پیارندتازه های گردشگریدانستنی های جالبگردشگریمعرفی جاذبه های گردشگری

معروف ترین آبشارهای جهان شامل ۷ آبشار مطرح و شگفت انگیز

معروف ترین آبشارهای جهان شامل هفت نقطه دیدنی جهان میگردد که به واسطه دارا بودن شرایط جغرافیایی و ساختار خاص مورد توجه بسیاری از جهانگردان قرار میگیرند. در ادامه به بررسی دقیق تر و موردی هر کدام برای آشنایی بیشتر شما عزیزان می پردازیم.

آبشار یوسیمیتی

آبشار یوسیمیتی به واسطه دارا بودن شرایط جغرافیایی مورد توجه بسیاری از جهان گردان قرار میگیرد.

آبشار یوسیمیتی بلندترین آبشار کالیفرنیا در آمریکای شمالی است. این آبشار در پارک ملی یوسمیتی در کوه های سیرا نوادا واقع شده است. این آبشار به عنوان یکی از معروف ترین آبشارها به ویژه در اواخر بهار در اوج جریان آب، جاذبه اصلی پارک است. طول آبشار از بالا و حتی پایه پایین آن حدود ۷۳۹ متر است که آن را به یکی از بلندترین آبشار های جهان تبدیل می کند.

 

ساترلند  یکی از معروف ترین آبشارهای جهان 

آبشار ساترلند در جزیره جنوبی نیوزلند در پارک ملی فیوردلند واقع شده است. این آبشار با طول تقریبی ۵۸۰ متر یکی از بلندترین آبشارهای جهان شناخته می شود. گردشگران می توانند از این آبشار دیدن کرده و پیاده روی کنند. پایه آبشار، و با مناظر خیره کننده و صدای متمایز آب به سمت پایین لذت ببرید.

آبشار ایگوازو

آبشار ایگوازو بر روی رودخانه ایگوازو و در نزدیکی مرز بین استان میسیونز و ایالت پارانا قرار دارد و این آبشار از نظر فنی در مرز بین برزیل و آرژانتین قرار دارد. یکی از معروف ترین آبشارهای جهان شامل بی نظیر ترین آبشارها است. این آبشار در اثر فوران آتشفشانی عظیمی که باعث ایجاد شکاف در زمین در نزدیکی رودخانه پارانا شده است، به وجود آمده است. ارتفاع این آبشار در بالاترین نقطه خود تقریباً ۳۱ متر است. با توجه به اینکه این آبشار دارای یک منطقه بزرگ، دارای تعداد زیادی شیب و لبه است که در منطقه شکستگی ایگوازو قرار دارد.

 

آنجل معروف ترین آبشارهای جهان

معروف ترین آبشارهای جهان
معروف ترین آبشارهای جهان

آبشار فرشته در پارک ملی کانامیا در جنوب شرقی ونزوئلا واقع شده است. که به افتخار خلبان آمریکایی که آن را کشف کرد، آنجل فالز نامگذاری شده است. همچنین به عنوان بلندترین آبشار جهان با ارتفاع نزدیک به ۹۷۹ متر و آبهای عالی آن طبقه بندی شده است. بر فراز فلات مسطح تراوش می کند که به آن کوه شیاطین می گویند.

آبشار توگلا

آبشار توگلا یک آبشار فصلی در آفریقای جنوبی است که دومین آبشار بلند دنیا با ارتفاع تقریبی ۹۴۷.۹ متر است و این آبشار در فصل بارندگی به وضوح از جاده اصلی که به پارک منتهی می شود دیده می شود.

آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا بر روی رودخانه زامبزی در مرز بین زیمباوه و زامبیا واقع شده است. این آبشارها در ۱۸۵۵ میلادی توسط دیوید لیوینگستون کشف شدند، پس از ملکه ویکتوریا به نام شد. با این حال، نام اصلی این آبشار از Mosi-OA-Tunya است. این آبشار به دلیل ارتفاع زیادش با زیبایی بی نظیرش معروف است.

کیتور یکی از معروف ترین آبشارهای جهان

آبشار کایتور در پارک ملی کایتور در گویان واقع شده است. یکی از زیباترین مناظر با ارتفاع ۲۲۶ متر است. که علاوه بر عرض این آبشارها تقریباً ۷۶ تا ۱۲۲ متر است و محیط وسیع و متمایز آن را مشخص می کند. و این آبشارها به دلیل استحکام خود معروف هستند که باعث می شود در پایه خود یک طوفان دائمی داشته باشند.

 

بلندترین آسمان خراش دنیا برج خلیفه در دبی

بلندترین دریاچه جهان، ویژگی ها و محل دقیق قرار گیری

توریستی ترین مکانهای جهان که گردشگران را به خود جذب می کنند

زیباترین مکان های سوئیس از قلعه های تاریخی تا اماکن باستانی

طولانی ترین آبشار جهان کدام است و چه زمانی می توان به بازدید آن رفت

سرچشمه رود نیل کجاست و این رود عظیم از چند منبع تغذیه می شود؟

عارف قهرمانزاده

کارشناس رشته گردشگری و فعال در زمینه انجام سفر های خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا