معرفی سن خوزه پایتخت کاستاریکا

سن خوزه پایتخت و بزرگترین شهر کاستاریکا است و در قرن نوزدهم به یکی از شهرهای مهم در تولید قهوه تبدیل شد. بخصوص پس از سال 1950میلادی.
سن خوزه پایتخت کاستاریکا
سن خوزه پایتخت کاستاریکا

سن خوزه (اسپانیایی: San José) پایتخت و بزرگترین شهر کاستاریکا است و در دهه چهل قرن نوزدهم به یکی از شهرهای مهم در تولید قهوه تبدیل شد. بخصوص پس از سال ۱۹۵۰ تأسیسات صنعتی زیادی در آنجا وجود داشت.

جمعیت سن خوزه

سن خوزه یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ایالت کاستاریکا با جمعیتی در حدود ۳۳۳۲۸۸ نفر در سال ۲۰۱۵ و مساحتی در حدود ۴۴.۲ کیلومتر مربع است.برای جلسات کنگره ملی در کاستاریکا و مکانی برای جذب نیروی کار، علاوه بر اینکه یکی از مناطق امن مورد تردد گردشگران است که در آن موزه، تئاتر، فضاهای سبز وسیع و مکان های تفریحی، تجاری و بازاریابی وجود دارد.

حقایقی در مورد سن خوزه پایتخت کاستاریکا

سن خوزه پایتخت کاستاریکا
سن خوزه کاستاریکا

سن خوزه با چندین موضوع متمایز می شود، از جمله موارد زیر

  • آموزش در سن خوزه به دلیل کیفیت و استانداردهای بالا متمایز است، زیرا دانشگاه های آن از نظر سطح تحصیلات بالاتر نسبت به سایر دانشگاه های آمریکای مرکزی شناخته می شوند، علاوه بر این که شامل پنجاه دانشگاه خصوصی است.
  • تئاتر ملی کاستاریکا، کلیسای متروپولیتن، بازار ملی و ساختمان Correos de Costa Rica از جمله دیدنی‌های پایتخت، سن خوزه هستند.
  • سن خوزه پایتخت کاستاریکا از نظر هزینه زندگی در رتبه ۹۴ جهان قرار دارد، زیرا در بین ۱۱۰ شهر که هزینه زندگی بسیار بالایی دارند، قرار گرفته است.
  • تراکم جمعیت بالا سرمایه اصلی این شهر است، با تراکم جمعیت به طور متوسط حدود ۹۵ در هر کیلومتر مربع در مقایسه با تراکم جمعیت کل مرکزی امریکا است.
  • سن خوزه یک مکان استراتژیک برای حمل و نقل در نظر گرفته می شود، زیرا در بزرگراه هایی قرار دارد که سواحل اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس را به هم متصل می کند.
  • سن خوزه دارای برخی ساختمان‌های تاریخی است و در مرکز شهر چندین میدان مجزا وجود دارد که در آن سنت‌های دموکراتیک، فرهنگی و اجتماعی جشن گرفته می‌شود، همچنین بسیاری از صنایع طلا و بسیاری از مراکز فرهنگی در این شهر واقع شده اند.

پویا رادفر
مترجم، نویسنده و مدیر در مجموعه پیارند