فواید برگ و روغن اکالیپتوس

اکالیپتوس و روغن استخراج شده از برگ های آن در طب سنتی استفاده می شود. با بررسی فواید برگ اکالیپتوس می توان به زمینه های کاربرد آن پی برد.
فواید برگ و روغن اکالیپتوس
فواید برگ و روغن اکالیپتوس

برگ اکالیپتوس و روغن استخراج شده از برگ های آن در طب سنتی استفاده می شود. با بررسی فواید برگ اکالیپتوس می توان به زمینه های کاربرد این محصول در زندگی عادی پی برد.

ضد میکروبی

فواید برگ و روغن اکالیپتوس
برگ اکالیپتوس

برگ اکالیپتوس و روغن استخراج شده از برگ های آن در طب سنتی استفاده می شود. در اواخر قرن نوزدهم در بسیاری از بیمارستان های انگلستان برای تمیز کردن کاتترهای ادراری به دلیل خواص ضد میکروبی آن استفاده شد و تحقیقات هنوز برای راهبردهای جدید در حال انجام است. از بین بردن انواع عفونت ها و آسیب ها علاوه بر خواص ضد باکتریایی که باعث بیماری های تنفسی می شود.

فواید برگ و روغن اکالیپتوس برای تقویت سیستم ایمنی

فواید برگ و روغن اکالیپتوس به تحریک سیستم ایمنی کمک می کند. در حالی که برخی از مطالعات انجام شده بر روی موش های آزمایشگاهی نشان داد که روغن برگ اکالیپتوس در حمایت از پاسخ فاگوسیتیک سیستم ایمنی در برابر عوامل بیماری زا تأثیر دارد و فاگوسیتوز فرآیندی است که در آن سیستم ایمنی موجودات خارجی را در بدن از بین می برد.

کاهش درد مفاصل

مطالعات نشان داده اند که روغن برگ اکالیپتوس به تسکین درد مفاصل کمک می کند. از آنجایی که اکثر کرم ها و پمادهای مورد استفاده برای تسکین دردهای ناشی از آرتروز و روماتیسم مفصلی حاوی روغن اکالیپتوس هستند، علاوه بر استفاده از آن در کاهش کمردرد و افرادی که از آسیب های مفصلی و عضلانی بهبود می یابند. استفاده می شود و شایان ذکر است که قبل از استفاده از آن باید با پزشک خود مشورت کنید.

پیشگیری از آسم

فواید برگ و روغن اکالیپتوس
فواید برگ و روغن اکالیپتوس

برگهای اکالیپتوس حاوی اکالیپتول هستند. این یک ماده شیمیایی است که به وفور در فواید برگ و روغن اکالیپتوس یافت می شود و به حل شدن غشاهای مخاطی در بیماران مبتلا به آسم کمک می کند و همچنین ممکن است در کاهش دوز داروهای استروئیدی مصرف شده در بیماران مبتلا به آسم شدید نقش داشته باشد.

فواید برگ و روغن اکالیپتوس برای مراقبت از پوست

از فواید برگ و روغن اکالیپتوس در طب سنتی برای درمان ناراحتی های پوستی استفاده می شده است. از جمله درماتیت، گال و سوختگی به دلیل اثر ضد باکتریایی که دارند و از روغن برگ اکالیپتوس برای ضدعفونی و استریل کردن زخم ها استفاده می شود. اکالیپتوس یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از درمان های مورد استفاده برای مشکلات پوستی است.

 

منابع
^ أ ب Joseph Nordqvist (05-01-2018), “The health benefits of eucalyptus”، www.medicalnewstoday.com, Retrieved 15-05-2019. Edited. ↑ Natalie Butler (13-12-2016), “9 Unexpected Benefits of Eucalyptus Oil”، www.healthline.com, Retrieved 15-05-2019. Edited. ↑ “EUCALYPTUS”, www.webmd.com, Retrieved 15-05-2019. Edited. ↑ Ashley Miller, “What Are the Benefits of Eucalyptus Leaves?”، www.livestrong.com, Retrieved 15-05-2019. Edited.
پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند