پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبسرگرمیگردشگریمقاله های گردشگری

سفر زمستانی خود را با رعایت این نکات آغاز کنید

 

در فصل زمستان می توان با رعایت این نکات سفر زمستانی خوبی را تجربه کرد
اجازه ندهید که درجه حرارت سرد، طوفان ‌های برفی احتمالی و ساعات کوتاه کاری مانع سفر در زمستان شما شود.
در این فصل از سال فرصتی برای لذت بردن از دور از ازدحام و ازدحام جمعیت فراهم می ‌شود و مجموعه‌‌ای از منظره‌ های جادویی فوق العاده را ارائه می ‌دهد که ممکن است با شکوه برف به تصور نزدیکتر باشد.
اما قبل از آنکه در زمستان سفر کنید به شما عزیزان توصیه می‌ کنیم با دنبال کردن این اطلاعات مفید که به شما در سفر زمستانی کمک می‌ کند را بشناسید.

"<yoastmark

اطلاعات مفیدی که در سفر زمستانی به شما کمک می‌کند

در سفر زمستانی شما بهتر است بدون توقف پرواز کنید

در ارتباط با فرودگاه ‌ها، اغلب مسافران بدترین مشکلات سفر در زمستان را تجربه می ‌کنند.
بنابراین اگر اولین پرواز خارج از کشور شما لغو شود و در نهایت از فرودگاه محلی خود به خانه بر گردید این چندان بد نیست.
اگر در فرودگاه مقصد خود گیر کرده‌‌اید و امیدوارید که بتوانید به خانه پرواز کنید، این کمی بدتر است. به همین دلیل، هنگام سفر در زمستان، باید هر زمان که ممکن است بدون توقف سفر کنید.

برای یافتن پروازهای بدون توقف در زمستان، تمام جستجوهای اولیه را با این گزینه انجام دهید.

به دو دلیل توصیه می‌ کنیم هنگام سفر در زمستان پرواز صبح خود را انتخاب کنید: اول اینکه پرواز شما کمتر تحت تأثیر مشکلات سایر فرودگاه ‌ها قرار می‌ گیرد.
دوم، اگر پرواز شما لغو یا به تأخیر افتاده باشد، گزینه‌ های شما برای پروازهای جایگزین به طرز چشمگیری افزایش می یابد و احتمال داشتن پرواز متفاوت در پایان روز را بهبود می‌ بخشد.

قبل از سفر در زمستان وضعیت هوا را بررسی کنید

بسیاری از مسافران منتظر پایان طوفان هستند تا برنامه ‌های سفر در زمستان خود را تنظیم کنند اما بهترین کار این است که وضعیت هوا را بررسی کنید حتی اگر به جایی گرم سفر می ‌کنید زیرا تأثیر طوفان در لغو پروازها در سایر مناطق کشور می ‌تواند بر سفر شما نیز تأثیر بگذارد.

وقتی نوبت به سفر می ‌رسد، پیش بینی آب و هوای زمستانی واقعاً قابل اعتماد است، حتی طوفان را می ‌توان از ۷۲ ساعت پیش بینی کرد. اگر می ‌دانید فرودگاهی که از آن عزیمت می ‌کنید با مشکل روبرو می ‌شود، سعی کنید در صورت امکان پروازهای خود را برای پروازهای زود هنگام تنظیم کنید.

"<yoastmark

خطوط هوایی و فرودگاه ‌ها را در شبکه‌ های اجتماعی دنبال کنید

در فصل سفر زمستانی بسیاری از فرودگاه‌ ها و خطوط هوایی به روزرسانی ‌های سریع را در کانال ‌های رسانه ‌های اجتماعی خود، به ویژه در توییتر ارسال می‌ کنند – بنابراین شروع به دنبال کردن آنها می ‌کنید، هشدارهای هواپیمایی و به روزرسانی ‌های پرواز را که مستقیماً به تلفن هوشمند شما ارسال می ‌شود، دریافت خواهید کرد. و اگر باید از این طریق سفر کنید نه تنها فرودگاه عزیمت بلکه فرودگاه ترانزیت را بررسی کنید. اگر شرایط آب و هوایی در فرودگاه ترانزیت موضوعی باشد که ممکن است پرواز شما را تحت تأثیر قرار دهد، ممکن است شرکت هواپیمایی بتواند در تنظیم مجدد پرواز به شما کمک کند.

هتل را از قبل رزرو کنید

اگر مشکوک هستید که به دلیل هوای نامناسب زمستان که باعث تاخیر فرودگاه ترانزیت در حین سفر زمستانی می ‌شود شب را در هتل می ‌گذرانید، از قبل هتل را رزرو کنید. فقط در صورت عدم نیاز به اتاق، حتماً هتلی را رزرو کنید که سیاست لغو را بپذیرد. این یک نکته می ‌تواند تفاوت بین خوابیدن در یک تخت راحت در مقایسه با خوابیدن در فرودگاه باشد.

دستگاه‌ های خود را شارژ نگه دارید

اگر مسافر سفر زمستانی هستید،  با شارژ کم روی تلفن خود وارد فرودگاه می‌ شوید، برای شارژ مجدد آن با مشکل روبرو خواهید شد، بنابراین شب قبل از پرواز دستگاه‌ های خود را به خوبی شارژ کنید و یک شارژر اتومبیل را نیز نزد خود داشته باشید (می توانید از آن در ماشین اجاره‌‌ای، ماشین دوست یا تاکسی استفاده کنید) و حتی می ‌توانید همچنین، فقط در این حالت باتری اضافی را با خود شارژ کنید.

داشتن یک دستگاه تلفن همراه شارژ شده در طی سفر زمستانی به معنی این است که می ‌توانید پروازها را تغییر دهید و از خطوط هوایی هشدارهای متنی دریافت کنید.

چمدان خود را محدود کنید

داشتن کمترین چمدان همیشه ایده خوبی است زیرا این کار سفر زمستانی را بسیار راحت می ‌کند. داشتن یک کیف حمل آسان در صورت نیاز به استفاده از چتر در حین سفر، این کار را آسانتر می‌کند. در صورت سفر با قطار به اروپا در اروپا، به ویژه در سفر های زمستان، محدود کردن میزان چمدان نیز ضروری است.

"<yoastmark

هنگام سفر در زمستان به مقصد جدید خود

  • در سفر زمستان هوای سرد استرس اضافی را به قلب وارد می ‌کند، اگر بیماری قلبی یا فشار خون دارید، به توصیه ‌های پزشک در مورد انجام کارهای سنگین یا ورزشهای سرگرم کننده در فضای باز، لباس گرم بپوشید و به یاد داشته باشید که بدن شما فقط برای گرم نگه داشتن بدن کار می‌کند، بنابراین این کار را نکنید تلاش زیاد
  • گزارشات رادیویی یا تلویزیونی را حتماً از مشاوره سفر صادر شده توسط سرویس ملی هواشناسی دریافت کنید.
  • در شرایط ضعف بینایی سفر نکنید.
  • در صورت امکان از مسافرت در جاده‌ ها و پل‌های پوشیده از برف خودداری کنید.
  • اگر باید با ماشین سفر کنید، از ماشین چک کنید و لاستیک ‌های آن به خوبی نگهداری شود و یک تلفن همراه با خود ببرید.
  • اگر باید سفر زمستانی کنید، مقصد و زمان رسیدن خود را به کسی بگویید. و از آنها بخواهید که اگر دیر رسیدید به مقامات اطلاع دهند.
  • قبل از عزیمت وسایل اضطراری سفر در زمستان را در ماشین خود بررسی و دوباره ذخیره کنید.
  • برای از بین بردن برف از ماشین، روی شیشه جلو آب نریزید. ممکن است خراب شود.
  • همیشه لباس گرم اضافی مناسب شرایط سفر در زمستانی به همراه داشته باشید.

 

سفر فقط مختص جوانی شما نیست!

تعطیلات تابستانی شاد را با ۹ ایده بگزرانید

تعطیلات تابستان خود را با ۸ ایده لذت بخش کنید

بهنام محمدی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 14 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا