبول در اسفند ماه

سفر به استانبول در اسفند ماه همواره به دلیل تقارن تعطیلات عید نوروز با فصل مناسب سفر به کشور ترکیه مورد توجه قرار می گیرد
سفر به استانبول در اسفند
سفر به استانبول در اسفند

سفر به استانبول در اسفند ماه یکی از مواردی است که همواره به دلیل تقارن تعطیلات عید نوروز با فصل مناسب سفر به کشور ترکیه مورد توجه بسیاری از مسافرین خارجی در داخل کشور قرار می گیرد، از این رو باید یادآور شد که همواره حجم سفر و میزان مسافرت های قابل انجام در این ماه دارای افزایش چند برابری نسبت به ماه‌های دیگر بوده و بسیاری از هموطنان مقاصد مختلفی مانند شهر استانبول را به عنوان مکانی مناسب برای گذران تعطیلات خود انتخاب میکنند.

حجم سفر های زمینی و هوایی به استانبول در اسفند ماه

سفر به استانبول در اسفند ماه
سفر به استانبول در اسفند ماه یکی از مواردی است که همواره به دلیل تقارن تعطیلات عید نوروز با فصل مناسب سفر به کشور ترکیه مورد توجه بسیاری از مسافرین خارجی در داخل کشور قرار می گیرد

همانطور که گفته شد حجم سفر های قابل انجام در اسفندماه به مقاصد مختلفی مانند شهر استانبول در کشور ترکیه دارای افزایش چندین برابری بوده و همواره بسیاری از مسافرین داخلی سفر از طریق روش های گوناگون مانند مسافرت زمینی و هوایی را برای رساندن خود به این شهر انتخاب می کنند.

سفرهای هوایی

سفرهای هوایی به مقصد استانبول در اسفند ماه از چند طریق اصلی انجام می پذیرد که یکی از آنها مسافرت از فرودگاه های داخلی به مقصد شهر استانبول می باشد.
از طرفی باید یادآور شد که بسیاری از مسافرین ایرانی، با رساندن خود به یکی از شهرهای نزدیک به مرز کشور ترکیه سعی می کنند تا از مسافرت های ارزان قیمت داخلی این کشور بهره مند شود.
گفتنی است بسیاری از پروازهای رایج در داخل کشور ترکیه به دلیل دارا بودن قیمت استاندارد و تناسب قیمت در تمام فصول سال، امکان انجام یک سفر هوایی بی‌نظیر با کمترین قیمت ممکن را برای مسافرین داخلی و خارجی فراهم می آورد.

سفر زمینی به استانبول در اسفند

سفر به استانبول
استانبول ترکیه

مسافری که قصد رساندن خود را به کشور ترکیه و و شهر استانبول دارند، روش های دیگری مانند سفرهای زمینی جان نیز می توانند، برای انجام سفر خود انتخاب کنند.
در این شیوه از سفر معمولاً به دلیل استفاده از وسیله های نقلیه ای خاصی مانند اتوبوس و ناوگان ریلی کشور های ایران و ترکیه امکان بهره مندی از تماشای منظره های موجود در مسیر، افزایش طول مدت سفر، کاهش هزینه به ازای تعداد روزهای مسافرت و موارد دیگری از این دست برای مسافر امکان پذیر می گردد.
گفتنی است: حجم سفر های انجام گرفته به واسطه استفاده از اتوبوس یا قطار نیز وابسته به میزان هزینه های اعلام شده از طرف هر کدام از مسیر های ارسالی برای مسافرین قابل تغییر بوده و همواره حجم سفر انجام گرفته در حقیقت مطابق با هزینه سفر متغیر می باشد.

 

نکته های مهم برای مسافرین عید نوروز

سفر به استانبول در اسفند
سفر به استانبول در اسفند

نکته های مهم وجود دارد که باید در هنگام سفر به استانبول در ماه اسفند مورد توجه قرار بگیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • توجه به میزان هزینه ها:  باید توجه داشت که هنگام سفر به کشور دیگری مانند کشور ترکیه میزان هزینه های تامین شده به مسافران با بسته به مسافت مسیر، میزان تورم حاکم بر کشور مقابل و موارد دیگری از این دست متفاوت می باشد.
    از این رو در بسیاری از مواقع دیده می‌شود که افراد دارای سابقه سفر، با توجه به تجربه های به دست آمده در سفرهای قبلی سفر خود را مطابق با همان ایده ها و هزینه های موجود در ذهن خود آغاز می کنند، از این رو ممکن است در کشور مقصد با مشکلات مختلفی مانند کمبود بودجه مورد نیاز برای ادامه سفر مواجه شوند.
  • تنظیم و زمان بندی مناسب سفر: همواره در هنگام برنامه ریزی برای هر کدام از سفر های مختلف مانند سفر به استانبول در ماه اسفند، انجام برنامه ریزی نسبتاً دقیق با انعطاف پذیری مناسب می‌تواند کمک قابل توجهی را به قابل اجرا بودن سفر نموده و تجربه شگفت انگیزی را در اختیار فرد مسافر قرار دهد.
    بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که زمان محدودی را برای انجام مسافرت به کشور ترکیه در اختیار دارید، از روش‌های مختلفی مانند کمک گیری از یک شرکت انجام دهنده تورهای گردشگری و موارد دیگری از این دست استفاده کنید.
پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند