آتار باستانیآشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

معرفی کامل شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی، به همراه جاذبه های گردشگری

سایت لوکزامبورگ

شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی در شمال غربی اروپا واقع شده است، دوک بزرگ لوکزامبورگ نامیده می شود و یکی از کوچکترین کشورهای جهان است. مهمترین اطلاعات در مورد این کشور به شرح زیر است:

نام رسمی کشور
ایالت لوکزامبورگ / دوک بزرگ لوکزامبورگ
سرمایه، پایتخت
لوکزامبورگ
قاره
اروپا
خط کش
دوک بزرگ هنری
جمعیت
۳۴۴،۱۰۰ هزار نفر
زبان
زبان لوکزامبورگی ، زبان آلمانی و زبان فرانسوی
دین
مسیحیت (کاتولیک ها ، پروتستان ها) ، یهودیت ، اسلام
رژیم
کشوری با سلطنت مشروطه
تاریخ استقلال
۹ ژوئن ۱۸۱۵ م
پایه
۱۸۳۹ م
آب و هوا
آب و هوای معتدل با میزان بارندگی زیاد

پایتخت لوکزامبورگ

پایتخت ایالت شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی شهر لوکزامبورگ است و یکی از شهرهای حیاتی است که باعث جذب گردشگر و جهانگردان می شود. از آنجا که شامل مکانهای زیادی است که دیگران را به دیدن و لذت بردن می کشاند. به ویژه اینکه دارای موزه ها و تئاترهای زیادی است و زبان برای کسانی که مایل به بازدید هستند. علاوه بر سه زبان رسمی کشور شهر (لوکزامبورگ ، فرانسوی و آلمانی) ، بازدیدکنندگان می توانند از زبان انگلیسی یا پرتغالی یا ایتالیایی استفاده کنند. این شهر همچنین دارای فضاهای سبز فراوان ، جنگل های متمایز و اماکن باستانی است.

مهمترین ویژگی شهر لوکزامبورگ قسمت شمالی آن است، زیرا منطقه ای تاریخی است، جایی که در فلات سنگی بزرگی به نام “فلات کرچبرگ” واقع شده است. که دره ها و رودخانه ها را احاطه کرده است. در طرف دیگر آن یک دره ای به نام دره نفت و این منطقه مقر اصلی شده است برای بسیاری از موسسات اروپایی با ماهیت مالی و فرهنگی، شهر لوکزامبورگ در واقع یکی از کوچکترین پایتخت های اروپایی است، اما شهری با استانداردهای بین المللی ، با جمعیت (۱۲۴،۰۰۰) هزار نفر ، خارجیانی که در آن زندگی می کنند (۷۰)) از کل جمعیت را تشکیل می دهند.  بنابراین یک شهر چند قومی و چند فرقه ای با تقریبا ۱۷۰ ملیت است.

شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی
شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی

ویژگی های جغرافیایی شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی

شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی در شمال غربی قاره اروپا، مرز توسط به جنوب فرانسه، بلژیک در شمال غرب واقع شده و آلمان به شمال شرق آن یکی از کوچکترین کشورهای جهان از نظر مساحت جغرافیایی، است. با مساحت (۲.۵۸۲) متر مربع. از شمال به جنوب تقریباً (۸۲) کیلومتر امتداد دارد. در حالی که از شرق به غرب تقریباً (۸۲) کیلومتر امتداد دارد. شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی دارای طبیعت جغرافیایی متنوعی است، از جمله دشتها، جنگلها، دریاچه ها و همچنین رودخانه ها، بسیاری از جنگل ها و پارک های طبیعی با چشم اندازهای زیبا.

لازم به ذکر است که لوکزامبورگ دارای مرز مشترکی با بلژیک در منطقه شمال غربی (۱۴۸) کیلومتری است و مرزهای آن با آلمان در شرق (۱۳۵) کیلومتر و در جنوب با فرانسه (۷۳) کیلومتر است ، که منجر به برخی از به عنوان سومین کشور مرزی و اکثر شهرها و روستاهای آن تنها ۳۰ کیلومتر با مرز فاصله دارند.

جمعیت شناسی لوکزامبورگ

در مورد ماهیت جمعیت ایالت لوکزامبورگ ، طبق برآوردهای سال ۲۰۲۰ ، جمعیت آن (۶۳۳،۱۰۰) هزار نفر است و انتظار می رود جمعیت آن در سال ۲۰۳۰ (۷۶۳،۰۰۰) برسد ، مهمترین ویژگی این جمعیتها تنوع آنها است. نیمی از مردم تابعیت لوکزامبورگ ندارند. یعنی ، آنها خارجی هستند ، زیرا جمعیت ترکیبی یا مخلوطی از فرهنگها و زبانها است که ویژگیهای شهرهای جهانی را به آنها می دهد.

علاوه بر کسانی که به طور دائم زندگی می کنند ، تقریباً (۱۸۵۰۰۰) هزار کارمند از کشورهای همسایه مانند: آلمان ، بلژیک و فرانسه برای کار به آنجا می آیند. زیرا آنها به حمایت و پیشرفت مستمر اقتصاد کشور کمک می کنند. لازم به ذکر است که نیمی از جمعیت کشور زنان هستند و میانگین سنی نوزادان (۸۰) سال برای مردان و (۸۴.۵) برای زنان است.

شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی
شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی

زبانها در شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی

زبانهای زیادی در لوکزامبورگ استفاده می شود ، اما زبانهای رسمی و مورد تأیید سه زبان هستند: (زبان لوکزامبورگی ، زبان آلمانی و زبان فرانسوی) ،  اینها زبانهای رسمی هستند که تحت چند زبانه بودن کشور تأیید شده اند. قانونی که در سال ۱۹۸۴ پس از میلاد صادر شد، تصریح کرد که با در نظر گرفتن زبان لوکزامبورگی به عنوان زبان ملی، در حالی که آلمانی و فرانسوی زبانهای اداری و واقعی هستند، لوکزامبورگی و آلمانی بیشتر در شمال و شرق کشور استفاده می شوند ، در حالی که فرانسه و پرتغالی در این جنوب کشور غالب هستند.

مردم به دلیل چند ملیتی بودن در این کشور از زبان های زیادی استفاده می کنند ، این زبان از سه زبان رسمی فراتر رفته است ، و بنابراین برای مردم متداول شده است که برای اینکه بتوانند شغل پیدا کنند ، فرد باید به دو زبان مسلط باشد. این زبانها به طور کامل ، از جمله فرانسه ، و زبان انگلیسی نیز یکی از زبانهای پرکاربرد در کشور است ، به ویژه در فعالیتهای مالی ، بیمه و امور مالی.

ادیان در لوکزامبورگ

قانون اساسی در شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی آزادی عبادت و شیوه های کلی ادیان و باورهای دینی را ارائه می دهد. همچنین به شهروندان این آزادی را می دهد. که آن عقاید و عقاید را به گونه ای بیان کنند که بر امنیت و آرامش جامعه تأثیر منفی نگذارد.
به همین دلیل ، ایالت به یک پلورالیسم مذهبی طبیعی تبدیل شده است و جمعیت این کشور بیشتر متعلق به کاتولیک های روم است ، پروتستانهای رومی نیز وجود دارند و پیروان دین یهود نیز وجود دارند و سرانجام تعداد زیادی از مسلمانان نیز وجود دارند.

تاریخ شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی

تاریخچه تاسیس دولت لوکزامبورگ به دولت روم برمی گردد، زیرا در ابتدا به دلیل موقعیت جغرافیایی متمایز آن، که برای رسیدن به اسپانیا مورد استفاده قرار می گرفت. قلعه ای رومی بود و بین قرن شانزدهم و هفدهم بود. تاریخ تأسیس ایالت به ۹۶۳ بر می گردد که کنت زیگفرید از نوادگان شارلمانی ، فرمانروای پادشاهی فرانک ها است. کنت زیگفرید منطقه ای در نزدیکی دره رودخانه زیت به او داده شد که یک دژ کوچک به نام “Lucilinburhuc” ، و به همین دلیل نام Luxburg برای اولین بار در تاریخ ظاهر شد ، و تا کنون ایالت و پایتخت آن این نام را دارند.

در حال حاضر ، لوکزامبورگ عضو سازمان ملل متحد ، اتحادیه اروپا ، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و همچنین عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی است. پایتخت محل استقرار بسیاری از نهادها و آژانس های بین المللی است. اتحادیه اروپا. در ۱۸ اکتبر ۲۰۱۲ ، لوکزامبورگ برای اولین بار در تاریخ سیاسی خود انتخاب شد تا جایی که او به طور موقت در شورای امنیت سازمان ملل متحد شرکت کرد.

اقتصاد در لوکزامبورگ

اقتصاد لوکزامبورگ با رشد سریع و قوی، تورم کم و اقتصادی با درآمد بالا مشخص می شود. زیرا از بیکاری رنج نمی برد. پیش از این، بخش صنعت در این کشور تحت سلطه فعالیت صنعت فولاد و آهن بود، در حالی که در آن زمان دارای طبیعت متنوعی بود، در حال حاضر صنایع جدید و متفاوتی وارد شده اند، مانند: صنایع شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات سنگین، صنعت قطعات خودرو و سایر صنایع حیاتی.

صنعتشهر لوکزامبورگ کشور اروپایی

اقتصاد لوکزامبورگ بر سه نوع اصلی صنعت یا بخش استوار است:

  • صنعت آهن و فولاد: صنعت آهن و فولاد یکی از بزرگترین بخشهای صنعتی در لوکزامبورگ است و سهم قابل توجهی در اقتصاد این کشور داشته است.
  • فناوری اطلاعات: لوکزامبورگ دارای بخش توسعه یافته ای از فناوری اطلاعات و ارتباطات است ، به ویژه این که برخی از ماهواره ها و ایستگاه های فضایی را اداره می کند و در گزارش و پشتیبانی فناوری اطلاعات ۲۰۱۵ در رتبه نهم جهانی قرار گرفت.
  • خدمات مالی و بانکی: این بخش یکی از بزرگترین بخشهای حمایت کننده از اقتصاد در لوکزامبورگ است، زیرا پس از لندن و زوریخ در بین رقابتی ترین مراکز در قاره اروپا رتبه سوم را کسب کرد و در جهان هجدهم شد.

زیر ساخت

لوکزامبورگ دارای زیرساخت های بزرگی است که توسط سیستم متمایز جاده ای، دریایی، راه آهن، بنادر و فرودگاهها، یک شبکه ارتباطی توسعه یافته و یک سیستم تأمین انرژی کارآمد و عالی ارائه می شود. زیرا دولت اغلب درصد بالاتری از تولید ناخالص داخلی خود را به زیرساخت ها اختصاص می دهد. نسبت به هر کشور دیگری در قاره اروپا.

فرهنگ و آموزش در لوکزامبورگ

به نظر می رسد سیستم آموزشی و فرهنگی در لوکزامبورگ بسیار شبیه به آنچه در بلژیک حاکم است. اگرچه قانون مدارس، که در سال ۱۸۴۳ میلادی تصویب شد، بسیار تحت تأثیر قانون آموزش هلند و قانون مدارس فرانسه در سال ۱۸۳۳ بعد از میلاد و آموزش بود. در حالت دو نوع است؛ بودجه عمومی بیشتر توسط بخش دولتی و دولت تأمین می شود.  بخش خصوصی توسط موسسات مذهبی تأمین می شود. در مورد برنامه های درسی که در آموزش دنبال می شود، بسیار شبیه برنامه درسی فرانسه است. در مورد آموزش زبان ، زبان فرانسه از نظر اهمیت با آلمانی برابر است.

گردشگری و باستان شناسی در لوکزامبورگ

گردشگری و آثار باستانی بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد لوکزامبورگ هستند. زیرا ۸.۳ of از کل تولید این کشور را در سال ۲۰۰۹ به خود اختصاص داده اند. شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی به دلیل تنوع محیطی و فرهنگی کشور، که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند ، سالانه نزدیک به (۹۰۰۰۰۰) هزار گردشگر را پذیرایی می کند. یکی از بخشهای حیاتی است که نیروی انسانی زیادی را جذب می کند ، زیرا اغلب تقریباً (۲۵۰۰۰) هزار نفر را استخدام می کند.

موزه ملی تاریخ و هنر

موزه ملی تاریخ و هنر در پایتخت لوکزامبورگ و در مرکز شهر قدیمی واقع شده است که در فهرست یونسکو ثبت شده است. (۲۴۰) قبل از میلاد پس از میلاد ، همچنین شامل آثار سرامیکی و همچنین بسیاری از آثار هنری معاصر و مدرن توسط بسیاری از هنرمندان مشهور جهان و مشهور است.

صومعه بندیکتین

صومعه بندیکتین صومعه ای است که در مرکز ایسلیک در روستایی به نام “Clervox” در وسط قلعه ای ساخته شده از قرن پانزدهم ، کلیسای رومی و صومعه بزرگ سنت موریس و سنت مور بندیکتین واقع شده است ، و این ویژگی قلعه این است که در تپه ای ذوب شده قرار گرفته است که توسط خانه هایی به شکل نعل اسب احاطه شده است. برای ایجاد منظره زیبا و فضای طبیعی ، علاوه بر وجود صخره رودخانه زیبایی این مکان را افزایش می دهد و اغلب مقصدی برای بازدید است توسط کسانی که از خارج از شهر آمده بودند، این قلعه پس از تخریب در جنگ جهانی دوم بازسازی شد.

فورت بوک لوکزامبورگ

این قلعه ای است که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است و این قلعه شامل تونل هایی به طول تقریبی ۲۳ کیلومتر است که در سال ۱۶۴۴ میلادی ، در دوران اشغال اسپانیا به منظور تقویت، در زیر زمین ساخته شده است. در آن از دشمن توسط Vauban ، مهندس نظامی فرانسوی گسترش یافت ، و در قرن هجدهم برخی از راهروهای دفاعی در عمق (۴۰) متر قرار گرفت ، و شاید ساخت آن قلعه ها و دژها در شهر اصلی بود دلیل پشت نام جبل الطارق شمال.

میدان گیوم دوم

میدان بزرگی است که در مرکز شهر لوکزامبورگ واقع شده است. نام دیگری دارد، “Kneidler” ، که گردنبندی است که راهبان فرانسیسکن روی لباس خود می پوشند. صومعه ای برای فرانسیسکن ها در نزدیکی آن قرار دارد، در وسط میدان مجسمه ای از ویلیام دوم پادشاه هلند و دوک بزرگ لوکزامبورگ قرار دارد و در آن میدان دفتر گردشگری وجود دارد که نقشه شهر و اطلاعات مربوط به آن را به صورت رایگان در اختیار گردشگران قرار می دهد.

قلعه بورشید

این قلعه بزرگترین قلعه شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی است و شامل یک ساختار روی اشکال دایره ای بسیار زیبا است. به نظر می رسد تاریخ ساخت آن به قرن دهم برمی گردد. سپس برخی تغییرات در قرن چهارم و پانزدهم توسط آن انجام شده است. افزودن دیواری به آن، که در آن شش برج زیبا وجود دارد، در حال حاضر، قلعه در شب روشن می شود. بنابراین فضا زیبا است، باعث می شود بازدیدکننده احساس سرگرم کننده و راحتی داشته باشد. علاوه بر وجود راهنمای صوتی در هفت زبانها برای آشنایی بازدیدکنندگان با طبیعت محل و تاریخ آن.

شهر قدیمی بازار لا روشه

شهر قدیمی بازار در یک دره صخره ای باریک واقع شده است، از هر طرف با جنگل احاطه شده است و دو قلعه باستانی متعلق به قرن دوازدهم وجود دارد که تا حدی بازسازی شده اند.  راحتی و آرامش روانی ، به ویژه هنگام گردش در میدان و خیابانهای قدیمی از منطقه.

مکانهای طبیعی شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی

لوکزامبورگ مملو از بسیاری از مکانهای طبیعی زیبا مانند: جنگل ها و جلگه های مملو از دریاچه ها و رودخانه ها، یا آن سازندهای صخره ای و گیاهان با رنگ های زیبا ، که همگی مناظر طبیعت جذاب و زیبایی را تشکیل می دهند و مناطقی هستند که هنوز در طبیعت بکر خود باقی هستند. هیچ تغییری در آنها ایجاد نشده است ، بنابراین بازدیدکنندگان از این مکان ها آرامش و آرامش زیادی را دور از شلوغی و شلوغی شهرها احساس می کنند.

بازارها

افراد زیادی از ملیت ها و قومیت های مختلف در شهر لوکزامبورگ کشور اروپایی زندگی می کنند. که به نوبه خود در جنبش، ماهیت و تنوع بازارها متناسب با هر سلیقه ای نشان داده می شود. بنابراین شامل بسیاری از مغازه ها و بازارهای تجاری است که انواع کالا و مارک های معروف را ارائه می دهند. بنابراین یک فرد می تواند در آنجا آنچه را که می خواهد بخرد پیدا کند ، و همچنین شامل بسیاری از مغازه های کوچک و بازارهای کوچک است.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + نه =

دکمه بازگشت به بالا