پیارنددانستنی های جالبگردشگری

قدیمی ترین پول تاریخ چیست

سکه شیر لیدیان

سکه شیر لیدیان قدیمی ترین پول تاریخ و اولین سکه ضرب شده تاریخ به حساب می آید، در حالی که برخی از محققان ذکر می کنند که اولین سکه ضرب شده در جزیره Aegina یونان بود و سکه شیر لیدیان تا زمان مرگ پادشاه استفاده می شد؛ پسرش کرزوس آن را متوقف کرد و یک سکه باینری جایگزین آن کرد، سکه ای که امروزه همچنان مورد استفاده است.

شکل واحد پول لیدیا قدیمی ترین پول تاریخ

قدیمی ترین پول تاریخ
قدیمی ترین پول تاریخ 

پول لیدی قدیمی ترین پول تاریخ، به خاطر نقاشی های حکاکی شده ساخته شده از اشکال هندسی ساده معروف بود که در مرکز آن سر شیر قرار دارد که دندان هایش را نشان می دهد گویی خروشان است و چشمانش به شکلی خوفناک کشیده شده است که نشان دهنده قدرت، اقتدار، کنترل و محافظت و شیر تجسم خورشید در نظر گرفته شد. خورشید بالای سر شیر. زیرا آنها در آن زمان معتقد بودند که شیرها می توانند مستقیماً به خورشید نگاه کنند.

ارزش واحد پول لیدیا

ارزش یک قطعه از پول لیدیان برای هر نفر یک ماه حقوق بود و معادل خرید یازده گوسفند بود.
واحد پول لیدیا از الکتروم ساخته شد که مخلوطی از طلا و نقره است و این سکه ها ضرب شد. برای اهداف معاملات تجاری است و به عنوان اولین و یکی از ادغام ارزهای صنعت طلا و نقره با هم هستند.

اطلاعات در مورد منطقه لیدیا سرزمین قدیمی ترین پول تاریخ

لیدیا به نام اولین حاکم خود، که پادشاه لیدوس است، منطقه ای واقع در آسیای صغیر، که اکنون به آناتولی معروف است، نامگذاری شد و یک منطقه فعال تجاری است، که به دلیل زمین های حاصلخیز، منابع طبیعی و فراوانی شهرت دارد. از معادن نقره و طلا در رودخانه پاکتولوس، این منطقه به دلیل صنعت لوکس بودن پارچه و برنزه سازی چرم نیز مشهور بود و ساکنان این منطقه زبان خاصی داشتند که با آنها با ریشه های هند و اروپا ارتباط برقرار می کردند و الفبایی مشابه با زبان یونانی، و تا قرن اول پیش از میلاد با مطالعه و رمزگشایی آنچه از کتیبه های تاریخی در منطقه موجود است، مورد استفاده قرار می گرفت.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا