پیارنددانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

طولانی ترین ساحل جهان کدام است؟ و تاثیر آن بر اقتصاد منطقه و جهان چیست؟

ساحل کانادا طولانی ترین ساحل جهان است

ساحل کانادا را به عنوان طولانی ترین ساحل جهان طبقه بندی می کنند، این ساحل با طول تقریبی تقریبی ۲۴۴،۷۸۲.۱ کیلومتر، همانطور که ایالت کانادا دومین کشور بزرگ از نظر مساحت است، شامل ده استان و سه سرزمین، همچنین سواحل کانادا را در اقیانوس آرام گسترش می دهد، اقیانوس اطلس به شرق، اقیانوس منجمد شمالی، و بیشتر استانها و سرزمین های کانادا سواحل خاص خود را دارند، به استثنای آلبرتا و ساسکاچوان.

ساحل کانادا

منطقه ساحلی در کانادا یکی از بهترین مناطق کشور محسوب می شود، تعداد زیادی از مردم در آن زندگی می کنند و این منطقه با زیرساخت های خوب، محیط های بی نظیر ساحلی، زیستگاه های بیولوژیکی مشخص و جریان تجاری گسترده از طریق بنادر کانادا مشخص می شود.
در سواحل اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از مواد زمین شناسی تشکیل شده است. سواحل کانادا به عنوان یکی از طولانی ترین ساحل جهان از شن، شن و ماسه و گل ساخته شده است و خاک سواحل شمالی کانادا به طور دائمی منجمد می شود و منطقه ساحلی کانادا دارای حساسیت متفاوت به آب و هوا، علاوه بر حساس بودن به تغییرات آب و هوا.

اطلاعات در سواحل کانادا

طولانی ترین ساحل جهان
طولانی ترین ساحل جهان در کانادا

سواحل کانادا را می توان با اطلاعات زیر شناسایی کرد:

  • ده استان کانادا خط ساحلی خود را دارند و طولانی ترین ساحل جهان در میان استان نیوفاندلند و لابرادور است، زیرا طول این ساحل تقریبا ۲۸۹۶۸.۳ کیلومتر است، در حالی که کوتاهترین ساحل در استان یوکان است، با طول تقریبی ۳۴۲.۷ کیلومتر قرار می گیرد.
  • فقط حدود ۷ میلیون نفر از جمعیت کانادا در مناطق ساحلی یا نزدیک آنها زندگی می کنند.
  • دولت کانادا پنج بخش از کل سواحل کانادا را به عنوان مناطق تعیین شده برای مدیریت اقیانوسهای بزرگ اعلام کرد، زیرا دولت از این بخشها به عنوان اکوسیستم طبیعی برای حفاظت، مدیریت و برنامه ریزی محافظت می کند. این مناطق شامل سواحل شمال اقیانوس آرام، خلیج پلاسینتا است.، ریوی راکی ​​شرقی، دریای بوفورت و خلیج سنت لارنس.
  • سهم مجمع الجزایر قطب شمال کانادا، متشکل از ۳۶۵۶۳ جزیره، در اختیار کانادا از طولانی ترین ساحل جهان است.

تأثیرات تغییرات اقلیمی طولانی ترین ساحل جهان بر کانادا

مناطق ساحلی کانادا به عنوان یکی از آسیب پذیرترین مناطق جهان در برابر تغییرات آب و هوایی جهانی طبقه بندی می شوند. زیرا محققان بر این باورند که تنوع این خط ساحلی باعث آسیب پذیری آن می شود.
این احتمال وجود دارد که سطح بالای آب اقیانوس روی دو طرف تأثیر بگذارد سواحل کانادا به عنوان طولانی ترین ساحل جهان بیشترین از صخره های سنگی، تغییرات آب و هوایی جهانی بر روی یخ دریا در اطراف سواحل کانادا تأثیر خواهد گذاشت.
این منطقه توانایی حمل و نقل کانادا را در مناطق ساحلی تضعیف می کند و افزایش همزمان دما با تغییرات آب و هوایی جهانی باعث کاهش یخ دریا می شود، که به معنی کاهش مقدار یخ، در نتیجه باز شدن اقیانوس و افزایش ظرفیت آن برای ناوبری توسط کشتی های بزرگ برای مدت زمان بیشتر است .

 


منابع:

  1. “The Longest Coastline in the World”www.infoplease.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  2.  Oishimaya Sen Nag (18-6-2018), “Countries With The Longest Coastline”، www.worldatlas.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  3.  “Coastlines”www.nrcan.gc.ca,۱۵-۱۲-۲۰۱۷، Retrieved 23-5-2019. Edited.
  4.  Amber Pariona (30-10-2017), “The Coastline Of Canada, The Longest In The World”، www.worldatlas.com, Retrieved 23-5-2019. Edited.
  5.  “CANADA”www.cia.gov,۱۴-۵-۲۰۱۹، Retrieved 23-5-2019. Edited.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا