عوارض سفید کردن دندان چیست؟

شناخت عوارض سفيد كردن دندان می تواند در پیشگیری از مشکلات مختلفی که می تواند برای فرد رخ دهد پیشگیری کند.
شناخت عوارض سفيد كردن دندان
شناخت عوارض سفيد كردن دندان می تواند در پیشگیری از مشکلات مختلفی که می تواند برای فرد رخ دهد پیشگیری کند.

شناخت عوارض سفید کردن دندان می تواند در پیشگیری از مشکلات مختلفی که می تواند برای فرد رخ دهد بسیار موثر باشد. هر چند امروزه استفاده از روش های گوناگونی مانند سفید کردن دندان به واسطه استفاده از مواد شیمیایی و دستگاه های مخصوص بسیار رواج پبدا کرده است. اما ما در این مقاله به بررسی دقیق تر فواید و عوارض آن می پردازیم.

حساسیت دندان یکی از عوارض سفید کردن دندان 

سفید کردن دندان برای از بین بردن رنگدانه روی دندان انجام می شود. که معمولاً در اثر سیگار کشیدن، نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار، استفاده از برخی داروها و افزایش سن ایجاد می شود. این فرآیند با استفاده از مواد شیمیایی مانند پراکسید هیدروژن، پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید و … رخ می دهد.

 فرآیند سفید کردن دندان ممکن است با تعدادی از عوارض سفید کردن دندان مانند حساسیت دندان همراه باشد. این یکی از علائم موقتی است که در اثر سفید کردن دندان ایجاد می شود. این به دلیل نفوذ پراکسید مورد استفاده در فرآیند سفید کردن دندان به لایه مینا و دسترسی آن به لایه نرم لایه عاج است. که باعث تحریک عصب دندان می شود. استفاده بیش از حد از سفید کننده های دندان ممکن است منجر به آسیب به لایه مینای دندان، لثه ها شود.

سفید کردن دندان
عوارض سفید کردن دندان چیست؟

تحریک لثه یکی از عوارض سفید کردن دندان

تحریک لثه یک عارضه جانبی موقتی است که ممکن است همراه با فرآیند سفید کردن دندان ها نیز باشد. زیرا تماس با مواد مورد استفاده برای بلیچینگ ممکن است باعث تحریک لثه ها شود.  بنابراین قبل از استفاده از مواد سفید کننده دندان حتما با پزشک مشورت کنید و روش صحیح را دنبال کنید. از آن استفاده کنید و مطمئن شوید که برای شرایط دندانی فرد مناسب است.

شناخت عوارض سفید کردن دندان
شناخت عوارض سفید کردن دندان می تواند در پیشگیری از مشکلات مختلفی که می تواند برای فرد رخ دهد پیشگیری کند.

 

 

 نتیجه بلیچینگ دندان

معمولاً برای به دست آوردن دندان‌های سفید کرمی، دندان‌ها را سفید می‌کنند، اما گاهی اوقات ممکن است نتیجه مطلوب حاصل نشود و این ممکن است به دلیل عمق لایه رنگدانه‌ای در دندان‌ها و یا ابتلا به رنگدانه‌های شدید باشد. از طرف دیگر سفید کردن دندان ممکن است منجر به دندان‌های مکرر شود که منجر به ظاهر شدن دندان‌ها به رنگ خاکستری یا شفاف شدن دندان‌ها می‌شود و شایان ذکر است که انجام فرآیند سفید کردن دندان برای افرادی که دندان‌هایشان دارای کراست، روکش است، امکان‌پذیر نیست . پرکردگی ها یا روکش ها، بنابراین قبل از انجام فرآیند سفید کردن دندان حتما با پزشک مشورت کنید.

 

 

منابع
↑ “Whitening: 5 Things to Know About Getting a Brighter Smile”, www.mouthhealthy.org, Retrieved 18-5-2019. . ↑ Natalie Silver (5-6-2018), “Teeth Whitening Options and Safety”، www.healthline.com, Retrieved 24-6-2019. . ↑ Shawn Watson (13-11-2018), “Possible Side Effects of Tooth Whitening”، www.verywellhealth.com, Retrieved 18-5-2019. .

 همچنین بخوانید:

مرتب کردن کمد لباس به همراه روش های بنیادی و ساده
بوی بد دهان را به راحتی و با استفاده از این روش ها از بین ببرید
بهداشت شخصی چیست، چگونه می توان با رعایت کردن آن یک زندگی بهتر داشت
شفق قطبی و پنج افسانه عجیب در مورد آن
تمیز کردن اتو بخار با ترفند های ساده در خانه
عارف قهرمانزاده
کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی