پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبسرگرمیگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

شهر بدروم ترکیه را برای تعطیلات انتخاب کنید

شهر بدروم ترکیه

بدروم یک شهر ساحلی ترکیه است که در جنوب غربی ترکیه، در منطقه اژه ترکیه واقع شده است.

شهر بدروم ترکیه یکی از شهرهای کوچک است اما به دلیل زیبایی در سواحل، آب و هوای دلپذیر خود که علاوه بر تاریخ باستان، به تمام ماه ‌های سال ادامه دارد. گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می‌ کند.
بدروم شامل یک بندر دریایی است که آن را به جزایر اژه و دریای مدیترانه متصل می ‌کند. جایی که سفرهای دریایی شهر بدروم ترکیه از آنجا شروع می شود.

بدروم با خانه ‌های سفید و ساختمانهای از سنگ تراشیده شده در کوههای سبز خیره کننده متمایز است.
از جمله نام های داده شده به این شهر می‌ توان به شهر بدروم ترکیه (مروارید ترکیه) و همچنین عنوان (شهری که هرگز نمی ‌خوابد) اشاره کرد.
این به دلیل فروشگاههای ۲۴ ساعته آن است. آمار سال ۲۰۱۶ نشان داد که جمعیت شهر بدروم ترکیه به ۳۷۸۱۳ نفر رسیده است.

 

جغرافیای بدروم

جاذبه های گردشگری شهر بدروم ترکیه
شهر بدروم ترکیه یکی از شهرهای کوچک است اما به دلیل زیبایی در سواحل، آب و هوای دلپذیر خود که علاوه بر تاریخ باستان، به تمام ماه ‌های سال ادامه دارد. گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می‌ کند.

 

بدروم در ریویرای ترکیه واقع شده است. یعنی جنوب غربی ترکیه، به ویژه در ساحل جنوبی شبه جزیره بدروم، در ورودی خلیج گوکووا، که در دریای اژه واقع شده است.

بدروم در جزیره مقابل یونان کوس واقع شده است. شهر بدروم ترکیه در فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب ازمیر و ۹۰۰ کیلومتری استانبول پایتخت اقتصادی ترکیه قرار دارد.
از فرودگاه میلز که در شمال آن واقع شده است ۳۰ کیلومتر فاصله دارد که فرودگاه متصل کننده آن به سایر نقاط جهان است. مختصات شهر بین ۲ ° ۳۷ N طول و ۲۷۲۶ ° E عرض جغرافیایی گسترش می‌ یابد.

 

آب و هوا

شهر بدروم ترکیه از آب و هوای مدیترانه‌‌ای برخوردار است که تابستان های آن گرم و زمستان‌ های معتدل آن را پدید می آورد.

جولای گرم‌ ترین ماه سال است. که دمای آن به طور میانگین به ۲۸ درجه سانتیگراد می‌ رسد و خشک‌ ترین ماه نیز است.
باران نمی‌ بارد. سردترین ماه ژانویه است که میانگین دما به ۱۱. ۱ درجه سانتیگراد می‌ رسد و ژانویه شاهد بیشترین میزان بارندگی در سال است که ۱۸۷ میلی متر است.

 

اقتصاد بدروم

شهر بدروم ترکیه از ابتدای تاریخ شهر، با بهره گیری از موقعیت ساحلی و سواحل غنی خود، به عنوان منبع اصلی برای پیشرفت اقتصادی خود کاملاً به ماهیگیری و غوا صی وابسته بود.

در آغاز قرن بیستم، با پیشرفت عظیم ابزارهای ارتباطی، شهر بدروم ترکیه به شیوه گسترده ‌تری به جهانیان گشوده شد، که به شهرت بین المللی آن به دلیل زیبایی طبیعت و آب منجر شد و نتیجه این شد که تعداد زیادی از گردشگران برای لذت بردن از فضای جذاب و طبیعت شهر زیبا، به شهر هجوم آوردند. امروزه بخش گردشگری بر اساس زیبایی سواحل و محبوبیت محصولات چرمی‌‌ اش که در بازارها به فروش می‌ رسد و منبع درآمد خوبی برای شهر و فروشندگان آن محسوب می‌ شود، به یکی از مهمترین بخشهای اقتصادی وابسته تبدیل شده است.

بازار شهر بودروم ترکیه
بازار شهر بودروم ترکیه محل فروش لوازم سنتی و دست ساز

تاریخ بدروم

قدمت شهر بدروم به قرن سیزدهم قبل از میلاد مسیح برمی گردد.

شهر بدروم ترکیه
شهر بدروم ترکیه یکی از تاریخی ترین شهر ها

که این شهر به عنوان (هالیکارناسوس) شناخته می ‌شد و حاوی ویرانه ‌های زیادی با قدمت ۵۰۰۰ ساله است.
اولین تمدن در آن پادشاهی کاریا بود، همانطور که این شهر در اساطیر یونان باستان ذکر شده است.
جایی که هومر اشاره می‌ کند ساکنان شهر، که در آن زمان اهل کاریا بودند، به دفاع از شهر تاریخی تروا کمک کردند. شاید مشهورترین نکته در مورد این شهر این باشد که این شهر محل تولد مورخ (هرودوت) شناخته شده به عنوان پدر تاریخ است که در سال ۴۸۴ قبل از میلاد در این شهر متولد شد.
این شهر در قرن هفتم قبل از میلاد تحت اشغال Dorians قرار گرفت. سپس Carrians و Liligis در آن ساکن شدند. در قرن ششم قبل از میلاد، این شهر تحت حاکمیت پارسیان قرار گرفت که بر کل منطقه حاکم بود.

یکی از چهره‌ های مهمی که در این شهر ظهور کرد، جنگجوی آرتمیس بود که تلاش ‌های جنگی وی به حفظ منطقه و حفظ کنفدراسیون آسیا که در آن وجود داشت، کمک کرد و همچنین آرتمیس به خاطر موقعیت مستحکم خود مشهور بود.
به همین دلیل در سال ۴۸۰ قبل از میلاد در برابر رودس به عنوان فرمانده ناوگان دریایی درآمد.
در زمان سلطنت آرتمیس دوم، ملکه به احترام شوهرش، پادشاه مقبره، زیارتگاهی را به نام (آرامگاه مقبره) ساخت و ارتفاع مقبره به ۵۰ متر رسید که خیلی زود به یک بنای تاریخی بسیار معروف و یکی از عجایب جهان باستان تبدیل شد؛ اما در اثر زلزله تخریب شد.
این شهر در سال ۳۳۳ قبل از میلاد، زمانی که پایتخت پادشاهی کاریا بود، یک دوره طلایی زندگی کرد و این شهر به دلیل بندر، دریا و تجارت خود شهرت گسترده‌‌ای کسب کرد. اسکندر بزرگ در سال ۳۳۴ قبل از میلاد از آن بازدید کرد، آن را اشغال و سپس تخریب کرد.

در سال ۱۹۲ قبل از میلاد، این شهر تحت سلطه روم قرار گرفت و در سال ۳۹۵ پس از میلاد تحت سلطه بیزانسی ‌ها درآمد.
سپس در قرن چهاردهم توسط ترک‌ ها اداره می‌ شد. در سال ۱۴۰۲ میلادی، گروهی از پیروان سنت جان از اورشلیم به شهر آمدند، که در حال ساخت بیمارستان و مراقبت‌ های بهداشتی از مهاجران و پیروان مذهب کاتولیک بودند.
پس از ورود آنها به شهر بدروم ترکیه آنها آن را (مسی) نامیدند و شروع به جمع آوری سنگ هایی کردند که می‌ توانست از مقبره تخریب شده پادشاه مقبره استفاده شود. برای شروع ساخت قلعه در آغاز قرن چهاردهم.
وقتی کار ساخت آنها تمام شد، آنها قلعه را سنت پیتر قلعه نامیدند و این قلعه تنها مکانی بود که پیروان مسیحی جنگهای صلیبی را در منطقه اسکان می ‌داد.
امروز قلعه به موزه‌‌ای تاریخی تبدیل شده است. در سال ۱۵۲۲ م، شوالیه‌ها از مدینه خارج شدند تا تحت سلطه عثمانی قرار گیرند.

 

جهانگردی در بدروم

شهر بدروم گردشگران را از تمام مناطق جهان به خود جلب می‌کند، زیرا گردشگری یکی از ارکان اصلی بدروم است و از برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری بدروم که دارای قدمت بسیار طولانی است:

مقبره مزار: یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان است که توسط ملکه آرتمیس به یاد همسرش پادشاه ماسولوس در ۳۵۳ قبل از میلاد ساخته شده است. این حرم در اثر زلزله تخریب شد و بعداً از سنگهای آن برای ساختن قلعه استفاده شد.
دروازه مندوس: یکی از دو دروازه‌‌ای است که در گذشته به عنوان دروازه‌‌ای به شهر هالیکارناسوس مورد استفاده قرار می ‌گرفت و به دیوار شهر متصل بود.
این دروازه شامل سه برج بود، یکی از آنها ویران شد و دو برج نیز هنوز پابرجا هستند.
ساختمان این دو برج از سنگهای مربع شکل بسیار بزرگ تشکیل شده بود.

آمفی تئاتر شهر بدروم ترکیه: قدمت این آمفی تئاتر به قرن چهارم میلادی، به طور خاص دوران هلنیستی بر می گردد و شامل یک صحنه، مکانی برای ارکستر و صندلی‌ هایی برای مخاطبان با ظرفیت بیش از ۱۳۰۰۰ نفر است.
قلعه بدروم (قلعه سنت پیتر): قلعه‌‌ای تاریخی که توسط شوالیه‌های رودس در قرن پانزدهم میلادی با استفاده از بقایای سنگ و سنگ از بقعه مقبره ساخته شده است.
این قلعه در طول قرون گذشته برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. زیرا این زندان از بیمارستان و مکان مقدس بوده است. امروز این یک موزه تاریخی است.

بسیاری از جشنواره‌ های گردشگری، فرهنگی و هنری در شهر بدروم ترکیه برگزار می ‌شود. از جمله مهمترین آنها می‌ توان به مسابقات قایق‌ های چوبی سنتی اشاره کرد که هر ساله در اکتبر برگزار می‌ شود و جشنواره دوچرخه سواری که در ماه مه هر سال برگزار می ‌شود.
رویدادهای هنری متعددی نیز از جمله جشنواره بین المللی موسیقی Turgutreis که در ماه ژوئن برگزار می ‌شود، برگزار می‌ شود.
علاوه بر جشنواره‌ ها، بسیاری از بازارهای آزاد در روزهای هفته برگزار می ‌شود. ماهی‌ های تازه، میوه ‌ها و سبزیجات محلی و همچنین لباس، پارچه و صنایع دستی به نمایش گذاشته شده است.

زمان سفر به گرجستان و مناطق دیدنی این کشور

بهترین زمان سفر به آذربایجان و مناطق گردشگر پذیر این کشور

مشهور ترین جاذبه های گردشگری جهان، اسرار آمیز ترین و قدیمی ترین مکان های دنیا

موزه اسرار آمیز مصر و راز های پنهان آن

تعطیلات تابستانی شاد را با ۹ ایده بگزرانید

بهنام محمدی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − دوازده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا