آشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگریمقاله های گردشگری

معرفی بولونیا در امیلیا رومانیا

شهر کوچک اروپایی بولونیا در امیلیا رومانیا ایتالیا واقع شده است و پایتخت اداری آن علاوه بر اینکه یک مرکز مهم اقتصادی و تجاری در منطقه است، به شمار می رود. این منطقه شامل بسیاری از کارخانه های پیشرفته است که به تولید موتورهای الکتریکی، ماشین آلات کشاورزی، مواد شیمیایی و تجهیزات راه آهن اختصاص داده شده اند. بولونیا همچنین یک مرکز حمل و نقل مهم است. این منطقه شامل شبکه ای از جاده ها و راه آهن است که مناطق شمالی، مرکزی و جنوبی جمهوری ایتالیا را به هم متصل می کند.

شهر بولونیا در امیلیا رومانیا

شهر بولونیا در جمهوری اروپایی ایتالیا، به ویژه در گوشه مرکزی منطقه امیلیا رومانیا، در ناحیه پای رشته کوه آپنین، در بخش های مرزی منطقه بلین و به طور خاص در منطقه واقع شده است. منطقه ای که رودخانه های ساوینا و رینو به هم می رسند، خارج از زهکشی حوضه رودخانه، رودخانه پو و شهر در مرزهای آن در فلاتی قرار دارد که ارتفاع آن از سطح دریا به هفتاد و یک متر می رسد. در مورد جنبه نجومی، بولونیا در طول جغرافیایی (۱۱.۳۴) و عرض جغرافیایی (۴۴.۴۹) قرار دارد. لازم به ذکر است که بزرگترین شهر منطقه است. جمعیت آن ۳۶۶۱۳۳ نفر است. 

مهم ترین مکان های دیدنی شهر بولونیا

معرفی بولونیا در امیلیا رومانیا
معرفی بولونیا در امیلیا رومانیا

شهر بولونیا ایتالیا شامل مکان ها و جاذبه های شگفت انگیز بسیاری است که در زیر به مهم ترین آنها اشاره می شود:

  • کلیسای سانتو استفانو: این کلیسا یک کلیسای تاریخی قدیمی است که با معماری شگفت‌ انگیز و ترکیب شگفت‌انگیز سبک‌های معماری که به دوره‌های مختلف تاریخی بازمی‌گردد، مشخص می‌شود.
  • کلیسای سن پترونیو: کلیسای جامع گوتیکی در بولونیا در امیلیا رومانیا که ساخت آن در سال هزار و سیصد و نود آغاز شد و هنوز هم ساخت آن ادامه دارد و مشخصه آن بزرگی بسیار زیاد است که آن را به ششمین کلیسای بزرگ اروپا تبدیل کرده است.
  • Museo della Storia di Bologna: این موزه مجموعه ها و آثار بسیاری را در خود جای داده است که تاریخ طلایی شهر بولونیا را بیان می کند.
  • برج‌های کج بولونیا: دو برج باستانی هستند که در دوره بین (۱۱۰۹ تا ۱۱۱۹ میلادی) ساخته شده‌اند و به فاصله ۲/۲ متر از حالت مستقیم خود متمایل می‌شوند و نمادی از شهر بولونیا محسوب می‌شوند.
  • کاخ Comunale: از سال یکهزار و سیصد و سی و شش، مقر اصلی شورای شهر بولونیا بوده است.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا