پیارنددانستنی های جالبگردشگری

شبه جزیره سینا کجاست

موقعیت شبه جزیره سینا

 

شبه جزیره سینا یکی از مناطق کویری در شمال غربی قاره آفریقا است. در قسمت شرقی مصر واقع شده و شبه جزیره از ضلع شمالی با دریای مدیترانه، از غرب با خلیج سوئز و از ضلع جنوبی با دریای سرخ و خلیج عقبه همسایه است. در ضلع شرقی، دره ریفت دره ریفت از کنیا تا کوههای توروس ترکیه امتداد دارد و پیوند قاره‌ های آفریقا و آسیا از طریق مرزهای شرقی مرتبط با فلسطین در نظر گرفته می ‌شود.

شبه جزیره از دو منطقه شمالی و جنوبی تشکیل شده است. این جزیره و مساحت کل شبه جزیره سینا یک هزار کیلومتر مربع است و بیش از یک میلیون و چهارصد هزار نفر در آن زندگی می ‌کنند.

شبه جزیره سینا جاذبه گردشگری مصر
شبه جزیره سینا یکی از مهمترین جاذبه ‌های گردشگری در کشور مصر است.

جهانگردی

شبه جزیره سینا یکی از مهمترین جاذبه ‌های گردشگری در کشور مصر است. دلیل آن این است که بسیاری از جاذبه ‌ها مانند موقعیت طبیعی و فرهنگی آن را در خود جای داده است. جهانگردان برای اهداف مختلف به این منطقه می‌ آیند.
مذهبی: این منطقه شاهد بسیاری از وقایع بود که توسط روایات مذهبی در ادیان اسلامی، یهودی و مسیحی ذکر شد و شامل بسیاری از مکان های مذهبی است که توسط صاحبان این ادیان استفاده می ‌شد، مانند صومعه سنت کاترین واقع در کوه موسی.
درمانی: به دلیل ویژگی ‌های طبیعی درمانی مانند چشم موسی و سواحل شنی حاوی عناصر مفید برای پوست، یکی از مهمترین مقاصد درمانی در منطقه شرقی محسوب می ‌شود.
سواحل و غواصی: شبه جزیره سینا دارای سواحل بزرگی است که با مناظر زیبای آن مشخص می ‌شود و سواحل شبه جزیره در شهرهای ضلع جنوبی سینا مانند تابا، نوویبا، طلا، شرم الشیخ و راس سدر واقع شده‌‌اند و آنچه سواحل به شهرت بیشتری می ‌رساند.
این است که در آنها گروه بزرگی از صخره‌های مرجانی وجود دارد. بازدید کنندگان می ‌توانند شنا و غواصی را انجام دهند.
سافاری: بسیاری از سافاری ‌های اکتشافی منظم هستند و سینا مقصد مورد علاقه بسیاری است. این به منظور کاوش در انواع مختلف حیوانات موجود در سرزمین آن است، مانند جغد صحرا، مارمولک سینا، کفتار راه راه، گرگ زمینی، جوجه تیغی، خوک دریایی، ببر، مانگوس مصری، اهریمن عربستان، تیتر، قوچ عروس، شغال، خرگوش، هنر، سرزمین وحشی مصری، گوزن، موش و جربوا.

زیباترین سواحل جهان و ویژگی های منحصر به فرد این مناطق

سفر در طول بارداری و مراقبت های مورد نیاز

بزرگترین آبهای داخلی جهان در ۸ منطقه متفاوت

بهنام محمدی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا