آتار باستانیپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

سفر خانوادگی به مالزی زیباترین جزایری که به همراه خانواده می توان به آنجا رفت.

مالزی یکی از کشورهایی است که می توان برای فصل های مختلف سال به عنوان مقصد گردشگری خانوادگی آن را انتخاب نمود. فرهنگ غنی این کشور به همراه استقبال بی نظیر ساکنین مالزی، این امکان را پدید می آورد که شما بتوانید به راحتی با همراهی خانواده تان به این کشور سفر کنید. همچنین هنگام سفر به این کشور می توانید از مناطق مختلفی مانند جزایری که خانواده‌ ها برای گذران اوقات فراغت به آنجا می‌ روند نیز بازدید کنید.

زیباترین جزایر برای سفر خانوادگی به مالزی

در اینجا زیباترین جزایر خانوادگی در مالزی آمده است:

  • باتو باتو : (باتو باتو)، این جزیره در منطقه ای در سواحل شرق مالزی واقع شده است. با طی کردن مسافتی کمتر از چهار ساعت با ماشین یا قایق موتوری می توان به این جزیره رسید.
    این جزیره با فاصله از سنگاپور، که با آب های فیروزه ای درخشان، سواحل شنی سفید خالص، و سازگار با محیط زیست 
    این اقامتگاه بزرگ که در میان باغ های نارگیل جزیره مرکزی غیر مسکونی قرار گرفته است، شامل ۲۲ ویلا از چوب است.
  • جزیره پانگکور: جزیره پانگکور در ساحل غربی مالزی و در نزدیکی شهر کوالالامپور واقع شده است. با فضای آرام و سواحل شلوغ آن، علاوه بر جنگل انبوه که شامل انواع مختلف حیوانات و گیاهان است، مشخص می شود. بازدیدکنندگان فرصتی برای لذت بردن از فضای آرام و انجام فعالیت های آزاد، مانند نشستن زیر درختان نخل، پیاده روی در بوته، تماشای غروب خورشید و تفریح ​​دارند.
  • جزیره کوتا کینابالو: استراحتگاه های کوتا کینابالو در جزیره بورنئو وجود دارد و یکی از مقاصد گردشگری مالزی مناسب خانواده ها و کودکان محسوب می شود. این جزیره انواع فعالیت های خانوادگی را مانند بازدید از سنگ های طبیعی، انجام فعالیت های آبی مانند شنا، غواصی و کاوش در گیاهان و جانوران متنوع موجود در جزیره و مناطق اطراف، پیاده روی در مسیرهای تعیین شده به والدین به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. بزرگسالان می توانند برای صعود به کوه کینابالو و بسیاری دیگر ماجراجویی کنند. ماجراهای آبی و زمینی به این جزیره سفر کنند.
  • جزیره پنانگ: ( جزیره پنانگ)،  جزیره پنانگ یکی از بهترین جزایر مالزی برای سفر خانوادگی به مالزی به همراه فرزندان است. بسیاری از فعالیت های خاص خانوادگی را ارائه می دهد، مانند سفر به بالای تپه پنانگ و لذت بردن از فضای شاداب، سوار شدن بر تراموا در آنجا، کاوش در باغ های گیاه شناسی، باغ جوانان، بازدید از استخرهای کودکان، سوار شدن بر یک سیکلو رنگارنگ در شب، یا شام خوردن با خانواده در یک کافه است.
  • پارک دریایی تونکو عبدالرحمان: این پارک وسیع در حدود ۳-۸ کیلومتری اسکله شهر کوتا کینابالو واقع در منطقه صباح واقع شده است. از پنج جزیره حفاظت شده تشکیل شده است. گایا، مانوکان، سابی، سولوگ و ماموتیک و از طریق سرزمین اصلی با قایق هایی که حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد می توان به این جزایر رسید. گردشگران می توانند برای لذت بردن از فضای ساحل یا تمرین غواصی از جزیره مانوکان دیدن کنند و بزرگترین جزیره نیز می تواند از بین پنج جزیره، جزیره گایا است که چندین فعالیت مانند پیک نیک یا بازدید از روستای شناور را ارائه می دهد.
جاهای دیدنی کوالالامپور
جاهای دیدنی کوالالامپور مکان های خاص تاریخی طبیعی و انسان ساز هستند که به دلیل دارا بودن ویژگی های بصری خاص همه ساله گردشگران را به آنجا می کشاند.

راهنمای سفر خانوادگی به مالزی

برای سفر به کشور مالزی به همراه خانواده می‌توان از روش‌های مختلفی مانند سفر مستقیم به واسطه استفاده از هواپیما یا قطار استفاده نمود. همچنین بسیاری از شرکت‌ های گردشگری ارائه دهنده تورهای مسافرتی نیز امکان سفر به مالزی را برای مسافران ایرانی فراهم کرده اند.
اما با توجه به ویژگیهای خاص جمعیتی و شرایط جغرافیایی مالزی باید در فصول خاصی از سال که آب و هوای مختلفی در این سرزمین حاکم باشد اقدام به سفر خانوادگی به مالزی کرد.
البته بر اساس گزارشهای دریافتی امکان سفر با استفاده از اتومبیل شخصی به این کشور وجود دارد ولی با دشواری های خاصی همراه است. به همین واسطه نیز باید مسافران قبل از حضور در مرزهای این کشور نسبت به باز بودن مرز و امکان تردد اتومبیلهای سواری اطمینان کافی را حاصل کند.
همچنین شرایط فصلی گوناگونی که بر این کشور حاکم است نیازمند استفاده از لباسهای مخصوص در هر کدام از پست های حاکم بر طبیعت کشور می باشد.

 

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا