آشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگری

قدیمی ترین شهر مراکش کجاست و چه ویژگی هایی دارد

شهر فاس

شهر فاس قدیمی ترین شهر مراکش از چهار شهر شاهنشاهی مراکش است، شهر فاس در شمال مراکش واقع شده است و این شهر مرکز تجارت و صنایع دستی بی نظیر سنتی از جمله چرم سازی و سفالگری است؛ گردشگری مهمترین صنعت آن است و ستون اقتصادی این شهر، زیرا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در ۱۹۸۱ م.

مروری تاریخی بر فاس

قدیمی ترین شهر مراکش
شهر فاس قدیمی ترین شهر مراکش

شهر فاس قدیمی ترین شهر مراکش، بسیاری از بناهای باستان شناسی را که بقایای پایتخت هستند، حفظ می کند، شهری که توسط ادریسیدها بین دوره ۷۸۹ میلادی – ۸۰۸ میلادی تأسیس شد، شهر اصلی شامل دو محله استحکامات بزرگ بود که توسط دره فاز جدا شده بودند و شهر باستانی فاس آل بالی از ابتدای قرن دوازدهم تا قرن سیزدهم تحت سلطه آلمحادان به اندازه کنونی رشد کرد و سپس شهر جدید فاس در سال ۱۲۷۶ میلادی در غرب شهر قدیمی تأسیس شد، که شامل کاخ سلطنتی، ستاد ارتش، استحکامات و مناطق مسکونی بود و شامل تعداد زیادی از بناهای مذهبی، مدنی و نظامی است که جامعه ای چند فرهنگی را ایجاد کرده است.

مهمترین مناطق توریستی در فاس

شهر فاس شامل مناطق گردشگری بسیاری است که گردشگران را از مناطق مختلف جهان به خود جذب می کند و از جمله این مناطق موارد زیر است:

  • Shawara Tanning House: فاس به دلیل صنعت چرم مشهور است، زیرا روش های تولید چرم از قرون وسطی تغییر کمی داشته است.
  • مسجد القراویین: مسجد القراویین در داخل شهر قدیم واقع شده است و این دومین مسجد بزرگ کشور است. همچنین نام آن با دانشگاهی مرتبط است که آغاز فعالیت آن به اواسط قرن نهم برمی گردد.
  • مدرسه Bouanania: این یک دانشکده اسلامی اسلامی است که در زمان حکومت مارین ها ساخته شده است و یکی از بهترین نمونه های معماری Marinid در مراکش است و علیرغم طراحی نسبتاً ساده دانشکده، اما تزئینات، منبت کاری دقیق و چوب و موزاییک های خیره کننده اسلامی در همه جای کشور پخش شده اند.

همچنین بخوانید:

زیباترین مکان های توریستی در جده
زیباترین دریاچه های اتریش
زیباترین مکانهای طنجه مراکش
زیباترین گل های رز طبیعی که دارای ظاهر و عطری متفاوت هستند
اولین موزه در جهان موزه اشمولین

 

منابع:

  1. Fès”www.britannica.com, Retrieved 21-5-2019. Edited.
  2. Medina of Fez”www.whc.unesco.org, Retrieved 22-5-2019. Edited.
  3. ANOUK ZIJLMA (2-8-2019), Fez Travel Guide”، www.tripsavvy.com, Retrieved 22-5-2019. Edited.

مهناز اشراقی

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا