پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبسرگرمیگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

شهر آنتالیا در ترکیه مقصد سفر بعدی من خواهد بود چون …

شهر آنتالیا در ترکیه

شهر آنتالیا در ترکیه
شهر آنتالیا در ترکیه

مرز در شرق از غرب هر یک از موازی از دریای مدیترانه، کوه های توروس، بنابراین سواحل طبیعت از شهرستان از شهر آنتالیا در ترکیه، تنگ، و این کوه ها آنها را فراهم و با حفاظت از باد شمال بسیار سرد، در حالی که آب و هوا به طور کلی است آب و هوا سفید مدیترانه، گرم و باران های شدید در زمستان، گرم و خشک در تابستان و میانگین دمای آن در تابستان بین ۱۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد است و بالاترین میزان آن ۴۰ درجه سانتیگراد ثبت شده است، و جمعیت اصلی آن طبق سرشماری سال ۲۰۰۷ حدود ۸۰۰ هزار نفر برآورد شده است.

 

مکانهای گردشگری در آنتالیا

از مشهورترین بناهای دیدنی که می توانید در آنتالیا مشاهده کنید، موارد زیر است:

  • موزه آب از نظر وسعت در شهر آنتالیا در ترکیه رتبه اول را دارد، زیرا یکی از مکانهای گردشگری اخیر در آنتالیا است و بسیاری از رویدادهای فرهنگی و تفریحی را شامل می شود، زیرا به بازدید کنندگان خود اجازه می دهد زندگی زیر آب را به روشی جدید و ابتکاری تجربه کنند و در طرف مقابل علاوه بر موزه آنتالیا نیز وجود دارد. به هتل ددمن.
  • آبشارهای دودن که گروهی از آبشارها از رودخانه دودن سرچشمه می گیرند و از زیبایی زیبایی آن برخوردار است، علاوه بر سفرهای زیاد، توسط کافه ها و رستوران های زیادی احاطه شده است.
  • شهر آبی شهر آنتالیا در ترکیه، این شهر در نزدیکی هتل و استراحتگاه ددمن واقع شده است و بسیاری از نمایش های دلفین و بازی های آبی در این شهر برگزار می شود و دسترسی به آن آسان است زیرا بسیار نزدیک به شهر کنییالتی است.
  • دروازه هادریان، این دروازه توسط رومیان تحت نظارت امپراتور هادریان در قرن دوم قبل از میلاد ساخته شده است.
  • ساختمان لیالی، که ساختمانی قدیمی است که توسط گروهی از دیوارها احاطه شده است و همچنین شامل دو برج Hydrillec، ساعت و دروازه هادریان معروف به دروازه سه گانه است.
  • این مناره یک کلیسای بیزانس است، اما برای تبدیل شدن به یک مسجد بازسازی شد.
  • مسجد یفایف المناره، مناره تزئین شده، توسط سلجوقیان ساخته شده است و با کاشی های فیروزه ای و آبی تیره متمایز است . عثمان افندی، مسجد مراد پاشا و مسجد سنان افندی.

 

شهر یالووا در ترکیه را برای تعطیلات تابستانی انتخاب کنید

بهترین زمان برای سفر به ترکیه

زمان سفر به گرجستان و مناطق دیدنی این کشور

بهنام محمدی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا