پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

مانیل پایتخت فیلیپین کجاست؟

مانیل پایتخت فیلیپین است و مرکز فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در آن است. این شهر در جزیره لوزون واقع شده است و در امتداد ساحل شرقی خلیج مانیل در دهانه خلیج مانیل قرار دارد. رودخانه پاسیگ از گیاه نلاد، درختچه ای گلدار است که در باتلاق ها زندگی می کند و در کناره های رودخانه به وفور رشد کرده است. شایان ذکر است که شهر، شهرها و شهرداری های آن در سال ۱۹۷۵ پس از میلاد ادغام شدند تا به عنوان منطقه اداری با فرمان رئیس جمهور به صورت یکپارچه عمل کنند. 

جمعیت مانیل

جمعیت شهر مانیل پایتخت فیلیپین در آمار سال ۲۰۱۹ حدود ۱۳۶۹۸۸۸۹ میلیون نفر است که تراکم جمعیت آن حدود ۴۲۸۵۷ نفر در کیلومتر مربع است و پیش بینی می شود در سال های آینده تعداد آنها افزایش یابد و مانیل دومین کشور بزرگ باشد. شهری در فیلیپین و پرجمعیت ترین شهر جهان، تاگالوها ساکنان اصلی این شهر بودند، به علاوه گروه های قومی بومی که در سال های مهاجرت به این شهر نقل مکان کردند، از جمله پیکولانوس ها، ویسایان ها، ایلوکانوس ها، کاپاپانگان ها. این شهر همچنین شامل تعداد زیادی آمریکایی، اسپانیایی و کره ای است، زیرا یکی از متنوع ترین شهرهای جهان در نژادها است. 

اقتصاد

مانیل پایتخت فیلیپین مرکز بزرگ‌ترین منطقه شهری فیلیپین است و شامل تعدادی بنادر وسیع و باشکوه، علاوه بر فرودگاه بین‌المللی، ایستگاه راه‌آهن و بزرگراه‌های بزرگ است. این مرکز تولید فیلیپین است که محصولات زیادی در آن تولید می‌شود. مانند فلزات بزرگ، مونتاژ اتومبیل، منسوجات و پوشاک، علاوه بر مواد غذایی، سیگار، ابزار توالت، داروها و سایر محصولات شیمیایی که تمام فعالیت های اقتصادی و صنعتی در آنها متمرکز است.

 

مهم ترین جاذبه های گردشگری مانیل پایتخت فیلیپین

مانیل پایتخت فیلیپین

مانیل فیلیپین

مانیل پایتخت فیلیپین شامل جاذبه های باستانی و توریستی بسیاری است که منبع جاذبه های گردشگری محسوب می شود که مهمترین آنها عبارتند از: 

  • فورت سانتیاگو
  • کلیسای سنت آگوستین.
  • موزه هنر پینتو
  • متروپولیتن مانیل
  • آیالا
  • ملی مردم فیلیپینی
  • مقبره ریزال.
  • بنای یادبود ریزال.

پویا رادفر

مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + ده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا