آشنایی با موزه هاپیارندتازه های گردشگریگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگریمقاله های گردشگری

معرفی کشور کلمبیا از زبان رایج در این کشور تا آداب و رسوم سنتی

اسپانیایی زبان رایج کشور کلمبیا

برای معرفی کشور کلمبیا ابتدا سراغ زبان رسمی و رایج در این کشور می رویم.
زبان اسپانیایی رایج ترین زبان در ایالت کلمبیا محسوب می شود. بیش از ۹۹.۲ درصد کلمبیایی ها با زبان رایج کشور کلمبیا یعنی اسپانیایی صحبت می کنند، با این حال، زبان اسپانیایی مورد استفاده که به اسپانیایی کلمبیایی معروف است با زبان اسپانیایی سنتی مورد استفاده در اسپانیا متفاوت است.
زبان اسپانیایی کلمبیا با تأثیر موسیقی و تلفظ واضح کلمات مشخص می شود و شایان ذکر است که برخی مناطق در کلمبیا زبان خاص خود را دارند و زبان اسپانیایی در مدارس سراسر کشور حتی در مناطقی که از زبان دیگری برای مکالمه استفاده می کنند نیز اجباری است.

معرفی کشور کلمبیا
معرفی کشور کلمبیا

اطلاعات عمومی در مورد کلمبیا

کلمبیا یکی از سه کشوری بود که پس از تجزیه کلمبیای بزرگ در سال ۱۸۳۰ ظهور کرد. درگیری دهه ها متعاقب آن بین نیرو دولت کلمبیا دومین قسمت از معرفی کشور کلمبیا  بشمار می رود. سیستم های دولتی، نیروهای شبه نظامی و گروه های ضد شورشی ضد دولت که به طور عمده از تجارت مواد مخدر تأمین مالی می شدند، تشدید شد و مهمترین از این گروهها نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا است که FARC نامیده می شود و در پایان سال ۲۰۱۶ توافقنامه صلح نهایی بین دولت کلمبیا و نیروهای مسلح انقلابی امضا شد. در این توافق نامه اعضای نیروهای مسلح انقلابی فراخوانده می شوند.
کلمبیا برای خلع سلاح و ادغام مجدد در جامعه و سیاست، همانطور که کلمبیا توانسته است پس از دهه ها درگیری داخلی و چالش های امنیتی که توسط تجارت ارائه می شود، مواد مخدر علاوه بر محافظت از آزادی های مدنی، نهادهای دموکراتیک نسبتاً قوی ایجاد کنند که قادر به انجام انتخابات سالم و شفاف هستند.

معرفی کشور کلمبیا: آداب و رسوم فرهنگی 
معرفی کشور کلمبیا: آداب و رسوم فرهنگی

معرفی کشور کلمبیا: آداب و رسوم فرهنگی 

در کلمبیا ساکنان بسیاری از نژاد مختلف زندگی می کنند که فرهنگ کلمبیا را در موسیقی، هنر و ادبیات تحت تأثیر قرار داده اند. می توان از اشکال این فرهنگ در موزه ها، کتابخانه ها، فضاهای عمومی و گالری های هنری لذت برد. از طریق نمایشگاه ها، کارناوال ها و جشنواره ها. فرهنگی، از جمله:

  • کارناوال سیاه و سفید در پاستو که در ابتدای هر سال برگزار می شود.
  • نمایشگاه Manizales در ژانویه.
  • کارناوال باررانکیلا در ماه فوریه.
  • نمایشگاه گل Medellin در ماه اوت.
  • گالری عکس کالی دسامبر.

کلمبیا علاوه بر جشن ها و کارناوال ها، رویدادهای فرهنگی بین المللی بسیاری را در خود جای داده است که از مهمترین آنها می توان به: جشنواره Hay، نمایشگاه کتاب بوگوتا، جشنواره جاز و جشنواره بین المللی شعر در Medellin اشاره کرد.

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + هفت =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا