طبیعت بکر روسیه یک جاذبه فوق العاده برای گردشگران

طبیعت بکر روسیه یکی از جاذبه های فوق العاده است اما به دلیل مشکلات و شرایط سیاسی برای بسیاری از مردم شناخته شده نیست
رودخانه ولگا در روسیه
رودخانه ولگا در روسیه

روسیه یکی از زیباترین کشورها از نظر طبیعت بکر روسیه در سراسر جهان است، اما به دلیل مشکلات و شرایط سیاسی که سال هاست آن را تجربه کرده است، برای بسیاری از مردم شناخته شده نیست و یکی از هفت عجایب طبیعی در آن وجود دارد. جهان، دریاچه بایکال، با توجه به رای بازدیدکنندگان و گردشگرانی که هر ساله از آن دیدن می کنند، در این مطلب به برشمردن برخی از ویژگی های معروف طبیعت در آن می پردازیم.

طبیعت در روسیه

کوه البروس

کوه البروس طبیعت بکر روسیه
کوه البروس طبیعت بکر روسیه

این آتشفشان خاموش در روسیه یکی از اعضای طبیعت بکر روسیه و بخشی از رشته کوه قفقاز است که نزدیک به مرز گرجستان قرار دارد.

اگرچه برخی از مردم مرز بین آسیا و اروپا را زیر سوال می برند، اکثریت قریب به اتفاق مقامات ایالتی گزارش می دهند که البروس در اروپا واقع شده است.این کوه حدود ۴۰ مایل (۶۵ کیلومتر) از شهر کیسلوودسک فاصله دارد و قله آن در تمام سال پوشیده از یخ است. گرد کوه البروس در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۴ به عنوان یکی از عجایب هفتگانه طبیعی روسیه معرفی شد.

دریاچه بایکال

طبیعت بکر روسیه دریاچه بایکال
طبیعت بکر روسیه دریاچه بایکال

دریاچه ای در طبیعت بکر روسیه واقع در ناحیه جنوبی سیبری روسیه که یک دریاچه شکافی است که در نتیجه دگرگونی های اشتباه ایجاد شده است.این دریاچه ها اغلب عمیق هستند و توسط کوه های بلند احاطه شده اند. دریاچه بایکال عمیق ترین دریاچه جهان و دارای بزرگترین سطح آب است و آب شیرین آن قابل شرب است.

دره چشمه های آب گرم

این دره پر از چشمه‌های آب گرم در طبیعت بکر روسیه است که در شرق روسیه قرار دارد و با وجود اینکه بخش زیادی از این چشمه‌ها بر اثر رانش گل و لای از بین رفته‌اند، همچنان دومین دره بزرگ جهان محسوب می‌شود، زیرا هنوز چند چشمه فعال وجود دارد. دور . این مناطق توسط تپه ها و کوه ها با منظره ای زیبا احاطه شده اند که آن ها را در کانون توجه و بازدیدکنندگان از سراسر جهان قرار داده است.

کلیوچفسایا سوبکا

این آتشفشان چینه شناسی واقع در شبه جزیره کامچاتکا است و مربوط به زنجیره آتشفشان کامچاتکا است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و بلندترین آتشفشان فعال در اوراسیا محسوب می شود.

ولگا رودخانه ای در طبیعت بکر روسیه

رودخانه ولگا در روسیه
رودخانه ولگا در روسیه

رودخانه ای است که در روسیه واقع شده و متعلق به حوضه ای بسته از دریای خزر است و سرچشمه آن از تپه های والدای شروع می شود و از روسیه پر پیچ و خم می شود تا به دریای خزر می ریزد. این رودخانه برای روسیه اهمیت فرهنگی دارد و در ادبیات و داستان های عامیانه اغلب از آن به عنوان ولگا یاد می شود و طولانی ترین رودخانه اروپا به حساب می آید.

پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند