شرایط سفر به مالدیو و اطلاعات لازم جهت مسافرت به این سرزمین

شرایط سفر به مالدیو: برای ساکنین برخی از کشور ها نیازی به ویزا قبل از ورود ندارد. در مواردی که ویزای رایگان برای مدت سی روز صادر می شود.
شرایط سفر به مالدیو و شرایط کار در این کشور
شرایط سفر به مالدیو و شرایط کار در این کشور

شرایط سفر به مالدیو: سفر به مالدیو برای ساکنین برخی از کشور ها نیازی به ویزای قبل از ورود ندارد. در مواردی که ویزای رایگان برای تمام ملیت‌ ها برای مدت سی روز پس از ورود صادر می‌ شود و برای دریافت آن، گذرنامه باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و قابل خواندن ماشینی باشد، علاوه بر داشتن بلیط رفت و برگشت و پرداخت هزینه آن. اقامت در مالدیو و هزینه اقامت ۱۰۰ دلار برای یک بار به اضافه ۵۰ دلار در روز در مالدیو است و این هزینه با داشتن مدرک رزرو اقامتگاه یا هتل در آنجا معاوضه می شود.

شرایط سفر به مالدیو
شرایط سفر به مالدیو و اطلاعات لازم جهت مسافرت به این سرزمین

البته لازم به ذکر است که این دسته از ویزاها; که در دسته ویزای توریستی قرار می گیرد، به خارجی ها حق کار در مالدیو را نمی دهد، مانند ویزای دانشجویی که نیاز به حضور قیم در داخل مالدیو دارد، اما اگر خارجی بخواهد در داخل مالدیو کار کنند.  فرد خارجی باید ویزاهایی را دریافت کند که به او اجازه انجام این کار را می دهد، مانند دریافت مجوز اقامت برای صاحبان اجازه کار، یا اخذ ویزای ازدواج برای کسانی که با اتباع مالدیو ازدواج کرده اند، یا درخواست برای برنامه حمایت مالی از طریق یک شرکت ثبت شده محلی در اداره مهاجرت یا اخذ ویزای بیوه خارجی که به بیوه هایی که با اتباع مالدیو ازدواج کرده اند اعطا می شود.

مسافرت به مالدیو
مسافرت به مالدیو

فرد خارجی می تواند قبل از پایان مهلت سی روزه رایگان با مراجعه به اداره مهاجرت ویزای خود را تمدید کند، مدت تمدید آن تا شصت روز و با هزینه حدود ۵۰ دلار آمریکا می باشد، فرد خارجی باید قوانین و مقررات کشور در مدت اقامت وی را رعایت کند؛ مالدیو این قدرت را دارد که یک خارجی را در صورتی که یکی از قوانین اقامت را نقض کند، اخراج کند. مانند کار بر روی ویزای توریستی، انجام اقدامات غیرقانونی و خرابکارانه یا اقامت در کشور با ویزای منقضی شده.

زندگی در مالدیو

سلامتی در مالدیو

پیگیری مراقبت‌های بهداشتی بازدیدکنندگان خارجی از مالدیو به برنامه‌های بیمه درمانی آنها و هر بازدیدکننده از مالدیو می‌تواند در موارد اضطراری و در مواقع نیاز با تماس مستقیم با موسسه بهداشتی نزدیک آن خدمات درمانی دریافت کند و همچنین امکان تماس با ساحل وجود دارد. شماره نگهبان در مورد آمبولانس دریایی، و دو بیمارستان در جزیره ماله وجود دارد، آنها عبارتند از: بیمارستان دولتی ایندیرا گاندی، و بیمارستان خصوصی عبدالرحمن دون کالیوان . که در برخی از برنامه های بیمه درمانی می توان درمان را انجام داد، علاوه بر این، پنج اتاق برای اندازه گیری فشار وجود دارد که بزرگترین آنها در جزیره باندوس است که از طریق دریا حدود ۱۵ دقیقه با ماله فاصله دارد.

مسافرت به مالدیو
مسافرت به مالدیو

حمل و نقل در مالدیو

از دیگر شرایط سفر به مالدیو حمل و نقل در این کشور است. قایق ها و هواپیماهای دریایی متداول ترین و مورد استفاده ترین وسیله حمل و نقل در مالدیو هستند. خودروها به دلیل جغرافیایی جزایر که شامل تعداد محدودی جاده آسفالت شده و دارای استانداردهای ایمنی بالایی هستند، به صورت محدود استفاده می شوند. چه در جزیره فرودگاه و چه در پایتخت، ماله، و می توان در ماله با پای پیاده، با اتوبوس یا تاکسی رفت و آمد کرد. از قایق های تندرو به عنوان حمل و نقل بین جزیره فرودگاه و سایر جزایر استفاده می شود و بسیاری از خطوط هوایی پروازها را در طول روز و شب انجام می دهند، اما بسیاری از استراحتگاه های جزیره پس از غروب خورشید قایق های کشتی خود را تعطیل می کنند، بنابراین بازدیدکنندگان عصر ممکن است مجبور شوند یک شب بمانند. در هتل فرودگاه یا هتلی در جزیره ماله.

اقامت در مالدیو

مالدیو شاهد تراکم بالای جمعیت در حال رشد است، به ویژه در شهرهای بزرگ. آپارتمان های مشترک چه توسط ساکنان محلی و چه بازدیدکنندگان، به طور گسترده ای گسترش یافته است. در پایتخت، ماله، قیمت هر اتاق به ۶۵۰ دلار آمریکا و آپارتمان به ۱۴۰۰ دلار می رسد و قیمت ها در شهرهای دیگر به ۵۴۰ دلار برای هر اتاق و ۱۳۰۰ دلار برای هر آپارتمان می رسد.

جزایر مالدیو
جزایر مالدیو

شرایط سفر به مالدیو برای تجارت

کار در مالدیو

فرصت های شغلی زیادی برای خارجی ها در مالدیو وجود دارد. آنها تقریباً نیمی از نیروی کار در استراحتگاه ها و تأسیسات توریستی را تشکیل می دهند که برای افراد با تجربه در زمینه های مختلف شغل فراهم می کند. مانند مدیران، راهنمایان غواصی، زیست شناسان ، آشپزها، تکنسین های ماساژ و سایر مشاغل و کار در آنها با حقوق مفید و زمان تعطیلات کافی مشخص می شود و می توان از طریق ارتباط مستقیم با استراحتگاه ها یا مشاهده آنلاین سایت های استخدام برای این مشاغل اقدام کرد.
اما قبل از آن، خارجی‌هایی که مایل به کار در مالدیو هستند باید ویزای کاری که نیاز به مجوز کار دارد، دریافت کنند که از طریق آن فرد خارجی می‌تواند برای دریافت ویزا به مدت ۱۵ روز در مالدیو بماند.

دارنده این مجوز می تواند بر اساس شرایط خاصی مانند معتبر بودن از مالدیو خارج و وارد و از آن خارج شود. یعنی از تاریخ صدور از ۹۰ روز تجاوز نکند، با ارائه گذرنامه با مجوز اشتغال به کار، علاوه بر پرداخت هزینه ویزا حداقل سه ماه از تاریخ ارائه آن، فرد خارجی باید اقدامات پزشکی انجام دهد. معاینه برای او در بیمارستان‌ های مجاز توسط دولت برای اطمینان از عاری بودن از بیماری‌ های عفونی. ویزا را می‌توان از چندین مکان در مالدیو دریافت کرد. به عنوان بخش ویزا در جزیره ماله و دفاتر مهاجرت در شهر آدو و فوامولاکو.

شرایط استخدام و کار در مالدیو
شرایط استخدام و کار در مالدیو

مزایای کار در مالدیو

محیط کار در مالدیو با چندین چیز از سایر کشورها متمایز می شود، از جمله:

  • کمیسیون عالی برای کارکنان بخش هتل ها نسبت به سایر کشورها، علاوه بر تامین مسکن و غذا رایگان به کارکنان خود در اکثر نقاط.
  • کاری که در مقایسه با سایر کشورها استرس زا نیست. کارمندان دفتر در طول روز استراحت مکرری دارند و کارمندان آشپزخانه ۳۵۰ بازدیدکننده در یک دوره خدماتی دریافت می کنند، در مقایسه با کشورهای دیگر که تعداد آنها ممکن است به ۱۲۰۰ نفر برسد.
  • فرصتی برای انجام ورزش های آبی مختلف را فراهم می کند . مانند غواصی، موج سواری رایگان یا با قیمت های کاهش یافته و امکان آموزش غواصی جهت اخذ مجوز از انجمن مربیان حرفه ای غواصی. جایی که محیط کار روزانه چندین ساعت فرصتی برای کارمندان فراهم می کند تا این ورزش ها را در دریا یا در کمپ های موج سواری در پایتخت ماله انجام دهند.
  • با افراد جدیدی از ملیت های مختلف از سراسر جهان آشنا شوید.
  • مناظر زیبا که کارگران می توانند از تماشای آن لذت ببرند. جایی که ساحلی برای کارگران در نظر گرفته شده است که به آن ساحل همکاران می گویند، علاوه بر تماشای صخره های مرجانی و حیات دریایی در هنگام پاکسازی آنها، علاوه بر امکان جابجایی و بازدید از جزایر همجوار.

 

برای کار داوطلبانه به مالدیو سفر کنید

شرایط سفر به مالدیو و شرایط کار در این کشور
شرایط سفر به مالدیو و شرایط کار در این کشور

کار داوطلبانه در مالدیو می تواند در سه زمینه اصلی انجام شود: آموزش ، توسعه اجتماعی، و حفاظت از حیات دریایی فرصت های داوطلبانه در پایتخت، ماله، بر دو حوزه تمرکز دارد که اولین آن توسعه اجتماعی است. مانند نظافت سواحل و صخره های مرجانی و کمک به کشاورزی و دومی در زمینه آموزش به عنوان دستیار معلم در مدارس ابتدایی و متوسطه چون یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است و از کمبود نیروی آموزشی رنج می برد. ; جایی که تراکم جمعیت در ماله ۳۶۰۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع است که معادل یک سوم جمعیت مالدیو است و برای اطلاع از جمعیت مالدیو می توانید مقاله جمعیت مالدیو را مطالعه کنید.داوطلبانه در جزیره نایوارو علاوه بر داوطلبی در گروهی از جزایر صخره ای قطب شمال که به دلیل فوران آتشفشان های خاموش در مالدیو تشکیل شده اند، می توان در زمینه توسعه اجتماعی یا پروژه های احیای زمین های دریایی نیز انجام داد. داوطلبانه متمرکز است.

 

برای گردشگری به مالدیو سفر کنید

مالدیو با موقعیت مناسب آن در اقیانوس هند مشخص می شود، مالدیو در کجا قرار دارد و مالدیو در کدام کشور قرار دارد. موقعیت مکانی آنها را به جزایری پر از سواحل وسیع و فعالیت های متنوع تبدیل می کند و به همین دلیل گردشگران را از کشورهای مختلف به خود جذب می کند. مقوله هایی مانند خانواده ها و تازه ازدواج کرده ها، گردشگران را عمدتا از هند جذب می کند و از زیباترین جزایر توریستی آن می توان به فوامولاکو، کوداهووادو و جزیره مریحی اشاره کرد. مقصد اصلی ماه عسل است که به ساختمان های آن و مساجد احاطه شده توسط باغ های سبز متصل است

پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند