شناخت کامل اسرار مثلث برمودا

شناخت کامل اسرار مثلث برمودا
شناخت کامل اسرار مثلث برمودا

صرف صحبت در مورد مثلث برمودا، به دلیل ابهامی که بر تفکر انسان ها حاکم است، وحشت را در دل شنوندگان ایجاد می کند. اما بواسطه شناخت کامل اسرار مثلث برمودا می توان دریافت که داستان ها در مورد آن متفاوت بود و انسان آن را معمایی گیج کننده می دانست و هنوز امیدی برای دانستن حقیقت این معما و ارتباط آن با ارواح و شیاطین وجود دارد. مثلث برمودا در گذشته به عنوان یک اسطوره شناخته می شد، اما در عصر مدرن به این واقعیت تبدیل شده است که انسان برای کشف راز آن تلاش می کند و خود را به چالش می کشد و از همه دستگاه های نظارتی و فناوری استفاده می کند

مثلث برمودا کجاست

مثلث برمودا در جنوب شرقی ایالت فلوریدا آمریکا، در غرب اقیانوس اطلس، برای تعیین مکان دقیق آن، مثلث برمودا در منطقه برمودا قرار دارد که در خط بین فلوریدا و پورتو قرار دارد. ریکو یعنی در قسمتی بین قاره آمریکا و کاملاً در اقیانوس اطلس قرار دارد و تقریباً ۳۰۰ جزیره در مثلث وجود دارد که مردم فقط در ۳ جزیره زندگی می کنند.

آغاز افسانه و اسرار مثلث برمودا

اولین مشاهده اسطوره اسرار مثلث برمودا در دوران کریستف کلمب ثبت شد، زمانی که او قاره آمریکا را کشف کرد، کشتی هایی که از آن منطقه می گذشتند تا دوران مدرن، هواپیماها شروع به ناپدید شدن کردند و اخباری در مورد آنها منتشر شد و نه بازماندگان آن تصادفات پیدا شدند، به علاوه اینکه از سرنوشت هیچ یک از ناپدیدشدگان اطلاعی در دست نیست.

محل اختفا

نقطه ناپدید شدن در شمال غربی اقیانوس اطلس قرار داشت. این نقطه به دریای سارگاسو معروف است. دریایی آرام است که تقریبا هیچ حرکت باد و جریان هوا در آن وجود ندارد. دریانوردان آن را دریای وحشت نامیدند. یا گورستان آتلانتیس؛ به دلیل وحشت و صحنه های هولناکی که در سفرهای خود در آن قرار گرفتند. جایی که سفرهای بسیاری با هدف کاوش در این منطقه وحشتناک دریایی انجام شد و برای اطلاع از اسرار آن، قایق ها، زیردریایی ها و کشتی های بسیاری در اعماق دریا یافت شد، علاوه بر آن اسکلت های انسانی زیادی برای ملوانان و مسافران در دریا پیدا شد.

آغاز پدیده ناپدید شدن از اسرار مثلث برمودا

آغاز پدیده ناپدید شدن به طور رسمی به سال ۱۸۵۰ پس از میلاد برمی گردد. در آن زمان بیش از ۵۰ کشتی که بیشتر آنها متعلق به آمریکا بود ناپدید شدند و صاحبان این کشتی ها پیام ها و تماس های مرموزی ارسال کرده بودند که تا به امروز قابل درک نبود.

 

معروف ترین ناپدید شدن ها

شناخت کامل اسرار مثلث برمودا
شناخت کامل اسرار مثلث برمودا

از جمله معروف ترین حوادث ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها:

  • کشتی روزالی : کشتی از مثلث برمودا گذشت و ناگهان ناپدید شد و پس از چندین ماه در خارج از منطقه پیدا شد و وضعیت خوبی دارد و بادبان هایش آماده است و هیچ شکافی در آن نبود که آب نشت کند. هیچ موجود زنده ای به داخل آن نشت نکرده بود قناری از گرسنگی می مرد.
  • اسکادران ۱۹ : این اسکادران شامل ۵ خلبان و ۵ دستیار بود که بسیار باتجربه بودند و ستوان چارلز تیلور، رهبر اسکادران، به سمت لاشه یک کشتی باری شناور بر روی سطح اقیانوس حرکت می کرد و در حالی که منتظر پیامی از طرف کشتی بود. اسکادران ۱۹ برای تعیین بندر ورود، پایگاه پیامی از فرمانده دریافت کرد که می‌گفت: (ما در شرایط اضطراری هستیم، به نظر می‌رسد که کاملاً از خط خارج شده‌ ایم، نمی‌ توانم زمین را ببینم، نمی‌توانم مشخص کنم، فکر می‌کنم ما گم شده در فضا همه چیز آنقدر عجیب و گیج است که نمی توانم هیچ جهتی را بگویم حتی اقیانوس روبروی ما هم عجیب به نظر می رسد، نمی توانم بگویم) سپس، ارتباط بین پایگاه و اسکادران ۱۹ به طور کامل قطع شد
  • هواپیمای ستاره ببر : در ادامه شناخت کامل اسرار مثلث برمودا باید گفت: هواپیمای آمریکایی استار تایگر (به انگلیسی: star tiger) در پروازی از پرتغال با ۲۵ مسافر برخاسته بود و با عبور از منطقه مثلث برمودا پخش آن متوقف شد. دولت بریتانیا به جستجوی آن پرداخت. به مدت ۲۱ روز، اما هیچ اثری پیدا نکرد
  • USS Cyclops: USS Cyclops (به انگلیسی: uss cyclops) در سال ۱۹۱۸ پس از میلاد در جریان جنگ جهانی اول هنگام عبور از مثلث برمودا با ۳۰۹ سرنشین گم شد و پس از آن پیدا نشد.
  • ماری سلست: ماری سلست (به انگلیسی: Mary Celeste) در سال ۱۸۷۲ پس از ناپدید شدن او در مثلث برمودا پیدا شد. گفته می شود که فنجان های قهوه هنوز پر از قهوه بودند که نشان می دهد دریا کاملاً آرام بود.
  • کشتی الن آستین : کشتی الن آستین (به انگلیسی: Ellen Austin) در حال حمل کالاهای آمریکایی بود و وقتی از مثلث برمودا رد شد، یک کشتی متروکه دیگر پیدا کرد و سپس ناخدای کشتی به هر کسی که به کشتی رسید جایزه داد. کشتی رها شد، بنابراین تیمی برای قطع ارتباط با تیم تشکیل شد که او سوار کشتی شد، سپس تیم دیگری مأمور شد تا دلیل ناپدید شدن اولین تیم را کشف کند و او نیز پس از آن ناپدید شد و شگفتی بزرگ این بود که پس از ۴۸ ساعت، تماس با خود کشتی ایلین آستین قطع شد و او پس از روزها جستجو و تحقیق پیدا شد و هیچ یک از خدمه آن در کشتی نبودند.
  • کشتی رایگو کومارو : کشتی ژاپنی در سال ۱۹۲۴ میلادی هنگام عبور از مثلث برمودا مفقود شد و پیام های ناراحتی عجیبی فرستاده بود، همانطور که یکی از مضطرین گفت: (زود بیا، ما راه گریزی نداریم، قطع می کند).  سپس به طور مرموزی ناپدید شد.
  • بلا : کشتی بریتانیایی بلا در سال ۱۸۵۴ پس از میلاد، هنگامی که وارد منطقه برمودا شد ناپدید شد ، سپس در ته شکسته و فاقد ساکنان یافت شد.
  • Phraya : در ۲۰ نوامبر ۱۹۰۲ پس از میلاد، کشتی Phraya پیدا شد و هیچ کس در آن نبود و کشتی در حال حرکت به سمت شایلی بود که مسافرانش ناپدید شدند و هنگامی که دستور کار کاپیتان پیدا شد، در روز چهارم باز یافت شد. نوامبر، و هنگامی که به آن تاریخ اشاره کرد، او دریانوردی کرد و دریا در آن زمان آرام بود. 
  • Carol A. Deering : در سال ۱۹۲۱ کشتی عظیم Carol A. Deering که دارای ۵ موشک بود ناپدید شد و وقتی پیدا شد بادبان های آن علاوه بر صرف غذا روی اجاق گاز بسته شد و هیچ موجود زنده ای در آن به جز دو گربه وجود نداشت.

 

توضیح انسانی برای وقوع پدیده برمودا

شناخت کامل اسرار مثلث برمودا
شناخت کامل اسرار مثلث برمودا

گفته می شد که پدیده اسرار مثلث برمودا از ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها به زمان پیدایش ظروف پرنده برمی گردد و همچنین گفته شد که بین وقوع زلزله و ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها رابطه وجود دارد. وقوع زلزله منجر به غرق شدن کشتی‌ ها می‌ شود و همچنین بر حرکت هواپیماها تأثیر می‌گذارد، بنابراین آنها سقوط می‌کنند، نظریه جاذبه مغناطیسی نیز وجود دارد. همانطور که نیروی جاذبه در آن منطقه بر هواپیماها و کشتی ها تأثیر می گذارد. 

علمی ترین و قانع کننده ترین توضیح برای مثلث برمودا این است که دانشمندان و محققان دریافته اند که دلیل ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها متان است و طبق گزارشی که در مجله Science and the Future منتشر شده است، محققان تایید کردند که وجود دارد. منطقه ای در روسیه که در آن شکاف های زیادی در زمین وجود دارد و شکاف ها بدون هشدار باز می شوند و با باز شدن مقدار زیادی متان آزاد می شود و باعث ایجاد دهانه های بزرگ می شود و محققان بر این باورند که انتشار گاز عامل بروز حوادث در اسرار مثلث برمودا است.
این مطالعات در قطب شمال و با حمایت آژانس فدرال مدیریت منابع طبیعی زیرزمینی روسیه انجام شده است که در فاصله ۹ متری از کف اقیانوس و سپس منفجر شدن و به نوبه خود مانع از حرکت کشتی ها می شود و این امر منجر به آنها می شود. عمود بر پایین سقوط می کند. 

در مورد هواپیماها، علت سقوط آنها به این دلیل است که وزن گاز متان سبکتر از وزن هوا است و وجود آن در چگالی زیاد باعث می شود که با سرعت فوق العاده به ارتفاعات بسیار دور برود و این امر موتورهای هواپیما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث اختلال در عملکرد ناگهانی گازهای موجود در آنها می شود و باعث انفجار آنها می شود. کشتی ها و هواپیما هایی که از منطقه انفجار عبور می کنند از برخورد آن فرار می کنند.

پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند